MODI arrange 30% 27% 12% Hoe prikkel jij je werkende leven? intermediair 12 NIEUWS RCTURNS or PILOT India en Pakistan lagen de afgelopen dagen op ramkoers. Op sociale media blijft de sfeer gespannen. „Wij zijn patriotten en klaar voor de aanval!'' ,,Jij bent er niet in geslaagd om ons te verrassen, omdat we je opwachtten", schrijft de Pakistaanse majoor-gene raal Asif Ghafoor op Twitter. Zijn be richt is gericht aan buurland India. „Daarna rende je weg. Wacht nu maar op onze verrassing." De spanning tussen India en Paki stan is hoog opgelopen, nadat dins dag een Indiase straaljager een trai ningskamp van terreurbeweging Jaish e-Mohammed op Pakistaans grondgebied zou hebben gebombar deerd. Het was de reactie van India op een zelfmoordactie in Kasjmir, twee weken geleden, waarbij veertig Indiase soldaten om het leven kwa men. Op woensdag schoten Pakistaanse straaljagers twee Indiase gevechtsvliegtuigen neer. Geheime dienst Kasjmir, de deelstaat die beide lan den opeisen sinds de opdeling van het Britse rijk zeventig jaar geleden, was al drie keer het onderwerp van een oorlog tussen Pakistan en India. En dat dreigt opnieuw te gebeuren. India houdt vol dat de Pakistaanse geheime dienst in Kasjmir militante bewegingen traint om er aanslagen uit te voeren. Nieuw is dat de strijd ditmaal ook op sociale media wordt uitgevochten. Daar lijkt het wel alsof de oorlog al is begonnen. ,,Als je oorlog wilt, dan kun je het krijgen'', is een tekst die ff™ b CbïKrRESs veel Pakistanen op hun Facebookpa- gina plaatsen. ,,We staan achter ons leger.'' Ze laten die tekst vergezeld gaan van foto's van hun kinderen in militaire kleding, met de nationale groene vlag en een geweer in hun hand. Dat het Pakistaanse leger video beelden van een gevangengenomen Indiase piloot op Facebook zette, hitst de nationale sentimenten ver der op. Het filmpje werd massaal bekeken en gedeeld, net als beelden van in brand gestoken posters van de Indiase premier Modi. En ook beroemde Bollywood- acteurs mengen zich online in de strijd. Zo riep superster Salman Khan na de aanslag op een Indiaas militair konvooi op tot een compleet verbod van Pakistaanse filmsterren in Indiase films. Als tegenreactie op dat massaal gedeelde bericht mag in Pa kistaanse bioscopen nu al geen Bolly- woodfilm meer worden vertoond. Vredesactivisten zijn een tegenof fensief op sociale media begonnen. Ze roepen landgenoten op hun ge zonde verstand te gebruiken. Binnenkort zijn er verkiezingen in India. Premier Modi staat er in de peilingen niet zo goed voor. Door goedkope nationalistische gevoelens bij de Indiërs aan te boren, zeggen de pacifisten, hoopt hij zijn kansen te vergroten. En de aandacht af te lei den van de armoede: een kwart van de Indiase bevolking leeft onder de armoedegrens van 1,90 dollar per dag. Ook in Pakistan leven miljoenen mensen in armoede. Kosten Vredesactivisten laten op Facebook zien hoeveel de agressie kost. Meer dan een kwart van de begroting gaat zowel in Delhi als in Islamabad op aan defensie. Een derde van het leger van beide landen staat opgesteld aan langs de wederzijdse grenzen. Met al Als je oorlog wilt, dan kun je het krijgen. We staan achter ons leger dat geld, zeggen pacifisten, zouden veel mensen uit hun benarde positie kunnen worden gehaald. Maar premier Modi en de Paki staanse legerwoordvoerder zijn met andere dingen bezig. ,,We gaan Paki stan helemaal kapotmaken'', scan deert Modi dezer dagen. Hij heeft al verschillende handels overeenkomsten met het buurland ingetrokken en wil het internationale waterverdrag dat beide landen ooit ondertekenden eenzijdig opzeggen. De vijf rivieren die aan weerskanten van de grens stromen wil hij blokke ren, zodat er geen druppel water nog naar Pakistan vloeit. Economen waarschuwen dat als de vierde oorlog uitbreekt, beide landen elke economische vooruitgang voor jaren kunnen vergeten. Op Facebook vraagt een wanhopige Indiër zich af: ,,Slechte, corrupte, egocentrische lei ders zorgen voor verval en ellende. Waarom schieten we hen niet af?" Vind een nieuwe uitdaging, verdien meer geld oF volg een opleiding. Maak jouw keuze. Prikkel je werkende leven. Investeer. Ga naar intermediair.nl. vrijdag 1 maart 2019 GO Op Twitter is het al oorlog tussen Pakistan en India Wilma van der Maten Jakarta 19 i M Indiërs in Calcutta demonstreren voor de veilige terugkeer van de door Pakistan ge- vangengeno- men Indiase piloot. Paki stan zegt de man vandaag vrij te laten. FOTO AFP -Pakistanen op hun Facebookpagina zoekt uitdaging door van baan te veranderen wil meer verdienen volgt binnen een jaar een opleiding of training

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12