,v W' De Ligt: Dit gaat niet nog eens 22 Historische Klassieker van vorige maand zet w 1# f* f fsv 6-2. Hoe vaak die uitslag gisteren in de Kuip en de Arena niet werd genoemd. Feyenoord wil weer een enorme klap uitdelen, Ajax wil revanche. De halve finale van het bekertoernooi wordt een kraker. Kort Solskjaer neemt Chong mee Tahith Chong (19, foto) is door trainer Ole Gunnar Solskjaer opgenomen in de selectie van Manchester United voor de competitie wedstrijd van vandaag bij Crystal Palace. De Nederlandse buitenspeler mag nu hopen op zijn eerste minuten in de competitie. Commissie wijst zaak PEC af De arbitragezaak die PEC Zwolle heeft aan gespannen tegen de KNVB is na amper een uurtje afgeblazen. De arbitragecommissie van de KNVB vindt zichzelf niet bevoegd om het geschil met de bond in behandeling te nemen. De KNVB verplaatste op verzoek van Ajax de wedstrijd tegen PEC van 2 naar 13 maart. Ajax kan zich zo beter voorberei den op het duel bij Real Madrid op 5 maart. PEC wenst niet drie duels in acht dagen tijd te spelen en spande een zaak aan. PEC kan nu nog naar de civiele rechter stappen. Chelsea beboet doelman Chelsea heeft doelman Kepa Arrizabalaga (24, foto) een boete opgelegd van een week- salaris, naar verluidt ruim 200.000 euro. De Spanjaard weigerde tijdens de verloren fi nale van de League Cup tegen Manchester City naar de kant te gaan, toen zijn trainer Maurizio Sarri hem wilde vervangen. ,,Het was een misverstand, maar ik heb een grote fout gemaakt", zegt Arrizabalaga. Flitsen Punten Contract Venema pj V N Kju\ '/a 4^^ jsl wÈSMm J/ys IHSf - De kaartverkoop voor de halve fi nale startte Feyenoord, uiteraard bewust, op woensdag 6 februari. Tal van Feyenoord-fans gaven in de da gen na de oorwassing van Ajax het fictieve telefoonnummer 06 62626262 op. Maar niet alleen sup porters verkneukelden zich. In het spelershome van Feyenoord in de Kuip hangt nog altijd een entreebe wijs van 27 januari, waarop met dikke stift '6-2' is gekalkt. ,,En wij waren erbij'', glimlachte Giovanni van Bronckhorst gisteren. Maar toch. Wie een bekerfinale tussen Willem II en Feyenoord voorspelt, ziet grinnikende mensen tegenover zich. En dat is lang niet altijd omdat ze de Tilburgers kans loos achten tegen AZ. Is Ajax dan gewoon weer favoriet? ,,Die 6-2 zegt niets over deze halve finale'', zei Van Bronckhorst. ,,Maar natuurlijk zit die 6-2 wel in het hoofd van spe lers.'' Bij Feyenoord, maar zeker bij Ajax. Want het voelde eind januari voor Ajax als een totale vernede ring. Van Bronckhorst koos voor een compacte speelwijze, maar op voldoende afstand van het eigen doel van Kenneth Vermeer. En Fey enoord liet het extreme afjagen van de opbouw bij Ajax achterwege. ,,Wat wij eind januari aan het doen waren, hoort niet bij Ajax'', aldus Erik ten Hag, trainer van de Am sterdammers. ,,Het was ongedisci plineerd. Maar ik ben ook het eerste gedeelte van die wedstrijd niet ver geten, waarin we het prima deden.'' Maar ook Van Bronckhorst was helemaal niet ontevreden over de openingswijze toen. ,,Er was niets aan de hand tot Lasse Schöne een vrije trap over de muur krulde. Voor die 0-1 stond het prima. Toen waren we even nerveus, maar vrij snel daarna hadden we onze zaak jes op orde.'' En na dat eerste kwar- tier werd Ajax genadeloos over de knie werd gelegd in Rotterdam. De 6-2 vraagt, nee, schreeuwt om een antwoord uit Amsterdam. Maar is dat zo eenvoudig? Is