Hoop voor verdachten uit 'Making a Murderer' effeweg.nl de mooiste busreizen effeweg.nl 7 Premier hoopt kabinetsopstand over brexit te voorkomen De Britse premier dropte gisteren een bommetje tijdens haar brexit- statement in het parlement: ze geeft het Lagerhuis de mogelijk heid een chaotische no deal-brexit te voorkomen en om de brexit uit te stellen. Twee opties die ze eerder steevast uitsloot. De opvallende koerswij ziging van May kwam niet uit de lucht vallen. Ze stond onder enorme druk: een aantal van haar ministers en onderministers dreig de met opstappen als ze de no deal optie niet van tafel veegde. Met beloftes kwam May hen tegemoet en hoopt ze een kabi netsopstand te voorkomen. May brengt vandaag een motie in stem ming waarin ze drie toezeggingen doet over de brexitroute. Uiterlijk op 12 maart stemt het Lagerhuis over haar aangepaste deal met de EU. Als de deal weer wordt wegge stemd, dan volgt er op 13 maart een stemming over een no deal-brexit. „Alleen als er expliciete toestem ming is van het parlement, zal het Verenigd Koninkrijk er op 29 maart zonder deal uitstappen'', zei May. De kans is groot dat het parlement tegen een no deal stemt: voor het merendeel van de parlementariërs is een chaotische brexit zonder af spraken een rampscenario. In dat geval volgt op 14 maart een stem ming over uitstel van de brexit, om verder te onderhandelen. Beperkt Voor het eerst zei May dus dat de brexit kan worden uitgesteld, al ging het niet van harte: ,,Laat me duidelijk zijn. Ik wil geen uitstel. Onze absolute focus moet zijn op een vertrek op 29 maart met een deal." De premier waarschuwde dat het om 'een korte, beperkte verlenging' zou gaan: een brexitda- tum na eind juni is wat haar betreft uitgesloten. Dat komt omdat de Britten anders aan Europese verkiezingen moeten meedoen. Het nieuwe Europees Parlement Onze absolute focus moet zijn op een vertrek op 29 maart met een deal neemt zitting op 2 juli. Voor die da tum moet het Verenigd Koninkrijk uit de EU zijn gestapt, vindt May. Een van de rebellerende onder ministers, Richard Harrington, zei tevreden te zijn met Mays handrei king. ,,Het is de eerste keer dat ze erkent dat parlement de mogelijk heid moet krijgen een no deal te voorkomen. En uiteraard zullen we dat met grote meerderheid doen." Maar als het aan May ligt, komt het zo ver überhaupt niet: zij wil nog steeds dat haar veelbekriti- seerde deal op 12 maart 'gewoon' door het parlement komt. Daar voor heeft ze de steun nodig van de ERG, de groep invloedrijke brexi- teers in haar Conservatieve Partij. Afstel Zij stemden in januari nog massaal tegen het akkoord dat May sloot met de EU. Maar nu uitstel van de brexit een reële optie is geworden, hoopt ze dat zij eieren voor hun geld kiezen en toch voor haar deal stemmen. Geen gekke gedachte: veel brexiteers vrezen dat uitstel leidt tot afstel en ze met lege han den overblijven. Wat de Noord- Ierse gedoogpartij DUP gaat doen, is onduidelijk. In januari stemden alle tien de parlementariërs tegen Mays deal, maar voorlopig houden zij zich nog op de achtergrond. Labourleider Corbyn zal zijn par- lementariërs op 12 maart waar schijnlijk opdragen tegen de deal te stemmen, maar de kans is groot dat een aantal van hen daar niet naar luistert. Vooral de Labour-politici uit kiesdistricten die overtuigd voor brexit stemden, zullen gevoe lig zijn voor Mays argument dat de brexit