'Duitsers, kom naar minicamping!' l Fietsen aan Zee!! €199- a Kleine kampeerbedrijven in Zeeland doen aan gezamenlijke promotie reiskatern.nl 8 ZEELAND Exclusieve Lezersreizen Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Fietsen aan Zee ft# Elk jaar groeit het aantal Duitse toe risten dat in Zeeland vakantie viert. Duitsers boeken doorgaans op de grote campings. Zo'n 60 procent van de gasten is daar Duits. Op mi- nicampings komt slechts 2 tot 8 procent van de gasten uit Duits land. Ze kennen de kleinschalige kampeerbedrijven niet, ook al zijn die van alle comfort voorzien. Die achterstand was voor enkele Walcherse minicampings reden om twee jaar terug de koppen bij el kaar te steken. Het leek hen wijs minicampings gezamenlijk te pro moten bij met name de oosterbu ren. ,,We peilden de animo voor een collectieve aanpak tijdens een bijeenkomst in Dok41. Daaruit kwamen vijftien aanmeldingen: precies het minimale aantal dat we voor ogen hadden. Inmiddels zijn we met zeventien bedrijven", zegt Joyce de Visser van minicamping De Visser in Boudewijnskerke. Samen met Arrianne Verduijn van minicamping De Vlegel in Koudekerke en Sonja van de Putte van minicamping De Boshoek in Serooskerke werkte ze het idee voor een gezamenlijke aanpak uit. Met de Duitse, maar in Zeeland woon achtige Christine Bender haalden de minicampinghouders een le vende link met de doelgroep in huis. Bender is penningmeester de stichting, De Visser voor zitter en Verduijn secretaris. Zeeland telt 300 minicampings. De Visser en Verduijn erkennen dat zeventien bedrijven nog maar een begin is. Bovendien zijn er veertien Walchers, twee Zeeuws-Vlaams en eentje Schouws. Een betere sprei ding is wenselijk. ,,Minicampings kunnen zich aansluiten als ze aan de voorwaarden van de stichting voldoen. We willen de kwaliteit be waken. De slogan luidt: eigenaren met hart voor hun bedrijf en met liefde voor de gast. Als alle deelne mers dezelfde kwaliteit leveren, kun je campinggasten blindelings naar elkaar doorverwijzen." Op merkelijk is dat alle deelnemende minicampings een vrouwelijke ex ploitant kennen. „Louter toeval. Onze mannen zijn boer, wij doen de minicamping." De nieuwe website is een portaal waarbinnen elke minicamping zijn eigen gezicht behoudt. Het moet geen eenheidsworst worden, on derstrepen de onderneemsters. Nu is het zaak de website meinlie- blingsplatz.nl onder de aandacht van kampeerminnende Duitsers te brengen. ,,We hebben al wat onder zoek gedaan. Duitsers zijn nog erg offline gericht. Ze lezen liever blaadjes dan dat ze een app gebrui ken. Daarom plaatsen we adverten ties in regionale advertentiekrant- jes in Noordrijn-Westfalen en Rijn land-Palts. We zijn van plan ons in die regio's op vakantiebeurzen te presenteren. Ook denken we aan een magazine. En ja, we hebben af gelopen seizoen ook wel Duitse gasten gehad. Als die tevreden zijn, zie je ze in het najaar terug. Want Duitsers zijn trouwe klanten." 199,- Al voor maaskant woensdag 27 februari 2019 PC Zeventien Zeeuwse minicam- pings bundelen hun krachten in de Stichting Mijn Lievelingsplek. Ze willen met name Duitse va kantiegangers verleiden om een vakantie op een minicamping te boeken. Daarom heeft de stich ting naast een Nederlandse, meteen ook een Duitse versie van haar website gelanceerd: meinlieblingsplatz.nl. Frank Balkenende Boudewijnskerke - i a Joyce de Visser (rechts) en Arrianne Verduijn van de Stichting Mijn Lievelingsplek, foto dirk--jan gjeltema IK Al voor Vertrek: 28 april, 18 mei en 8 september. Reis per luxe tourist-class touringcar, voorzien £5^. van minibar, toilet en airconditioning Verblijf in Golden Tulip Noordwijk op basis van diner, logies en ontbijt iHSS 1 f n .- W.1 JTTTr. orTrr:, T-TPT-a, VTlti 2-dagen huur E-bike 1 - Tl 1111 I I! De regio rondom Noordwijk leent zich uitstekend voor een 2-daags verwenarrangement. Het ligt immers aan zee en wordt omringd door o.a. Nationaal Park Hollandse Duinen, bloemen- en bollenvelden en de Kagerplassen. We hebben gedurende 2 dagen leuke routes voor u uitgezet die u met een e-bike comfortabel kunt fietsen, samen met een verblijf in hotel Golden Tulip aan de Boulevard in Noordwijk maakt 't onweer staanbaar! Ontbijt, diner, verblijf en voor 2 dagen en een E-bike zijn gewoon inbegrepen! 2-daagse fietsreis inclusief diner, verblijf en ontbijt in Golden Tulip Hotel Noordwijk en E-bike Dag 1: Noordwijk en Nationaal Park Hollandse Duinen. We komen rond 11.00 uur aan in Noordwijkerhout, hier krijgt u uw E-bike. Tevens ontvangt u een kaart met de route. De route fietst u in uw eigen tempo. Vandaag een route door Nationaal Park Hollandse Duinen, een prachtig en afwisselend natuurgebied met plaatsen als Noordwijk en Zandvoort om even te stoppen voor een terrasje. Rond 16.30 uur leveren we de fietsen in en volgt de check-in bij Hotel Golden Tulip Noordwijk. Rond 19.00 uur dinerbuffet dat is inbegrepen. De avond is vrij. Maak een heerlijke wandeling over de boulevard of neem een afzakkertje in de bar! Dag 2: Bloemen- en bollenvelden, de Kagerplassen; Molens en pittoreske eilandjes. Na het ontbijt checken we uit en vertrekken we voor een prachtige route die u voert langs bloemen- en bollenvelden en de Kagerplassen. De verschillende plassen worden omringd door rietsloten en vaarten en maken deel uit van het Hollands-Utrechtse veenweidegebied. In de plassen staan veel molens. Om 16.00 uur vertrekken we naar uw uitstapplaats. Golden Tulip Noordwijk Beach**** Golden Tulip Noordwijk Beach**** ligt op een perfecte locatie aan de boulevard van Noordwijk. Dit 4-sterren hotel is de perfecte uitvalsbasis om te genieten van de Nederlandse kust. Alle kamers bieden koffie- en thee faciliteiten, gratis draadloos internet en een volledig scala aan voorzieningen.Het hotel beschikt over een zwembad met sauna en stoombad. Inbegrepen zijn; Busreis per Comfort-Class Touringcar met minibar, toilet en airconditioning. Deskundige chauffeur/reisleider. Verblijf in hotel Golden Tulip Noordwijk op basis van diner, logies en ontbijt. Verblijf in 2-persoonskamers met eigen faciliteiten. 2 dagen huur E-bike Vertrekdatum: 28 april, 19 mei en 8 september Opstapplaatsen: Breda, Den Bosch, Eindhoven, Tilburg en Oss Reserveringskosten 5 p.p. Toeslag 1-persoonskamer: 40,- Meer informatie en boeken: Ga voor 'fietsen aan Zee' naar onze website reiskatern.nl/pzc/maasl803 of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40