I Topvrouw North Sea Port stapt op jouw vacature financieel of logistiek direct zichtbaar bij het juiste publiek. 5 BRANDWEER VERRASSING VOOR ZIEKE COLLEGA Zo'n 120 brandweerlieden vormden gister avond een erehaag voor Dennis Kooger. De vrijwillig brandweerman uit Oost-Souburg heeft nog maar korte tijd te leven. a nationale V vacaturebank Ploegleider Mark de Feij- ter van de brandweer post Oost-Souburg zat vorige week donderdag met een collega aan het bed van Dennis in het ziekenhuis van Goes. Ze hoorden toen dat de 'altijd nuchtere' Dennis (35) net had gehoord dat hij ongeneeslijk ziek is. Hij liet doorschemeren dat hij het mooi zou vinden als zijn collega-brandweerlieden een ere haag zouden vormen tijdens zijn uitvaart. Hoewel hij het wel jam mer vond dat hij dat traditionele eerbetoon dan zelf niet bewust mee zou maken. De Feijter: ,,Op weg naar huis waren mijn collega en ik het er direct over eens dat we die erehaag zouden regelen. Als Dennis thuis zou komen van een uitje naar de Efteling zouden wij hem daar met een hoop collega's opwachten." Dennis en zijn gezin waren maandag en dinsdag in Kaatsheu vel. Op voorspraak van onder an deren zijn brandweerpost en de bedrijfsbrandweer van Amels, waarvan Dennis als veiligheids coördinator ook bevelvoerder was, regelde de Stichting Ambulance Wens voor Dennis, zijn vrouw Linda en kinderen Stefan en Dana v een gezinsuitje met overnachting in het Eftelinghotel. De Souburgse spuitgasten wisten dat de liefde van Dennis en Linda lang geleden in de Efteling opbloeide. Voor de wens om een erehaag te vormen voor hun terminale maat hoefden de brandweerlieden niet bij een stichting aan te kloppen. Ruim honderdtwintig brand weerlieden van het eigen korps, het korps van Amels en korpsen uit Vlissingen, Middelburg, Arne- muiden en Serooskerke gaven acte de presence. Onder hen Dennis' vader Ruud - 'hij heeft het brand weervirus van mij meegekregen'. ,,Ook van het Veiligheidscentrum en van Dow waren mensen aan wezig. En dan waren er nog een aantal Vlissingse strandwachten, omdat Dennis ook strandwacht is geweest." Toen de 'wensambulance' tegen kwart voor zeven het woonerf bij Koogers huis op reed, verwelkom den zo'n twintig brandweervoer tuigen met zwaailicht de inzitten den. Naast de brandweerlieden en strandwachten wachtten ook tientallen buurtbewoners en Sou burgers van verder weg Dennis en de zijnen op. Zodra de ambulance de straat inreed, klonk een daverend, minutenlang aanhou dend applaus, dat pas stopte toen Dennis, liggend op een opklapbed, voor zijn huis stond. De twee ver plegers van de wensambulance werden verrast met een cheque van drieduizend euro, dat door brandweerlieden, bedrijven en burgers in korte tijd was ingeza meld. Dennis en zijn familie waren duidelijk geroerd door het bijzon- dere welkom, waarbij ook de Vlis- singse burgemeester en korpsbe heerder Bas van den Tillaar hem toespraken. Hij had zijn brand weerhumor behouden, consta teerde Mark de Feijter. ,,Toen ik vroeg hoe hij het welkom vond, zei hij dat 'het nog wel iets beter had gekund'. Vervolgens vroeg hij aan zijn vrouw: 'hebben we ge noeg bier in huis?'" Dat de branie niet allemaal was gespeeld, be wees Dennis in de Efteling ook. ,,Hij zei van tevoren dat hij nog wel een keer in Joris en de Draak wilde, want daar was-ie nog nooit in geweest. En dat heeft ie dus ge daan", hoorde De Feijter. Frank Balkenende Terneuzen Warburg zit al sinds oktober ziek thuis. De arbeidsovereenkomst wordt 1 april ontbonden. Schalck laat weten dat het management team zich gaat buigen over een op volger. Warburg ging twee jaar ge leden als commercieel directeur aan de slag bij wat toen nog Zee land Seaports was. Ze kwam over van de Rotterdam Port Promotion Council, de marketingorganisatie van de haven van Rotterdam waar van ze directeur was. Warburg kwam al snel in op spraak. Ze zou collega's onder meer hebben weggezet als 'ratten' in een gesprek met het Vlissingse bedrijf Dutch Off shore Contrac tors (DOC). Hoewel die mailwisse- l ling uit- lekte, heeft ze dat zelf1 ontkend. Het offshorebedrijf beklaagde zich bij Zee land Seaports over haar gedrag. Ook andere bedrijven in de Vlis- singse haven bekritiseerden haar manier van communiceren. Daar naast liep een eerste gesprek met Dong Energy (nu 0rsted) dat in de Buitenhaven van Vlissingen een onderhoudsbasis voor het off- shore-windpark Borssele 1 en 2 wilde bouwen, in het honderd. De provincie die Dong graag zag ko men, bemiddelde om het contact te herstellen. De gelekte mailwisseling tussen DOC en Warburg was voor het ha venbedrijf aanleiding voor een in tern onderzoek naar het lek. Het kostte één van de commercieel managers zijn baan, hoewel er nooit is bewezen dat hij zou heb ben gelekt. De ondernemingsraad (OR) van Zeeland Seaports eiste daarop een onderzoek naar de han del en wandel van Warburg. Vol gens de OR was er een vertrou- wenskloof tussen directie en per soneel ontstaan. woensdag 27 februari 2019 GO Een erehaag voor Dennis René Hoonhorst Oost-Souburg ^2 Ruim 120 brandweerlieden vormden een erehaag voor hun termi naal zieke collega Dennis Kooger. fotos dirkjan gjeltema Dennis Koog en zijn familie waren geroerd door het gebaar van zijn collega's. Commercieel directeur Marjo lein Warburg (foto) vertrekt bij havenbedrijf North Sea Port. Volgens algemeen directeur Daan Schalck is dat in weder zijds overleg besloten. ,,Het was geen perfecte match." nu tijdelijk 2e plaatsing gratis!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37