LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Carla Brouns die op zoek is naar Bimatoprost of Lumigan oogdruppels. De 50-jarige Carla Brouns uit Bruinisse vindt het leuk haar lichaam goed te verzorgen. Dit doet ze op verschillende manieren. Toen ze iets aan haar wimpers wilde doen, besloot ze eens te googlen wat haar opties waren. Ze kwam uit op een artikel over een middel tje dat in oogdruppels zit en er voor zorgt dat je wimpers een groeispurt krijgen. Ze besloot een oproepje in deze krant te zetten. Er kwam een reactie van een man uit Goes die nog wel een potje oogdruppels had staan. Carla: ,,Ik breng de oogdruppels nu al zes weken als een soort eye liner aan op mijn ogen. Na vier weken zag ik al resultaat, terwijl je pas na zestien weken het beste re sultaat zou moeten zien! Mijn wimpers zijn veel dikker en lan ger. Misschien wel dubbel zo lang." Ze gebruikt druppels die over de datum zijn, maar is dat niet gevaarlijk voor je ogen? ,,Nee, ik heb alles goed uitgekiend. Dit middel is niet schadelijk voor je ogen. Bimatoprost en Lumigan zit ten vaak zelfs in make-upproduc- ten in Amerika. Bovendien ge bruik ik één druppel op elk ooglid, dus niet in het oog zelf.'' In Nederland zit het wonder middel voor je wimpers helaas niet in de make-up, dus Carla zal het echt moeten doen met de oog- druppels. ,,Mijn potje met drup pels is nu bijna op, ik heb dus weer nieuwe nodig. Maar voor een re ceptje naar de dokter gaan, gaat mij iets te ver. Hij ziet mij al aan komen! Mijn vriendin gaat bin nenkort naar Spanje. Daar kun je de oogdruppels gewoon halen in de apotheek, dus ze probeert een kleine lading voor mij mee te ne- men, haha. Verder zijn alle overige potjes, van mensen die nog iets hebben staan, van harte welkom. Weggooien is maar zonde. Ze kunnen me mailen naar carlabrounskn@gmail.com!'' Gelatinepoeder Niet alleen de wimpers van Carla krijgen de nodige zorg. Ze heeft ook allerlei trucjes om de rest van haar lichaam goed te onderhou den. ,,Ik doe elke ochtend een schepje gelatinepoeder in mijn koffie. Niet alleen goed voor je botten, maar mijn nagels zijn er ook flink door opgeknapt. Vroeger braken die altijd snel af, nu zijn ze keihard!'' Ook met droog haar weet Brouns wel raad. ,,Keukenazijn is een wondermiddeltje. Als je korte haren hebt, spoel je dat gewoon even door je haar, bij lange haren hang je ze in een kom vol azijn. En ze zijn weer als nieuw daarna!'' Ook voor de bleke huid heeft Carla nog een tip. ,,Om extra bruin te worden, slik ik Lycopene-tablet- ten in de zomer. Lycopene is het extract wat ook voor de rode kleur bij tomaten zorgt. Het versnelt het bruiningsproces als je in de zon gaat zitten.'' Om haar figuur in vorm te hou den, probeert Carla elke dag een half uurtje te hoelahoepen. ,,Ge- woon even bewegen voor de tele visie met mijn hoepel, goed voor de vetrolletjes joh!'' Carla is bewust bezig met haar uiterlijk, maar een tuttebel is ze niet. ,,Ik vind het leuk met mijn uiterlijk bezig te zijn, maar het is niet zo dat ik uren voor de spiegel sta, hoor! Vaak draag ik wat mas cara en rouge maar verder niet te veel poespas. Ik vind het gewoon erg leuk het internet af te struinen naar nieuwe beautytips. Het is een echte hobby geworden!'' woensdag 27 februari 2019 Carla Brouns brengt de oogdruppels niet in haar oog, maar op de oogleden voor lange wimpers. fotos ernesta verburg Hét geheim van lange wimpers Denise van Minnen Het oproepje: Ik zoek bimatoprost of lumigan oogdruppels, mogen oud zijn. Ik doe er wat anders mee. Carla Brouns, carlabrounskn@gmail.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41