SH >44 Pleidooi voor aanlijn- en muilkorfgebod op strand Stegentocht verbindt Middelburg aan Sri Lanka 7 SPOORTUNNEL GOES WERKZAAMHEDEN Over anderhalve week breken 76 spannende uren aan voor de mannen en vrouwen die werken aan de spoortunnel in Goes. 'Het wordt haast een militaire operatie.' Al ruim vijf maanden wordt met man en macht gewerkt aan de spoortunnel (officieel een spooronderdoorgang) bij de Van Hertumweg, zodat auto's vanaf begin 2020 onder het spoor door kunnen rijden. Aan zowel de noord- als de zuidkant van het spoor zijn de tunnelbakken al goed zichtbaar, wat ook meteen duidelijk maakt hoe het verkeer straks gaat rijden. Voor de aanleg van de daadwer kelijke tunnel onder het spoor moet het treinverkeer een aantal weekenden worden stilgelegd. Dat gebeurt in het weekend van vrij dag 8 tot en met zondag 10 maart voor de tweede keer. ,,In 76 uur moet dan een gigantische hoeveel heid werk worden verzet'', zegt gemeentelijk projectleider Victor de Vries. Uitlopen is geen optie, want maandagochtend moeten de treinen hoe dan ook weer rijden. ,,We hebben een planning die tot op het kwartier nauwkeurig is.'' De nodige druk Bouwmanager Stan Sontrop van ProRail legt uit dat treinvrije weekenden twee tot drie jaar vooraf moeten worden aange vraagd. Op het laatste moment een weekje verschuiven is er niet bij. Dat zorgt voor de nodige druk. Al- les moet gereed zijn om de ge plande werkzaamheden in het al jaren vaststaande weekend te kun nen uitvoeren. ,,Tot nu toe is alles zonder grote problemen verlopen'' zegt projectleider Reinier Bakker van aannemer Gebroeders de Ko ning. ,,We zijn er klaar voor om tij dens het treinvrije weekend heel veel werk te gaan verzetten. Liever zien we de treinen natuurlijk twee weken niet rijden, dan hoeven we ook niet 's nachts te werken, maar dat is uiteraard geen optie. We gaan het in 76 uur doen.'' Onder het bestaande spoor wor den in het weekend van 8 tot en met 10 maart damwanden en 27 Liever zien we de treinen twee weken niet rijden, maar dat is uiteraard geen optie funderingspalen aangebracht. On der meer door de palen te boren, wordt geprobeerd zo weinig mo gelijk overlast te veroorzaken. ,,Maar er gaat zeker geluidsoverlast komen, ook in de nachtelijke uren'', zegt De Vries eerlijk. Om de werkzaamheden te kun nen uitvoeren, wordt natuurlijk eerst het spoor weggehaald om dat aan het eind van het weekend weer terug te plaatsen. ,,In feite ziet het er maandag weer net zo uit als op de vrijdag ervoor'', zegt Sontrop. ,,Er wordt een weekend keihard gewerkt, maar je zult er nadien weinig van zien.'' Uitkijkplatform Gedurende het weekend is er na tuurlijk wel van alles te zien. Goe- senaren die de werkzaamheden willen aanschouwen, kunnen dat doen vanaf een uitkijkplatform bij de zuidelijke ingang van het be- staande stationstunneltje. ,,Daar hebben mensen een prima uitzicht'', belooft De Vries. Het platform blijft daarna liggen. In april komt er namelijk nog een treinvrij weekend. Dan staat weer een aanzienlijke klus op het pro gramma, namelijk het inrijden van de twee spoordekken (zeg maar de plafonds van de spoortunnel, waar de treinen straks overheen rijden). Deze dekken, waarvan de zwaar ste pakweg 1,2 miljoen kilo weegt, worden momenteel op de bouw locatie in Goes gemaakt. Ze zijn veel te groot en te zwaar om van elders naar Goes te worden ver voerd. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl DOMBURG Gevaarlijke hon den moeten op de Veerse stranden worden aangelijnd en gemuilkorfd. Dat vindt An- netta Poppe uit Meliskerke, wier hond Mischa vorige maand lelijk werd toegetakeld door vier zogeheten hoog-risi- cohonden op het strand van Zoutelande. De gemeente Veere kan een voorbeeld nemen aan buurlan den België en Duitsland schrijft Poppe aan het gemeen tebestuur. In die landen is het verboden hoog-risicohonden (dieren met een hoog risico op agressief gedrag) los te laten lo pen, terwijl veel rassen ook niet zonder muilkorf de deur uit mogen. Ze is niet de enige die bang is voor bepaalde honden, meldt Poppe de gemeenteraad en het college. De assistente van haar dierenarts durft met haar honden het strand niet op, omdat ze in de praktijk vaak wordt geconfronteerd met ge volgen van bijtincidenten. Poppe vraagt de raad, die haar brief morgen bespreekt, om een aanlijn- en muilkorfge bod in te stellen voor de 21 ras sen die het Rijk als hoog-risico- hond classificeert (rijksover- heid.nl). MIDDELBURG De banden tussen Middelburg en Sri Lanka zijn eeu wenoud en actueel. Middelburgse Stegentochten legt zondag 3 maart een nieuwe relatie: wie die middag meegaat op een VOC-ontdekkings- reis door Middelburg, draagt bij aan hulpprojecten op Sri Lanka. De Middelburgse koopman Bal thazar de Moucheron financierde in de zestiende en zeventiende eeuw expedities naar Oost-Indië en stond aan de wieg van de VOC. Daaruit ontstonden verschil lende handelsposten op Sri Lanka, dat toen nog Ceylon heette. Naar hem is in Middelburg Park de Mou- cheron vernoemd. Tijdens een twee uur durende Stegentocht wordt zondag gewandeld door en langs het VOC-verleden van Mid delburg. Het vertrek is bij Dam 6. Aanmelden kan bij Hans Note- baart: hnotebaart@gmail.com of 06-25484576. Kansarme kinderen Deelname aan de Stegentocht kost 13 euro. De opbrengst van het eve nement gaat naar Stichting Sri Lanka Support, die is opgericht door Janny Fioole uit Middelburg. De stichting biedt hulp aan kans arme kinderen in Sri Lanka op het gebied van onderwijs, huisvesting en werk, zodat hun toekomst er be ter uitziet. De stichting biedt di recte kleinschalige hulp. woensdag 27 februari 2019 WA 'Keihard werken' in treinvrij weekend Rob Paardekam Goes -Reinier Bakker, projectleider M uitnodiging modeshow 29 maart aanvang 14.00 de Kwikstaart Oost Souburg Scheldestraat 54 Vlissingen Tel.0118 417423 www.shop54.nl Let op: Shop 54 is 1-2 en 29 maart gesloten! 4ij3 De tunnelbak (de ingang van de toekomstige tunnel) aan de zuidzijde van het spoor is al goed zichtbaar. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39