zo snel mogelijk een feit moet zijn. Zij kunnen het niet ver antwoorden tegen hun kiezers om tegen een brexitdeal te stemmen. Zo ver is het nog niet: er kan nog veel gebeuren. Ook vandaag zal het Lagerhuis weer uit zijn voegen barsten, als gestemd wordt over de motie van May. Er zullen amende menten op de motie worden inge diend door parlementariërs. De voorzitter van het Lagerhuis beslist vanmiddag welke er in stemming worden gebracht. Oppositieleider Corbyn gaf al aan een alternatief brexitplan te komen. En zo komt de brexitdeadline van 29 maart snel dichterbij, maar blijft het nog zeker twee weken onduidelijk wat er gaat gebeuren. In de populaire Netflixdocumen- taire Making a Murderer is te zien hoe de twee veroordeelden tever geefs hun onschuld proberen te be wijzen. Kijkers riepen massaal op de zaak te heropenen, maar alle ini tiatieven liepen op niets uit. Nu heeft Kathleen Zellner, de nieuwe, gehaaide advocaat van Steven Avery op Twitter aangekondigd dat ze nieuw bewijsmateriaal mag pre senteren in de rechtbank. Daardoor is er een kans dat de zaak wordt heropend. De topadvocate wil dat botten die zijn gevonden buiten het erf van autosloper Steven Avery worden onderzocht. Zellner denkt dat ze mogelijk van Halbach zijn en dat Advocate van Steven Avery wil dat gevonden botten worden onderzocht zou de theorie van de aanklagers, die altijd hebben beweerd dat Hal- bach op Avery's terrein is vermoord en verbrand, onderuit halen. Zell- ner vecht ook de teruggave van bot- fragmenten aan de nabestaanden aan. Dit zou zijn gebeurd zonder de verdediging op de hoogte te stellen, waardoor bewijsmateriaal (stukjes bot) verloren ging. Halbach werd in 2005 in Wiscon sin gedood. De voor de moord ver oordeelde Avery zat eerder achttien jaar ten onrechte vast voor een ver krachting. Na zijn vrijlating begon hij een zaak tegen de politie. Avery en zijn advocaten suggereren dat de politie hem erin heeft geluisd. De verstandelijk beperkte Dassey zou medeplichtig zijn. 1 r Singlereis Kroatië 4 3* Rondreis Klassiek Italië Q met baai van Sorrento va. 659,- Rondreis Schotse Q| Hooglanden Hoogtepunten van Ierland GRATIS 088 -10 30 800 www.eFPeweg.nl ANVR Andalusië: Granada, Seville en Córdoba Boek nu en profiteer! Aanbetaling niet verplicht woensdag 27 februari 2019 May geeft toe onder druk: uitstel is optie \NVTHEU Tegenstanders van de brexit protesteren dagelijks bij het Britse parlement. foto ap Theresa May zwicht voor de druk en beloofde dat het Lager huis mag stemmen over een no deal-brexit en een uitstel van de brexit. Suse van Kleef Londen -Theresa May, premier Er zijn nieuwe ontwikkelingen in de geruchtmakende Making a Murderer- zaak rond de moord op fotografe Teresa Halbach. De Amerikanen Steven Avery en Brendan Dassey zitten al jaren in de cel. Nu is er weer hoop dat hun zaak heropend zal worden. Tom Tates Rotterdam ïïfWPW GEEN TOESLAG 1-PERSOONSKAMER 10 dagen, halFpension Vertrek o.a.: 20,27 apr, 6,18 mei, 3,8jun 10 dagen, halFpension Vertrek o.a.: 20 apr, 6 mei, 3jun, 20jul tv TOT WEL €40,- KORTING P.P. 11 dagen, halFpension Vertrek o.a.: 19 apr, 3,24 mei, 7,21jun, 5jul "Tf ri Zl TOT WEL 30,- KORTING P.P 10 dagen, halFpension »CR Alle Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en CalamiteitenFonds. 15 dagen, halFpension Vertrek: 22 apr, 20 mei, 7jun, 20 sep, 12 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7