O 0 O Rinus van de Ven openhartig in 10 ZEELAND Loof wéér in het Elftal van de Week Van de Guchte van start in de Omloop Speeldata volgend seizoen bekend Ploeg van trainer Marcel Lourens wint met 2-0 van derdeklasser Halsteren. Can Özgan en Ramon Janson scoren. h DISTRICTSBEKER ACHTSTE FINALE Voetballer Augustine Loof is de laatste weken aardig op dreef bij zijn club FC Eindhoven. Dat leverde de verdediger uit Koewacht voor de derde keer in vier weken tijd een plaats in het Elftal van de Week van de Keuken Kampi oen Divisie op. Eindhoven pakte vrijdagavond in speelronde 26 geen punten. Koploper FC Twente - de club van spits Tom Boere, die afkomstig is uit Ter- neuzen en net als Loof dus een Zeeuws-Vla ming is - bleek met 1-0 te sterk. Toch was er voor Loof, die een prima wedstrijd speelde, een plek in het Elftal van de Week. Dat gold ook voor ploeggenoot Siebe Van der Heyden. Inhaalduels Wielrenster Quinty van de Guchte uit Drie wegen start komende zaterdag in de Omloop het Nieuwsblad. Die wedstrijd is traditiege trouw de Belgische opener van het klassieker- seizoen. Ze doet aan de vrouwenwedstrijd mee met haar ploeg Keukens Redant Cycling Team. Er staan in de Belgische klassieker in totaal 24 ploegen aan de start, waarvan twintig UCI- teams. De wedstrijd gaat over 123 kilometer, met acht kasseistroken en negen beklimmin gen. Daarbij zit onder meer het bekende duo Muur-Bosberg. Voetbalbond KNVB heeft gisteren de speelda genkalender voor het seizoen 2019/20 in het amateurvoetbal bekendgemaakt. Net als tij dens de twee voorgaande seizoenen wordt er pas na de zomervakantie afgetrapt. De ploegen in de tweede en derde divisie - in die laatste klasse komen Hoek en Goes mo menteel uit - zijn als eerste aan de beurt. In het weekeinde van 24 en 25 augustus starten zij aan de competitie. Voor de hoofdklassers in het mannenvoetbal, waar in Zeeland op dit moment alleen Vlissingen toe behoort, start de competitie in het weekeinde van 31 augus tus en 1 september. De overige competities beginnen op 21 en 22 september. Trainer Districtsbeker Marcel Lourens zei het al vlak voordat de warming-up begon. ,,Wij zijn in de eerste twintig mi nuten altijd een beetje zoekende'', vertelde de trainer van Kloetinge. Hij bedoelde ermee te zeggen dat zijn ploeg nog niet het vermogen heeft om vanaf de eerste minuut bepalend te zijn. Lourens kreeg gelijk, want ook in de openings fase tegen derdeklasser Halsteren was zijn ploeg zoekende. Daarna ging het beter lopen en werd een plek in de kwartfinale van de dis trictsbeker veiliggesteld (2-0). De belangrijke openingstreffer tegen het gegroepeerd voetbal lende en op de counter loerende Halsteren viel na 31 minuten. Cen trale verdediger Jaap Esser ver stuurde vanaf eigen helft een scherpe crosspass, Xander van der Poel was snel genoeg om de bal te halen en slingerde die in één keer voor. De bal was op maat, want de instormende Can Özgan kon van dichtbij binnenkoppen (1-0). Daarvoor had Kloetinge al kan- sen gehad om op voorsprong te komen, maar het vizier van onder anderen Daan Esser - die als tweede spits dicht bij Özgan speelde -, Ramon Janson en Van der Poel stond in die fase niet op scherp. Halsteren was twee keer gevaarlijk, maar doelman Nando Pijnenburg hield zijn doel schoon. Na rust was het spelbeeld het zelfde. Kloetinge had de bal, Hal steren probeerde er vanuit de om schakeling snel uit te komen. Acht minuten na rust moest Pijnenburg opnieuw redding brengen, daarna kwam hij nauwelijks nog in de problemen. In blessuretijd schoot Ramon Janson een vrije trap bin- One Goal is een documentaire van Arno van den Brink, ook de maker van The Hard Way to Win 3, over het gevecht van Nancy van de Ven om de wereldtitel te pakken. Maar ook over haar broer Rinus van de Ven, die zelf een groot crosstalent was, maar door een ernstig ongeval de wereldtop niet haalde en nu in het team van zijn zusje zit. Hij laat vast zijn licht schijnen over de film. Het is gewoon een waargebeurd verhaal, zo moet je het zien. Onze loopbaan, van hoe we begonnen zijn tot de dag van vandaag, komt helemaal voorbij. Je moet over dingen praten waar je eerder nooit over gesproken hebt, dat is wel apart. Maar de film geeft een realistisch beeld. Alles dat ge zegd wordt, is de waarheid. We zijn ook allemaal los van elkaar geïnter viewd, wisten van de anderen niet wat ze hadden gezegd en hebben het daar ook niet met elkaar over gehad. woensdag 27 februari 2019 GO VOETBAL Augustine Loof (met bal). foto carla vos WIELRENNEN Quinty van de Guchte in de outfit van haar ploeg. foto pzc VOETBAL 4 Zondag-derde divisionist Goes komt twee keer bin nen vier dagen in actie tijdens het paasweek einde. Op vrij dag 19 april speelt de ploeg van trainer Ro gier Veenstra uit bij Quick in Den Haag, drie dagen later gaat het op be zoek bij Hercu les in Utrecht. Die wedstrijden werden in de cember vorig jaar afgelast en worden in april ingehaald. Hoofdtrainer Jaap Knop en Stavenisse gaan langer met elkaar door. De zater dag-vierdeklas ser heeft het contract van de huidige trainer met één jaar verlengd. Knop was van 2010 tot 2014 al eindverant woordelijke bij de club uit het Thoolse dorp. Vorig jaar stroomde hij opnieuw bij Stavenisse in. De club staat na zeventien wedstrijden tiende in de vierde klasse B. a (O Kloetinge schaart J Kloetinge J Halsteren (zaterdag) 31. Özgan 1-0 90+4. Janson 2-0 Barry van der Hooft Kloetinge Can Özgan (met bal) viert de 1-0 van Kloetinge, die hij zelf maakte. Voor de tweede keer in korte tijd schittert motorcrossster Nancy van de Ven op het witte doek. Eind vorig jaar kwam de motor crossfilm The Hard Way to Win 3 uit, waarin de Vlissingse - net als meervoudig wereldkampioen Jeffrey Herlings en Glenn Col- denhoff - een jaar werd gevolgd. Vrijdag komt daar de film One Goal bij. Daniel Vervelde Vlissingen Je hebt de film al mogen zien. Wat vond je ervan? Ook jouw eigen verhaal - je stopte onder meer met crossen na een zware crash - komt uitgebreid aan bod. Vond je dat moeilijk? Je hoorde dus pas tijdens het zien van de film wat de rest van de fa milie gezegd had? De filmposter van One Goal, over Nancy en Rinus van de Ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42