D u racel l - batter ijtj e' is nog lang niet leeg gebeuren II 23 Dafne Schippers vol twijfel naar EK indoor na val van trap vanavond de toon bij nieuwe Feyenoord-Ajax Feyenoord niet helemaal, maar zo'n 6-2 ne derlaag doet wel wat met een se lectie. Na zo'n afstraffing zit je na tuurlijk in een mentaal dipje.'' TOP 5 Meeste interlands Prioriteit Ajax won de afgelopen vier seizoe nen geen prijs. Alles staat dit jaar in het teken van het kampioenschap, bekerwinst staat nu eenmaal lager op de Amsterdamse prioriteiten lijst. Voelt De Ligt dat ook zo? ,,Nee, eigenlijk niet. Veel jongens uit onze selectie hebben nog nooit een bekerfinale gespeeld. Ik ook niet. Wij zijn aan onze stand ver plicht om die finale te halen. Deze wedstrijd en ook de finale in De Kuip zijn geweldige ervaringen. Zo zien we het ook.'' spelers. En om een plek in de finale. ,,Ik merk dat de revanchegevoelens bij de spelers al aanwezig zijn'', zei de trainer van Ajax. ,,Na zo'n slechte wedstrijd in de Kuip hoef ik de spelers daar nu niet nog een keer op aan te spreken.'' Beide elftallen benaderen het duel op 'Europese' wijze, al is Fey enoord bijna vergeten hoe dat exact voelt. De spelers van de twee clubs zullen vandaag in een hotel aftellen naar de kraker. ,,Die Europese sfeer zal er zijn en die mindset zullen we ook moeten hebben om een goed resultaat te boeken'', stelde Ten Hag. Van Bronckhorst kent de senti menten. Maar juist het feit dat Fey enoord zich op 27 januari niet als een dolle naar voren liet jagen door de bloedfanatieke aanhang, was een enorm winstpunt. Feyenoord speelde met het hart, maar zeker ook met het hoofd. Dat is, meer nog dan bijvoorbeeld de vraag of Nicolai J0rgensen of Sam Larsson speelt en KNVB-BEKER^ Programma Wij moeten niet vergeten dat we eerder dit seizoen thuis met 3-0 van Feyenoord wonnen wie er bij Ajax in de spits staat, de sleutel in de ogen van de Rotter dammers. Improviseren Ajax moet in het hol van de leeuw, daar waar het vaak zo comfortabel aanvoelde, iets verzinnen. Terwijl in het verleden Feyenoord voortdu rend moest improviseren om een kans te maken op resultaat. ,,We hebben het bij de 6-2 uitstekend ge daan. Maar dat telt nu niet meer. Maar wij hebben wel vertrouwen om Ajax wederom te verslaan. Ja, zij zullen revanchegevoelens hebben. Die 6-2 speelt nog altijd mee. Die 6-2 blijft hangen'', zei Van Bronck- horst. Want Feyenoord is een cupfighter. Onder Van Bronckhorst verloor de ploeg slechts één bekerduel: in het seizoen van de landstitel, uit bij Vi tesse. ,,Maar wij moeten niet verge ten dat we eerder dit seizoen thuis met 3-0 van Feyenoord wonnen'', aldus Ten Hag. DEEERSTE ,,Ik was 16 jaar. Ik speelde bij Hee renveen en was net overgekomen van het jongensteam. Zo ging dat in die tijd nog. We speelden een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Engeland en verloren met 4-0. Ik stond op het middenveld tegen Kelly Smith, toen een van de top- speelsters. Ik heb alleen maar ach ter haar aan gelopen. Ik was dood nerveus, maar probeerde dat weg te stoppen. Bondscoach Vera Pauw gooide me echt voor de leeuwen. Ben ik alleen maar sterker van ge worden.'' DE MOOISTE ,,Het ligt misschien een beetje voor de hand, maar ik kies voor de EK-finale van 2017 in Enschede te gen Denemarken. De ontlading, de emotie na de winst (4-2) in ei gen land. Als team deden we het geweldig en ik scoorde in de finale. Bijna 30.000 men sen op de tribunes. Dan denk je wel even terug aan de tijd dat ik in Oranje speelde zonder dat het grote publiek er wakker van lag." DE BESTE „Ik kies voor de gehele laatste periode. Ze zeggen weieens datje rond je 27ste, 28ste op je best bent. Zo voelt dat bij mij ook. Ik ben fitter dan ooit. Train harder, gerich ter dan ooit. Ik was even terug bij FC Twente, maar ik voelde dat ik een hardere en betere competitie nodig had. Daarom ging ik terug naar Noorwegen, naar Valerenga.'' DE MOOISTE DIE NOGKOMT ,,Dat ik straks alleen het record in handen heb, maakt me wel erg trots. Annemieke Kiesel-Griffioen (gestopt in 2011, red.), die nu net als ik 156 interlands heeft gespeeld, stuurde laatst een berichtje: 'Ge niet straks van je record. We zijn allebei Duracell-batterijtjes. Jij houdt het nog langer vol.' Dat vond ik echt mooi. De mooiste die ik nog ga spelen, kan ook op het WK van komende zomer zijn. De droom is om wereldkampioen te worden, maar het wordt een zwaar en open toernooi. En ik ben nog niet klaar. Nog lang niet. Ik heb werkelijk nog geen seconde aan stoppen gedacht." woensdag 27 februari 2019 De Kuip, Rotterdam PAPENDAL Dafne Schippers (26) reist vandaag af naar Glasgow voor het EK in door, maar de vraag is of ze op zaterdag in actie komt. Ze heeft na een val van een trap last van haar rug. Afgelopen zaterdag schoof ze plots onderuit, wandelend op haar sokken over de geverfde trap in haar huis. Na wat gestuiter en de eerste schrik, volgde de opluchting. Schippers dacht aanvankelijk dat er niet veel aan de hand was en de valpartij niet voor proble men aan haar lichaam had ge zorgd. Twee dagen later, tijdens de maandagtraining, voerde ze een start op volle kracht uit en schoot het alsnog in haar rug. Meteen zocht ze in Amsterdam haar arts op en werd haar bekken weer rechtge zet. Toch is haar rug nog gevoelig. Of ze zaterdag deelneemt aan de 60 meter moet nog blijken. ,,Ik ga geen groot risico nemen. Zeker niet", zei Schippers gisteren. ,,Dat is het mij niet waard. Er volgen nog veel belangrijkere toernooien dit jaar. Maar ik ga het zeker probe ren. Ik wil presteren." Ze is pas 28 jaar, maar Sherida Spitse speelt vandaag tegen Spanje al haar 157ste interland. Een record. Haar Leeuwinnen- loopbaan in vier wedstrijden. Daniël Dwarswaard Parchal 1 Sherida Spitse 156 Annemieke Kiesel-Griffioen 3 Dyanne Bito 146 Vermoedelijke opstellingen HALVE FINALES Vandaag 20.45 uur Feyenoord - Ajax Morgen 20.45 uur Willem II - AZ De finale is op zondag 5 mei (Bevrijdingsdag) in de Kuip. -Erik ten Hag (trainer Ajax) Arbiter: Kevin Blom VAR: Siemen Mulder Vanavond 20.45 uur FOX Sports 1 Sherida Spitse. FOTO BSR AGENCY/SOCCRATES 4 Marleen Wissink 141 5 Daphne Koster 139

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23