Pakistan dreigt India met oorlog Top 5 Wijnpakket €34> ^WIJNBEURS Inclusief Magnum t.w.v. 25,- 12 NIEUWS €JB9T- Nu slechts thuisbezorgd WIJNBEURS.NL/TOP India liet naar eigen zeggen bommen van 1000 kilo vallen op een kamp van terreurgroep Jaish-e-Mohammed in de buurt van het plaatsje Balakot. Wraak voor de aanslag vanuit Pakistan die plaatsvond op Valentijnsdag. Toen reed een auto vol explosieven in op een konvooi in Kasjmir, waarbij tien tallen agenten het leven lieten. Nu slaat India terug. Aan Pakistaanse zijde vielen hon derden doden, claimt India. Het ver haal van Mohammad Ajmal, een 25-ja- rige die de plek bezocht waar de bom men neerkwamen, is heel anders. Mensen uit de omgeving zouden zijn opgeschrikt, maar er viel slechts één gewonde, zegt Ajmal tegen persbu reau Reuters. ,,We zagen beschadigde bomen, een beschadigd huis en vier kraters waar de bommen vielen.'' Dat er volgens de verhalen geen slachtoffers vielen bij de aanval weer houdt Pakistan er niet van om te drei gen met een tegenactie. Pakistan zal daarvoor zelf een geschikt moment kiezen, zo klinkt het. Het land over weegt zelfs het ultieme wapen in te zetten. Een woordvoerder van een speciale commissie die gaat over de inzet van nucleaire wapens zegt dat de leden vandaag bij elkaar komen. ,,En jullie weten allemaal wat dat be tekent'', zegt hij erbij. Herinneringen doemen op aan de Indiaas-Pakistaanse Oorlog van 1971, de derde op rij. Drie jaar later hield India de eerste geslaagde kernproef. Pakistan volgde later, mede dankzij uit Nederland gestolen kennis. Sinds de laatste oorlog gingen Indiase gevechtseenheden nooit zo ver de grens over als ze nu hebben gedaan. Balakot ligt zo'n 80 kilometer van de grens tussen de twee landen. De roep om een wraakactie werd in India de afgelopen dagen steeds luider. Door de aanstaande verkiezingen in het land was die druk voor de regering moeilijk te negeren. De Indiase minister van Buiten landse Zaken Vijay Gokhale houdt Pakistan verantwoordelijk voor de aanval door terroristen twee weken geleden. ,,Een trainingsfaciliteit waar honderden jihadi's kunnen worden opgeleid kan niet bestaan en functio neren zonder medeweten van de Pakistaanse autoriteiten", zegt hij. t In ziekenhuizen in het grensgebied wordt al een kwart van de bedden gereserveerd Jaish-e-Mohammed is een aan al-Qaeda gelieerde groep, die vooral tegen India is gericht. De organisatie staat sinds 2001 op de terreurlijst van de Verenigde Naties. Toen werd India's parlement aangevallen en brak al bijna oorlog uit. Nu vieren inwoners van India hun wraak. Terwijl het nieuws over de aanval op Pakistan zich verspreidde, braken mensen op straat in juichen uit. De internationale gemeenschap roept op terughoudend te zijn met de dreigende retoriek, maar ondertussen zijn in de grensregio de eerste kogels al uitgewisseld tussen troepen van de twee landen. In ziekenhuizen in het grensgebied wordt al een kwart van de bedden gereserveerd, voor het geval dat. Pakistan is duidelijk: „Jullie hebben bewezen geen democratie te zijn. Jullie hebben het pad van de oorlog gekozen'', zegt een hooggeplaatste Pakistaanse legerwoordvoerder. l.ii Pauline 49% KORTING GRATIS THUISBEZORGD <5^0 GRATIS Gebruik kortingscode' TP5PGB Speciaal voor u heeft de Wijnbeurs een pakket samengesteld met de vijf populairste rode wijnen van het afgelopen jaar. woensdag 27 februari 2019 Om een bloedige aanslag te wreken voerde India gisteren luchtaanvallen uit op Pakistan. Dat land belooft hard terug te slaan en overweegt kernwapens in te zetten. De spanning loopt op, een nieuwe oorlog dreigt. Carla van der Wal Rotterdam/Balakot In Peshawar verbranden boze inwoners de Indiase vlag, nadat India een aanval uitvoerde op Pakistaans grondgebied. foto epa BxRONO# merlot Rabf.rnet Medaille Merlot PRIMITIVO «arart bu iJ.i per pakket* Het pakket bevat één fles La Pauline, dé rode huisfavoriet van de Wijnbeurs, één fles Primitivo uit Puglia, één fles Acantus, met dubbel goud bekroond, één fles Best Buy Merlot van Truffe Noire en één fles vijfjaar oude, boterzachte Spaanse Reserva. Inclusief een Magnumfles (1,5 I.) La Coupole met Chateauneuf-karakter èn een gouden medaille in Lyon. Niet ekker? Geld terug! Betrouwbare levering Bestel gemakkelijk online op Aanbod geldig t/m 10 maart 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur (0294 - 788 103) geproefd Art. 3365303 Maximaal 2 pakketten 100 jaar proefervaring

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12