Rechter: merken Kordaat en Kornuit niet verwarrend 10 dagen lang op 75 reizen... ©088-7070600 E-auto mag goedkoper parkeren korting 10 NIEUWS Lidl mag het bier blijven verkopen, Grolsch is 'geschokt' Schatten van Sardinië Nog meer uit ons assortiment met flinke kortingen: Het kabinet wil dat uiterlijk vanaf 2021 regelen. Nu mogen de tarie ven voor parkeerplekken, par- keervergunningen en laadplek- ken alleen afhangen van parkeer- duur, parkeertijd, ingenomen op pervlakte en van de ligging van de terreinen of weggedeelten. Staatssecretaris Van Veldhoven (Milieu): „Lagere parkeertarieven zijn een belangrijk instrument om de transitie naar emissieloze voertuigen een extra impuls te geven.'' Het kabinet heeft afge sproken dat vanaf 2030 nieuwe auto's geen uitstoot meer heb ben. De gemeenten krijgen de bevoegdheid zelf de verschillen in tarieven te bepalen. ,,Of ge meenten dit instrument gebrui ken en de mate van differentiatie, is afhankelijk van lokale voorkeu ren en omstandigheden'', aldus de bewindsvrouw. Uit onderzoek blijkt dat de maatregel bijdraagt aan de aankoop van emissieloze voertuigen, en zo de luchtkwali teit helpt verbeteren. Angelique Kunst Enschede Direct na de introductie van Kor daat eind vorig jaar sommeerde Grolsch Lidl te stoppen met de ver koop. Het merk van Grolsch zelf, Kornuit, bestaat sinds 2013. Lidl weigerde dat, waarna Grolsch naar de rechter stapte. Die geeft Grolsch nu ongelijk. De bierbrouwer denkt nog na over een hoger beroep. Volgens de voorzieningenrechter is er geen gevaar voor verwarring. De namen van de bieren lijken wel iswaar op elkaar: ze beginnen alle bei met 'kor' en eindigen op 't'. Maar de klemtoon ligt op de tweede lettergreep en daarin zijn de letters verschillend. Daardoor zijn er te weinig overeenkomsten en dus geen gevaar voor verwar ring, vindt de rechter. Ook lijken de beeldmerken van Kornuit en Kor daat niet genoeg op elkaar. Alleen bij Lidl Bovendien is de rechter het met Lidl eens dat de kans op verwarring sowieso klein is, omdat beide mer ken niet naast elkaar verkocht wor den. Kordaat is enkel in winkels van Lidl te krijgen, Kornuit in alle an dere supermark ten. De flesjes bier zullen in de win kel of in een café nooit naast elkaar liggen en dus kan de consument niet misgrijpen. Grolsch wees er tijdens de rechts zaak op dat op sociale media veel vuldig de relatie wordt gelegd tus- f sen beide merken en dat consu menten ze wel degelijk met elkaar verbinden. De rechter vindt echter dat uitingen in de media of op soci ale media niet genoeg zijn om te bewijzen dat ook de gemiddelde consument die relatie tussen de merken legt. Daarom vindt de voorzieningenrechter in Rotter dam dat geen sprake is van een in breuk. Hij veroordeelde Grolsch tot de betaling van de proceskosten van meer dan 31.000 euro. Hoger beroep Volgens woordvoerder Koert van 't Hof is de Twentse brouwerij 'verrast en geschokt' door de uitspraak. ,,Wij be raden ons nu op vervolgstappen, waaronder een ho ger beroep", aldus Van 't Hof. Volgens hem blijven de ju risten van Grolsch ervan overtuigd dat er wel degelijk een juridische ba sis is voor een ver bod op Kordaat. REIS r v vrijdag 1 maart 2019 GO Gemeenten krijgen de be voegdheid om lagere parkeer tarieven te rekenen voor voer tuigen zonder uitstoot, zoals de volledig elektrische auto. Edwin van der Aa Den Haag Grolsch heeft de rechtszaak tegen Lidl over het biermerk Kordaat verloren. De bierbrou wer wilde dat supermarkt Lidl onmiddellijk zou stoppen met de verkoop van het huismerk, omdat de naam te veel lijkt op Kornuit van Grolsch. De rechter ziet dat anders. Volgens de rechter zit er ge noeg verschil tussen de merken Kordaat van Lidl en Kornuit van Grolsch. foto lidl .flLSEHt* Til»"" a STIP KORTINGSDAGEN Verblijf o.b.v. All Inclusive! 8-, 11- of 12-daagse groepsrondreis r Ontdek het charmante Sardinië (kNDEDAGr Verblijf in het 4* Castelsardo Resort Village 0.a. Castelsardo, Sassari, Martis het Stenenwoud f Nederlandssprekende reisleiding All Inclusive Middellandse Zee (vanaf AMS) - 8-daagse cruise per 4* MS Sovereign van 666 nu v.a. van3299 nuv.a. 2969 van 939 nu v.a. 845 van 974 nu v.a. 877 van 1389 nuv.a. 1250 van S39r nu v.a. 485 7,5 korting nu v.a. 1799 van 1529 nuv.a. 1376 Australië Nieuw-Zeeland - 19-daagse cruisevakantie per 4* MS Noordam Spanje Portugal - 11-daagse cruise per 4* Costa Favolosa Oostzee St. Petersburg - 8-daagse cruise per 4* Costa Magica Hoogtepunten van Vietnam - 17-daagse groepsrondreis Klassiek Sicilië - 8- of 11-daagse groepsrondreis Grand Prix Spanje - 4-daagse reis Formule 1 Highlights of China - 15-daagse groepsrondreis Grand Voyage van Italië naar Brazilië-20-daagse cruisevakantie per 4* MSC Fantasia van 1499 nuv.a. 1349 Oostelijke Middellandse Zee - 8-daagse cruise per 4* Costa Deliziosa van 929" nu v.a. 836 zie stipreizen.nl/itsasvs Vo(Lj ook op Q *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reservedngskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10