een stapje harder lopen en wat feller de duels aangaan voldoende? Het midden veld van Ajax kan uiteraard gewel dig voetballen, maar als Jordy Cla- sie, Jens Toornstra en de bijna gra- niete Tonny V ilhena fysiek weer zo tekeergaan als een maand geleden, heeft Ajax dan opeens wel een pas send antwoord? ,,Ik verwacht een heel moeilijke wedstrijd'', zei Van Bronckhorst. ,,Maar dat was die 6-2 ook. Ajax zal die wedstrijd hebben geanalyseerd. Zij komen vast anders voor de dag dan toen.'' Eer Dat hoopt Ten Hag uiteraard. Ajax heeft de strijd om de landstitel ook nog. Plus de Europese ontmoeting met Real Madrid. Maar vanavond gaat het om de eer van de club en de Quotevandedag Ik denk dat hij mij niet goed begreep Daar stond De Ligt dan. In een paar krachtige volzinnen legde hij voor de camera perfect bloot wat er zo juist allemaal was misgegaan tij dens die krankzinnige 6-2 neder laag van Ajax. De volzinnen zijn we wel gewend van de aanvoerder van Ajax, maar die expressie op zijn ge zicht. DSt was nieuw. Hij spaarde zichzelf en zijn ploeggenoten niet. Die 6-2 behoort in de categorie grootste vernederingen door de aartsrivaal. ,,De wonden zijn wel een beetje geheeld, maar natuurlijk zijn de revanchegevoelens nog volop aanwezig. Ik weet zeker dat het niet nog een keer gaat gebeuren. De eerste twintig minuten speel den we eigenlijk wel prima, maar daarna werd het een complete off day.'' Toch nog even over die wonden. Die zijn er toch nog wel? ,,Kijk, we moesten toen door. Zoals we eerder dit seizoen na een tegenslag óók door zijn gegaan'', zegt De Ligt. ,,Het plezier in de groep is weer te rug. Na de wedstrijd tegen Real Ma drid is ook de schwung weer aan wezig. Of die weg was? Natuurlijk woensdag 27 februari 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO Basketballer James Harden (29) haalde bij zijn rentree minder dan 30 punten. Daar mee beëin digde de grote vedette van Houston Roc kets een serie van 32 optre dens waarin hij minimaal goed was voor dertig punten. 3 Kai Verbij (24) heeft zijn con tract bij Reg- geborgh met drie jaar ver lengd. Daar door blijft hij tot en met de Spelen van 2022 in Peking bij de ploeg van Gerard van Velde. Die6-2 it*" i speelt nog altijd mee' m ,'A Daniël Dwarswaard Mikos Gouka Rotterdam Alejandro Valverde heeft de derde rit in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De Spaanse wereldkampioen van Movistar was net wat rapper dan Primoz Roglic van Team Jumbo-Visma. Trainer Brendan Rodgers verhuist van Celtic naar Leicester City. De Noord-Ier te kende tot medio 2022 bij de Engelse club. De Schotse club heeft Neil Lennon, ook af komstig uit Noord-Ierland, als vervanger ge strikt. Rodgers volgt Claude Puel op. —Marcel Keizer (trainer Sporting Lissabon) over de arbiter die hem tegen Mari'timo wegstuurde. Keizer klaagde omdat het spel steeds stil lag. Nick Venema speelt tot de zomer van 2023 bij FC Utrecht. De 19- jarige aanvaller verlengde gis teren zijn con tract bij de club waar hij werd opgeleid. Matthijs de Ligt speelt van avond zijn honderdste wedstrijd voor Ajax. foto pim ras AMSTERDAM De Klassieker is voor Ajax na de historische af straffing van vorige maand vooral het duel van de revanche. Aan voerder Matthijs de Ligt (19), die de Amsterdammers alleen nog voor de televisie bekerfinales zag spelen, belooft vanavond in de Kuip beterschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22