Zierikzeese dj (16): 'Het ging zo snel, nu draai ik elk weekend' Jr 6 D66 en PvdA over Julianahoeve: b Een deel van Julianahoeve is deze winter omgebouwd tot chaletpark. Vier van de 24 nieuwe verhuurcha- lets zijn uitgerust met een boven verdieping. „Prachtige accommo daties die gasten een unieke na tuurbeleving geven", vinden cam pingeigenaren Patrick en Sandy Troost. Ze pasten de kleuren van de zeelodges aan de omgeving aan. „Daardoor vallen ze minder op dan de voornamelijk witte caravans die hier voorheen stonden." Jeffrey van Doorenmalen, bur gercommissielid voor D66, verbaast zich over de hoogte van de zee- lodges. „Gasten wordt een weids uitzicht over de duinen beloofd. De keerzijde hiervan is dat ze boven al les uitsteken en vanuit de wijde omtrek in de duinen zichtbaar zijn. Wij vragen ons af of dit zomaar kan", aldus Van Doorenmalen. D66 stelt de vraag aan de gemeente ook namens de PvdA-fractie. Omdat het niet gaat om stacara vans maar kampeerhuisjes, mogen de zeelodges niet vergunningvrij worden gebouwd. Dat is bij een zelfstandig te kunnen vervoeren stacaravan wel het geval. ,,Overi- gens regelt de wet niets over de Gasten wordt een weids uitzicht beloofd. Keerzijde is dat de chalets boven alles uitsteken vorm van een dak. Een gebouw voor recreatief nachtverblijf van maximaal 70 vierkante meter en 5 meter hoog is alleen vergunning- vrij als het past in het geldende be stemmingsplan", antwoordde de gemeente al aan D66. De gemeenteraad heeft eerder besloten dat stacaravans vijf meter hoog mogen zijn. Een kampeer- huisje mag op grond van de Nota Kamperen en het bestemmings plan 5,5 meter hoog zijn. ,,In het huidige bestemmingsplan zijn niet direct kampeerhuisjes toegestaan, daarmee is er op dit moment ook geen mogelijkheid om de zeelodges vergunningvrij te plaatsen", aldus de gemeente. D66 vraagt daarop te handhaven. Wethouder Jacqueline van Burg liet weten dat de casus be keken wordt. ,,Als blijkt dat de lod ges er echt niet volgens bestem mingsplan mogen staan, moeten ze weg. Dat is nog niet honderd pro cent duidelijk." Wijzigingsbevoegheid Voor het plaatsen van zeelodges moet eerst een wijzigingsbevoegd heid worden doorlopen. Er wordt dan gekeken naar landschappelijke inpassing, oppervlakte van de standplaats, parkeren en sport- en spelvoorzieningen. En daarnaast moet worden voldaan aan een goede ruimtelijke ordening, pas send bij de Agenda Toerisme en de Wet Natuurbescherming. Volgens de gemeente is het aan de initiatief nemers om dat aan te tonen. Deze week gaan de campingeigenaren en gemeente hierover in overleg. Misschien draait de 16- jarige Matthijs van Mourik uit Zierikzee aanstaande vrijdag wel in de populaire nachtclub Air Amsterdam. In de DJ Contest zit hij bij de laatste kanshebbers. De Zeeuw is gek van muziek, maar heeft een afspraak met zijn ouders. Eerst dat diploma. Gaan met die banaan, we moeten doorgaan. Zo wordt het Bestwel- woelig-feest in de Air Amsterdam genoemd. Op de eerste dag van de nieuwe maand gaan gezellige mensen met de heerlijkste muziek de nachtclub op stelten zetten. Een feest waarop alles kan en alles mag. Losgaan op de lekkerste R&B, Hiphop en Dancehall. Dat zijn muziekstijlen die Matthijs van Mourik uit Zierikzee ook lig gen. ,,Ik heb meegedaan aan een on line dj-wedstrijd van het concept Bestwelwoelig en ben nu met nog een paar andere dj's uitgekozen. Tot 28 februari kan ik stemmen verzamelen. De twee dj's met de meeste stemmen mogen aanko- - ïs J— mende vrijdag draaien." Stemmen kan via: viraal.bestwelwoelig.nl Van kleins af was Matthijs geïn teresseerd in muziek. Sinds 3 jaar werd het draaien serieus. De jon geman draait al een hele tijd bui ten de deur. ,,Ik ben snel opgeval len. Het is zelfs zo snel gegaan dat ik nu elk weekend wel ergens draai", aldus Van Mourik. De stij len die hij draait zijn voornamelijk Top 40, Moombahton, Urban en House. ,,Maar ik kan ook andere stijlen draaien. Dat ligt aan de si tuatie waarin ik draai." Voor de stijlen R&B en Hiphop draait hij bijvoorbeeld zijn hand niet om. Matthijs is helemaal gek van muziek en noemt het draaien de 'leukste hobby' die er is. ,,Ik heb er dan ook enorm veel plezier in. Mijn emoties en ideeën kan ik erin kwijt." Over zijn schouders kijken zijn ouders mee. Matthijs zit in het examenjaar van de middelbare school. ,,Ik heb het daar best druk mee. Het liefste zou ik zelf