II Speeddaten met kunstenaars in Hulst Extra bushaltes Eede na verlies vaste verbinding 7 VEILING JEUGDHERINNERINGEN Een klap met de hamer: verkocht! Tachtig euro voor een oud straatnaambord van de burgemeester Geillstraat. Bijna tachtig straatnaamborden werden geveild door Geills huidige opvolger Jan Lonink. Kindersportdag op stakingsdag onderwijs Vorig jaar is een groot aan tal straatnaamborden in het centrum vervangen voor exemplaren waarop uitgelegd wordt wie burgemeester Geill was en waarom de Korte Kerkstraat zo heet. De oude straatnaamborden borden zijn bij opbod verkocht, met burgemees ter Lonink als veilingmeester. Wijkcentrum De Triangel is maandagmiddag toneel van de veiling. Gegiebel in de zaal als de Burgemeester Geillstraat aan de beurt is. Heel even stokken de bie dingen. ,,Daar durft zeker nie mand op te bieden", roept iemand. De Donze Visserstraat, de Grenulaan. Dat waren bouwers en politici naar huis. Een duimpje, 'missie ge slaagd'. Jeugdherinneringen, de straat waar je opgroeide of omdat je vriend Van Boven (Van Boven straat) als achternaam heeft. Straatnaamborden hebben soms een emotionele lading en daar wil len mensen best voor in de buidel tasten. De Scheldekade bleek de duurste. De nieuwe eigenaar had er honderd euro voor over. Bewoners ,,Boven alle verwachting", reageert Bertina Himpens, penningmees ter van de Wijkraad na afloop en thousiast. De veiling levert uitein delijk 3190 euro op. De Wijkraad binnenstad gaat nog bekijken waar het geld aan besteed gaat worden. ,,Het komt in ieder geval ten goede aan de bewoners van de binnenstad", belooft Himpens. TERNEUZEN Het SportPunt in Terneuzen biedt tijdens de sta kingsdag voor het onderwijs, vrijdag 15 maart, opnieuw een programma aan voor kinderen in Sportcentrum Vliegende Vaart. Er is plaats voor maximaal 100 kinderen. Zij kunnen inge schreven worden via de Face- bookpagina van het sportcen trum. Meedoen kost 15 euro. De ochtend begint met vrij- zwemmen. 's Middags krijgen de kinderen een lunch. De dag ein digt met film kijken. De kinde ren kunnen verder duiken, zee- meerminzwemmen, bootcam- pen, voetballen, pannenkoeken, wafels of poffertjes bakken. HULST Speed-Art-Dating. Dat draait niet om het vinden van de ware liefde in een paar minuten, maar om korte ken nismakingen met artiesten en hun kunst. Werkgroep Hulst Arts houdt de kennismakings sessies tijdens KunstGalerie Hulst (in mei). Kunstenaars kunnen tijdens een van de zaterdagen ander half uur hun kunsten vertonen in een paar leegstaande pan den in de binnenstad. In die korte tijd moeten de kunste naars de ruimte inrichten, gas ten ontvangen, eventueel werk verkopen en het pand weer ontruimen. Daarna is de volgende aan de beurt. Artiesten kunnen beeldende kunst tentoonstellen, projec teren, musiceren, dansen, poë zie voordragen en zelfs koken. Werkgroep HulstArt beseft dat het veel moeite is voor weinig tijd, maar meent dat het voor kunstenaars ook een unieke kans kan zijn. De werkgroep leden zijn bereid de kunste naars met van alles te hel pen. Deelname is gratis. Wie in mei ook wil speedexpose- ren, kan mailen naar: werk- groephulstart@gmail.com. Connexxion voerde per 24 fe bruari wijzigingen door in de dienstregeling. Eén daarvan was de verbinding tussen Eede en Malde- gem die verdwijnt. Vanwege het lage aantal reizigers rijdt alleen de haltetaxi nog op dat traject, vanaf de Brieversweg in Eede. Lijn 612 blijft wel rijden van Eede via Aar denburg naar Oostburg. De provincie, opdrachtgever van het busvervoer, wil inwoners tege moetkomen. Er is sinds maandag een tweede halte voor de haltetaxi op verzoek van inwoners uit buurt schap Biezen, ten oosten van Eede. Het haltebord komt nog, in de buurt van kruising Brieversweg/Lievestraat. De taxi rijdt langs de Brieversweg in Eede en in Maldegem langs de Gidsen- laan en Markt. In de kern Eede wil Connexxion de halte Zwaanstraat opnieuw in gebruik nemen. Deze halte ligt cen traal in het dorp en ligt ook op de route van lijn 612 richting Oost burg. Dat verkeersbesluit lag eerst ter inzage bij de gemeente Sluis en is nu definitief. raal gold. Van der Meer heeft en kele voorbeelden. ,,De Donze Vis serstraat, de Grenulaan. Dat waren bouwers en politici. Als raadsle den konden ze beslissen hoe de straten die ze zelf bouwden gingen heten. Dat zou nu echt niet meer kunnen", lacht Van der Meer. Zelf biedt hij niet mee. ,,De Veemarkt, die zou ik graag heb ben. Maar die zit er niet tussen. Ik weet nog dat daar de koeien ston den. Ik was nog een jongetje, lang geleden." Erik Schmidt komt uit Duits land gereden voor de veiling. Zijn bordje gaat pas om hoog wan neer de Bakker ij straat aan de beurt is. „Mijn fa milie had hier vroeger een bak kerij." Schmidt heeft geluk. Voor veertig euro gaat het bord mee Kennelijk toch wel, want al snel gaat de prijs hoger en hoger. Tach tig euro voor een oud bord dat an ders naar de oud ijzerboer zou gaan. Terneuzen-kenner Douwe van der Meer heeft van veel straatnamen de herkomst onderzocht. Mede dank zij zijn onderzoek le zen de mensen bijvoorbeeld op het vernieuwde straatnaambord De Blokken dat de straat dichtbij het stadhuis, vernoemd is naar de vijf blokken van drie huizen die er stonden. Andere moraal Straatnamen die hun oorsprong vinden in tij den waar een andere mo- woensdag 27 februari 2019 Een straatnaambord is emotie Guido van der Heijden Terneuzen -Douwe van der Meer, Terneuzen-kenner Burgemeester Jan Lonink veilde in De Triangel de oude straatnaamborden uit de Terneuzense binnenstad. foto camile schelstraete Eede is sinds deze week de vaste busverbinding met Malde- gem kwijt, maar krijgt er twee nieuwe haltes bij. Sophie Stockman Eede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54