WSm WmÈ 9 Hij wordt donderdag 65, vanavond gaat zijn nieuwe voorstelling Met de kennis van nu in Den Haag in première en Youp van 't Hek stelde bovendien het overzichtsboek Youp als beroep samen. Een gesprek met de nationale (hof)nar aan de hand van negen thema's. Ook dieren reizen moeilijker Debby en ik worden samen oud. De truc? Het geheim van een goed huwelijk is een slecht geheugen Na een harde brexit wordt het voor eigenaren van honden, katten en fretten moeilijker om hun huisdier mee te ne men van het Verenigd Ko ninkrijk naar Nederland. De dieren moeten straks ook een bloedtest hebben ondergaan om aan te tonen dat hun inenting tegen hondsdolheid is aangeslagen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwde gisteren dat het zeer waarschijnlijk is dat de Europese Unie deze extra eis zal stellen aan de invoer van honden, katten en fretten uit het Verenigd Koninkrijk. Nu al moeten deze huisdieren een microchip hebben en zijn ingeënt tegen hondsdolheid. Deze vaccinatie moet zijn vastgelegd in een Europees dierenpaspoort. De bloedtest moet worden uitgevoerd door een dieren arts, minstens dertig dagen na de eerste vaccinatie tegen hondsdolheid. Ook de resul taten van deze test moeten in het dierenpaspoort staan. Onderzoek naar voedselwaakhond Er zijn opnieuw problemen met voedselwaakhond NVWA. Er komt een onaf hankelijk onderzoek naar de manier waarop de toezicht houder is omgegaan met de misstanden in slachthuizen in het noorden van Neder land, meldt minister Carola Schouten van Voedselkwali teit aan de Tweede Kamer. Hoewel er al een intern on derzoek is geweest naar de gang van zaken, blijken er toch nog vragen onbeant woord. We leven mee met het slachtoffer en haar familie. We wensen hen vrede toe in deze moeilijk tijd Nee, ik moet het nog steeds niet. Drink de laatste jaren veel minder al cohol en neem gewoon een spaatje.'' Oranjes ,,De traditie wil dat de burgemeester van Amsterdam in zijn ambtswoning een feestje voor de troonopvolger geeft wanneer die 18 jaar wordt. Dus ook bij Willem-Alexander in 1985. Harry Mulisch was er, Johan Cruijff, Freddy Heineken, Wim Duisen- berg.En ik was gevraagd om iets te doen.'' ,,De mensen om Willem-Alexan- der heen zeiden me dat het niet de bedoeling was dat ik grappen over de familie zou maken. Oké, antwoordde ik, dan doen we dat niet. Maar ik deed het natuurlijk wel. Vooral over Pieter van Vollenhoven. Vreselijk om die man als oom te hebben. Met al die onzin die hij uitkraamt en dat eeu wige pianospel. Ik zei tegen de prins: jij moet natuurlijk zeggen dat het wel meevalt met je oom, maar wij weten dat het niet meevalt. Er is die middag enorm gelachen. Ook door hem.'' ,,Trix heeft eens een heel goede grap gemaakt bij de viering van de 80ste verjaardag van Paul van Vliet in theater Carré. Toen we met alle caba retiers met haar op de foto gingen, draaide ze zich om en zei: 'Meneer Van 't Hek, als u niet met mij op de foto wilt, kunt u gewoon bukken'. Heerlijk!'' ,,Vlak voor die gelegenheid was Freek de Jonge overigens een voor stelling vergeten. Stond ook in de kranten. Dus zei ik op het podium te gen Paul van Vliet: 'Jij stopt nog op tijd. Er zijn cabaretiers die hun optre den vergeten en dan staan in Amers foort zestien mensen voor niks te wachten bij het theater'. Vond Freek niet leuk. Hij ging na afloop meteen weg.'' Debby ,,We waren destijds 16. We zijn even uit elkaar geweest, maar inmiddels heel lang samen. We zien soms dat er mensen van onze leeftijd uit elkaar gaan als de kinderen eenmaal uit huis zijn. Wij niet, integendeel. We zijn net terug van een maand Italië, op de bonnefooi. Dat kan ik echt heel goed met Debby: reizen. En kletsen. We worden samen oud. De truc? Het geheim van een goed huwelijk is een slecht geheugen.'' De dood ,,Het leven is natuurlijk gelul. Ik zong in een van mijn eerste voorstellingen al: het leven eindigt in een eikenhou ten kist met amper zeven mensen die je missen. Maar de dood houdt me al tijd bezig, al vanaf mijn jeugd. In de eerste klas van de lagere school kwa men een jongen en zijn zusje om bij een brand. Wij waren katholiek - dat werd dus een Engelenmis. Die kist jes, de kerk, de vader die had gepro beerd om de kinderen te redden, met zijn mitella. Mijn oma overleed ook in die tijd. Dacht daar zó over na, het liet me niet los. Het gekke is: toen ik zo ziek was, maakte het me geen reet meer uit. 'We gaan u opereren.' Ja, prima. 'Het wordt wel een ernstige ingreep.' Nou, succes dan.'' ,,Debby en ik hoefden elkaar niets te zeggen, we zijn naar zo veel uit vaarten geweest. Dan heb je die ge sprekken, op de heen- en terugweg. Als ik dood ben, wil ik geen speeches. Misschien de kinderen. Want weet je: op het toneel heb ik alles al gezegd wat ik wilde zeggen.'' 4 |H^ Van Gogh koopt Pissarro Besson niet vervolgd Gratis bus bij smog dinsdag 26 februari 2019 GO 'Rennen doe ik niet meer' Arno Gelder en Jeroen Schmale BREXIT NVWA YouTube heeft uit respect voor nabestaanden de video's verwijderd van een Britse tiener die schuldig is bevonden aan de moord en het seksueel misbruik van een 6-jarig meisje. —Youp van 't Hek RAT IN DE VAL v vv-iSS - ■>- Luid piepend trof de brandweer deze rat aan in een put deksel in het Duitse Bensheim. Eruit trekken ging niet. Pas toen de hulptroepen het hele deksel optilden, kregen ze hem aan de onderkant eruit. Brandweerman Michael Sehr: ,,Hij sprong gelijk het riool weer in!'' foto berufstierrettung rhein neckar MUSEUM Het Van Gogh Mu seum in Amsterdam is 91 prenten van Camille Pissarro rij ker. De privéverza- meling is afkomstig uit de Samuel Jose- fowitz Collection en geeft een overzicht van het grafische oeuvre van de Franse impressio nistische kunst schilder, die een grote inspiratiebron was voor Vincent van Gogh. Vanaf vrijdag zijn er 42 te zien. MISBRUIK De Franse filmre gisseur en produ cent Luc Besson hoeft zich niet voor de rechter te ver antwoorden voor seksueel misbruik van actrice Sand Van Roy. Het Open baar Ministerie ziet af van vervolging. PRAAG Bij smogalarm is het openbaar ver voer in de Tsjechi sche hoofdstad Praag in de toe komst gratis. Dit geldt ook voor bui tenlanders en toe risten. Het omzet verlies van de open- baarvervoerbedrij- ven van ongeveer 200.000 euro per dag wordt vergoed uit de gemeentelijke schatkist. Smog- alarm is er gemid deld vijf tot zeven dagen per jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9