num mers willen maken en produce ren. Met mijn ouders heb ik afge sproken dat ik daar pas mee mag beginnen nadat ik mijn diploma heb gehaald. Omdat ik anders nog meer tijd in de muziek ga steken." Schoolwerk Tot nu toe gaat de combinatie school en draaien prima. ,,Ik pro beer altijd mijn schoolwerk af te krijgen voordat ik begin met draaien", toont Matthijs zich een braverik. Hij kijkt enorm uit naar aankomend weekend. Vrijdag hangt er nog om, maar zondag staat hij zeker in Dongen. Met Dave Roelvink in de line up. ,,Daar ben ik toch wel stiekem een beetje trost op." Matthijs is ook bezig met het or ganiseren van zijn eigen evene ment. Op 26 april in Pinky's Re- nesse. ,,Op die datum vier ik mijn verjaardag." IN DE REGIO Jaarlijkse Strao Queer in de stad Bluesrock MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 27 februari 2019 SD 'Lodges die te hoog zijn, moeten weg' Vier nieuwe chalets met een bo venverdieping op camping Julia- nahoeve passen niet in het be stemmingsplan. De fracties van D66 en PvdA vragen de ge meente om te handhaven op deze zeelodges 'met weids uit zicht over de duinen'. Gerrit van Loon Renesse - Jeffrey van Doorenmalen Gerrit van Loon Zierikzee zÈa Matthijs van Mourik (16): „Mijn emoties en ideeën kan ik in mu ziek kwijt.'' FOTO ERNESTA VERBURG BURGH-HAAMSTEDE Zaterdag vindt de jaarlijkse Strao in Burgh-Haamstede plaats. Tijdens deze ruitertocht waar de versierde paarden door een jury be oordeeld zullen worden. De dag be gint om 11.30 uur bij Brasserie Burgh, hier worden de paarden gekeurd door de jury. Om 12.00 uur begint de tocht, en om 18.00 uur vindt de prijsuit reiking plaats. De tocht wordt gefilmd door ZDF, zij maken opnames voor het programma 'Heute in Europa', dat da gelijks wordt uitge zonden op de Duitse televisie. Aanmelden voor de tocht kan via strao- burghhaamstede.nl GOES Donderdag vindt in De Koperen Tuin 'Queer in de stad' plaats. Op deze avond is de theater voorstelling Homonologen te zien. Zes jonge spe lers vertellen verha len over seksuele diversiteit. Ze spelen de voor stelling die ze zelf hadden willen zien toen ze als jongere worstelden met hun geaardheid of die van mensen om hen heen. Aanvang 19.00 uur, toegang is gratis ZONNEMAIRE De Zeeuwse band Superfly bezoekt zaterdag Café Bommenede in Zonnemaire. Deze bluesrock co verband speelt werk van The Rol ling Stones, Can ned heat, C.C.R. en andere bluesrock- legende's. De avond begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. BROUWERSHAVEN Jarenlang werd de consistorie van de Grote Kerk in Brouwershaven nauwelijks gebruikt. Dat gaat vanaf dit voorjaar veranderen. Han Boot (hier op de foto) en Koos Hage, beiden vrijwilligers van de kerk, zijn volop bezig met het opknappen van de sfeervolle ruimte. Van die ruimte was vorig jaar al een glimp te zien tijdens een expositie ge wijd aan de Watersnoodramp. Maar toen was nog veel van de oorspronkelijke ruimte afgetimmerd. Boot en Hage doen hun best de boel te herstellen, waarmee een mooie extra ruimte ontstaat. foto ernesta verburg BRUINISSE Dorpshuis de Van ger, 8.45 en 10.30 uur: Yoga door Jacqueline Binnendijk, 14.00 uur: Karateles voor kin deren; 20.00 uur: Badminton; Ichtus aan het Kerkplein, 9.45 11.30 uur: Koffie inloop; BURGH-HAAMSTEDE Dorps huis, 9.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljartvereniging Touché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 13.30-16.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekvereni ging Con Amore, 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal, RENESSE Blikmuseum, 14.00 17.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten, 19.00-22.15 uur: Stijldanslessen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga, 14.00-16.00 uur: Klepmiddag; ZIERIKZEE Bibliotheek, 10.00 12.00 uur: Bijeenkomst werk zoekenden; Eilandzorg de Wieken, 10.00 uur: Samen kof fiedrinken; FiZi, 15.00 uur: Spi- der-Man:Into the Spider-Verse (NL), 20.00 uur: Free Solo; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Gra vensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevange nis van Zeeland; Havenplein, 13.00-22.00 uur: IJsbaan ge opend; Nieuwe Kerk, 9.00 11.00 uur: Keet in de Kerk, 20.15 uur: The Simon Gar- funkel Story; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Inloop Breek de Week. MONNIKENWERK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49