bioscoopfilm: 'Een open boek' Strafschoppen redden SSV'65 en Serooskerke ZEELAND 11 WHst&'.iWgss.w- nen (2-0), daarna floot scheids rechter Van Zuilichem af. Kloetinge bereikte zo de kwart finale van de districtsbeker en dat deed het bijna drie jaar geleden Kloetinge voor de laatste keer. Het verloor destijds van ASWH (1-2). In de seizoenen die volgden ston den een pijnlijke nederlaag in Ka- pelle (2016-2017, 2-2, na strafschoppen eruit) en een verliespartij tegen buurman (en rivaal) Goes (1-2) een bekersucces in de weg. Dit seizoen is de kans groter dat Kloetinge de laatste vier bereikt en zou het de beker ook zomaar kunnen win nen. Want de clubs uit de tweede en derde divisie doen niet mee aan dit toernooi, dat daardoor vooral het speelveld is geworden van hoofd- en eersteklassers, aange vuld met stuntende tweede- of derdeklassers. Zij weten: een plek in de halve finales levert een start bewijs op voor de 'grote' KNVB beker. Dat zinnetje klinkt opwin dender dan de werkelijkheid is, want je begint dan in augustus in de eerste (of als je mazzel hebt tweede) voorronde. Het is wel meteen een leuke start van het nieuwe seizoen, waarbij er meteen iets op het spel staat en je als eerste elftal de clubkas ook kunt spek ken. Na de periodetitel van zaterdag is Kloetinge ook kwartfinalist in het bekertoernooi Lourens zou die prijs graag wil len pakken met Kloetinge, al is promotie naar de hoofdklasse pri oriteit 1. De trainer zette tegen Halsteren middenvelder Thijs van den Dries (lichte klachten) op de bank, waardoor Remco van Tig- gele weer eens aan een wedstrijd mocht beginnen. Kloetinge is sterk aan 2019 begonnen, want de vijf competitiewedstrijden lever den vier overwinningen en één gelijkspel op. In wedstrijd zes van dit kalenderjaar werd de zaterdag- ploeg van Halsteren het volgende slachtoffer. Al gebeurde dat wel met de nodige pijn en moeite. Maar Lourens kon opnieuw een overwinning bijschrijven met zijn ploeg en strijdt daardoor nog steeds op twee fronten mee. En het heeft nu nog één zege nodig om zich te plaatsen voor de eerste voorronde van het toernooi om de KNVB beker. Klopt. Dat heeft een mooie frilm opgeleverd, waarin wij zijn zoals we altijd zijn. We zijn een open boek; zeggen waar het op staat en hoe de vork in de steel zit. Mooi, maar soms ook moeilijk. Als er iets niet klopt of er is een pro bleem, blijft het altijd in de familie. Dat is denk ik het moeilijkste dat er is. Als Nancy een 'gewone' coach had gehad, zou ze hem op zo'n mo ment de huid vol kunnen schelden. Bij ons is dat anders. We zijn even chagrijnig en gaan gewoon verder. Helemaal niet, we zijn het gewend. Het heeft altijd al om ons gedraaid. Toen ik op mijn vierde ging voet ballen, was dat al zo. En toen ik later ging crossen ook. Nu sta ik niet meer centraal, maar draait het vooral om Nancy. Nee, die gedachte heb ik nooit ge had. Ik ben ook nooit jaloers ge weest op Nancy of zo, vooral trots. Helemaal niet. Ik ben er eigenlijk ook niet mee bezig dat die zaal straks vol zit met mensen. Weet je, na mijn ongeluk ben ik een tijd af hankelijk geweest van anderen. Al les moest voor me gedaan worden, ik kon bijna niets meer zelf. Dan valt zo'n première echt wel mee. "1 Serooskerke-Philippine 0-0 (Se rooskerke wns): Serooskerke ver zekerde zich ten koste van Philip pine van een plaats in de kwartfi nale van de districtsbeker. In een wedstrijd met diverse kansen voor beide teams bleef het 0-0. De formatie van Gerrit Petersen was het koelbloedigst vanaf elf meter. Philippine miste de tweede (Jim van Vlierberghe) en derde straf