Gratis 27 El ZIGGO SPORT Prijzendroogte leidt tot stevige ingrepen bij Italiaanse renstal voor Zigg° klanten m Bertens nog niet in Fed Cup Haase is al klaar in Dubai Herlings mist opening MXGP In de Spaanse winterzon glimt de Ferrari dezer dagen niet. De keuze voor mat rood is zeker niet de grootste verandering bij het topteam. Het roer moest om, de droogte heeft lang genoeg geduurd. Barcelona ,,Als er een winterkampioenschap zou zijn, won Ferrari elk jaar'', zei Christian Horner enigszins sma lend. De Red Bull-baas hecht wei nig waarde aan de goede indruk die de rode concurrent in Barcelona maakt tijdens de twee testweken. Vorig jaar was Sebastian Vettel in februari ook veel sneller dan Merce des. Maar toen de prijzen werden verdeeld, was het 'gewoon' weer Lewis Hamilton die kon juichen. Bovendien: op de eerste dag van de tweede testweek was Pierre Gasly, de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen, gisteren sneller en pro ductiever dan de andere twee top- teams. Maar toch. Juist na jaren van sportieve malaise - want zo voelt elf jaar zonder wereldtitel nu eenmaal voor Ferrari - heerst opvallend veel optimisme in het rode kamp. Kop man Vettel sprak al van een haast perfecte testweek. Teamgenoot Charles Leclerc, de jonge nieuwko mer, had niet veel rondjes nodig om opgewekt vast te stellen dat het 'wel een heel lekkere auto' was om te be sturen. Die is overigens mat rood, omdat die verf lichter zou zijn dan de klassieke glimmende kleur. Complimenten En dan waren er de complimenten van de concurrenten. Valtteri Bot- tas (Mercedes) zei dat Ferrari er nu, een paar weken voor de start van het Formule 1-seizoen, het beste voor staat. Zijn teamgenoot Lewis Hamilton denkt dat de auto beter is dan vorig jaar en Mercedes-team- »Na jaren van sportieve malaise heerst opvallend veel optimisme in het rode kamp baas Toto Wolff noemde Ferrari 'sterk als een beer'. Bij Red Bull klonken dezelfde geluiden. Natuurlijk leggen ze daar met ge noegen de favorietenrol bij de Scu- deria neer. De afgelopen twee jaren bleek met name Vettel niet altijd even goed bestand tegen de druk. Het eerste deel van het seizoen was Ferrari sterk, om het daarna hele maal weg te geven. Wereldtitel De laatste individuele wereldtitel dateert van Kimi Raikkönen in 2007. Een jaar later, toen Hamilton voor het eerst de beste was, pakte Ferrari nog de constructeurstitel. Daarna volgden tien jaren zonder prijs voor het meest beroemde en succesvolle team in de Formule 1. Ook in deze sport gaan dan uit eindelijk koppen rollen. Teambaas Maurizio Arrivabene, tamelijk con servatief, ruimde het veld en in zijn plaats kwam Mattia Binotto. De Zwitser had al de technische lei ding bij Ferrari. De Italiaanse pers sprak van een 'rivoluzione' op Ma- ranello, de thuisbasis van het team. Zo kan ook de keuze voor Leclerc (21 jaar en pas één Formule 1-sei- zoen op de teller) boven veteraan Raikkönen worden uitgelegd. Max Verstappen voorspelde al dat de Monegask een grotere bedreiging gaat vormen voor Vettel dan Raik- könen in de voorbije jaren. Ook de perschef is vervangen. Van McLaren kwam de Italiaanse Silvia Hoffer Frangipane over. Mis schien slechts een detail, maar Fer rari blonk de afgelopen jaren niet uit in transparantie. Zelfs de Itali aanse pers was vaak amper welkom in het teamgebouw in de paddock. Vettel gaf vooral korte en door het lawaai onverstaanbare interview tjes achter de garage. Dat zorgde voor een moeizame werkrelatie. Het kan toeval zijn, maar in Barce lona staan de deuren bij Ferrari de zer dagen vaak open. Alleen de nieuwe baas Binotto blijft voorlo pig op de achtergrond. Gisteren was er een eerste tegen slag. In de ochtendsessie moest Le- clerc lange tijd in de garage blijven met een defect aan de koeling. Maar nog groter was het probleem bij Mercedes. Bottas had zijn wagen net de pits uitgereden of hij viel stil met een oliedrukprobleem. De Fin kwam niet meer de baan op. Lando Norris (McLaren) en Gasly (Red Bull) waren de snelste mannen van de dag. ItoKjftA jiNTiVj Jp. Ferra oluzio woensdag 27 februari 2019 GO TENNIS Kiki Bertens (27) blijft haar rentree in de Fed Cup uitstellen. De tennis ster vindt dat ook de ko mende wedstrijd van het nationale vrouwenteam in april, in en tegen Japan, niet in haar eigen agenda past. ,,Qua reizen en qua planning is het geen opti male voorbereiding voor de rest van het jaar", zei Ber tens tegen de NOS. TENNIS Het toernooi van Dubai zit er voor Robin Haase (31, foto) op. De beste Nederlandse tennis ser verloor gisteren in de eerste ronde van de Wit- Russische qualifier Egor Gerasimov, die hem in twee tiebreaks de baas was: 7-6 (2), 7-6 (5). 2019 is nog niet het jaar voor Haase, die op de mondiale ranking terug viel naar de 62ste plek. MOTORCROSS Jeffrey Herlings (24) ontbreekt de finitief bij de seizoensope ning in de MXGP aan staand weekeinde in Ar gentinië. De wereldkampi oen in de koningsklasse had in januari bij een trai ningsongeluk een breuk in zijn rechtervoet opgelopen. Herlings heeft een operatie ondergaan. Hij moet op 11 maart op controle. Rik Spekenbrink Volg de testdagen in Barcelona, met vandaag weer ml Max in actie, via het I P, liveblog op onze site 1 eerste testweek perfect'. foto bsr A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27