schop (Sebastian de Meijer). Om dat Serooskerke de eerste vier be nutte, viel daarmee de beslissing in het voordeel van de Walcherse zaterdagploeg. Het bekerduel werd in Veere ge speeld. Met een vrij weekend in het verschiet was beide ploegen er veel aan gelegen om te winnen. Cupfighter Serooskerke be schouwde het duel als een prima kans om zich bij de laatste acht te scharen. Philippine mikte na de winst van afgelopen zondag in de competitie in de aanloop naar de kraker tegen koploper RBC Roo sendaal (volgende week zondag op eigen veld) vooral op het ver stevigen van het geloof in eigen kunnen. Serooskerke en Philippine maakten er een echt bekerduel van. De thuisploeg begon fel en was in de eerste helft de gevaar lijkste ploeg. Drie kansen bleven echter onbenut. Derdeklasser Phi lippine stelde daar één goede mo- gelijkheid tegenover (Sebastiaan de Meijer) en claimde een straf schop, toen Joey Walhout onder uit werd gehaald. Ook na de her vatting kwam Serooskerke sterk uit de kleedkamer. Na een klein kwartier kreeg Philippine meer grip op de wedstrijd en hielden beide teams elkaar tot het eindsig naal in evenwicht. Naarmate het einde naderde, nam de spanning aan beide kanten toe. De thuis ploeg moest toestaan dat Philip pine sterk aandrong. Invaller Ro land van de Wege was in de slot fase voor Philippine dicht bij een treffer, maar gescoord werd er niet. Het duel begon een kwartier later. Eén van de penaltystippen op het kunstgras van SSV'65 lag los, waardoor er moest worden uitge weken naar een ander veld. RBC legde, nadat scheidsrechter Mol eindelijk voor het begin van de wedstrijd had gefloten, een hoog tempo op de mat en had voor rust het betere van het spel in Goes. Doelpunten leverde dat echter niet op. Beide ploegen vonden in de eerste helft niet het net. SSV'65 liep wel tegen personele proble men aan. Rick Mulder raakte vlak voor de pauze geblesseerd. Hij greep naar zijn hamstring en moest de strijd staken. Casper van Sabben verving hem. Na de pauze kwamen de bezoe kers wel tot scoren. In de 65ste mi nuut ging de bal op de stip en An war Tarfit schoot raak. Doelman Luuk van Gilst ging wel naar de goede hoek, maar kwam tekort om de bal uit zijn doel te werken. Tien minuten later kwam SSV'65 langszij. Bas Biesterbosch kopte uit een corner de 1-1 binnen. Daar bleef het bij, waardoor strafschop pen de beslissing moesten bren gen. De ploeg uit Goes trok aan het langste eind. woensdag 27 februari 2019 GO zich bij laatste acht '"NKtsiaB FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Hoe is het eigenlijk om een team te vormen met het hele gezin? Was dat wennen? Denk je wel eens: als het anders was gelopen, had ik misschien ook wel om die wereldtitel kunnen strijden? Je gaf aan dat er emotionele stuk ken in de film zitten. Zie je daar door op tegen de première? De première van One Goal is vrijdagavond in bioscoop Cinecity in Vlissingen, de woonplaats van Nancy en Rinus van de Ven. De film wordt daar eenmalig getoond. Om 18.30 begint de avond. Rinus van de Ven komt uitge breid aan bod in One Goal. J •Jhfi'-V.. - - V IWr Een beeld uit de Zeeuwse derby tussen Serooskerke (blauwe shirts) en Philippine. foto dirk-jan gjeltema Zowel bij de Zeeuwse beker derby tussen Serooskerke en Philippine als bij SSV'65-RBC moesten strafschoppen gister avond de doorslag geven. In het Zeeuwse onderonsje trok de thuisploeg aan het langste eind, SSV'65 redde het niet tegen RBC. Peter van Kouteren en Daniel Vervelde Vlissingen SSV'65-RBC 1-1 (SSV'65 wns):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43