éëh R WkJ n MIË Model Lotte van der Zee nog niet aan beterende hand Irak wil Franse IS-strijders berechten 7 - V V" Cf' llI afwezigheid van drie jaar deden prin ses Beatrix, prins Constantijn en zijn gezinsleden dit jaar dus ook weer mee. Duidelijk is dat Willem-Alexander niet alleen het staatshoofd is, maar tevens het hoofd van de familie bij dergelijke bijeenkomsten. Hij neemt de leiding, positioneert zijn fami lieleden, probeert ze aan het lachen te maken en tracht re kening te houden met de wen sen van het persleger. „De zonnebril len moeten zeker af?" vraagt hij als de kliksalvo's onophoudelijk uit de foto toestellen klikken. Constantijn: „O ja, dat was ook zo." Beatrix, mompelend: „Nou ja, ik houd de mijne op, hoor." Er worden foto's gemaakt in allerlei verschillende samenstellingen: de hele Mannenfoto dalingen voor de lenzen van fotogra fen en cameramannen, ook hier weer onder duidelijke regie van Willem- Alexander. Hij bepaalt de volgorde van zijn gezinsleden op de piste, in opval lend nauw overleg met Amalia. Mdxi- ma houdt zich afzijdig. Als hun familieleden uit het zicht zijn, vragen de kinderen van Constan- tijn aan hun vader of zij ook in een be paald gelid naar beneden moeten. ,,Doe maar wat'', luidt zijn simpele antwoord. Een klein, maar treffend verschil tussen het gezin van de koning en dat van een prins. MÜNCHEN De situatie van model Lotte van der Zee (20) is nog altijd kritiek. Ze werd tij dens een skivakantie getroffen door een hartstilstand. Artsen kunnen nog niets zeggen over de kans op herstel. De Enschedese is per helikopter van Rosenheim in Oostenrijk overgebracht naar het universi taire ziekenhuis in München, waar meer gespecialiseerde neurologische kennis in huis is. Van der Zee werd enkele dagen geleden tijdens haar vakantie in Oostenrijk getroffen door een hartstilstand. Ze is in eerste in- Eén van de meest gezochte jihadisten uit Frankrijk is gedood in Syrië dinsdag 26 februari 2019 GO I* r W t i V De dames staan even bij elkaar. Dat laten de mannen uit de familie niet zomaar voor bijgaan en springen in de foto. foto anp Koning Willem Alexander en Maxima zoeven over de piste. FOTO ANP familie, Willem-Alexander en Mdxima met hun dochters, Beatrix met haar kleinkinderen, Willem-Alexander met Amalia, die hem al bijna heeft inge haald qua lengte (de koning tegen zijn opvolger, vertederd: 'Naast je kleine papa'). Er wordt verzocht om een mannenfoto (Willem-Alexander, Constantijn, Claus-Casimir), waardoor de dames automatisch naast elkaar komen te staan. De mannen willen 'photobom- ben', maar Eloise merkt gedecideerd op: ,,Dit is ons moment." Het maakt haar vader, broer en oom niet uit, ze springen even later toch naar ze toe. Dan is het zoetjesaan tijd voor drie af- Kijk op de site bij /video hoe de koninklijke familie poseert voor de foto's stantie door haar ouders gerea nimeerd. Sindsdien wordt ze door artsen in een kunstmatige coma gehouden. „Het is zeer onwerkelijk om je dochter aan zo veel slangen te zien liggen", zegt haar moeder. „Maar Lotte is jong, sterk en sportief. Hopelijk geeft dat de doorslag om te herstellen. Voor alsnog kunnen artsen geen prognose geven." Lotte werd in 2017 uitgeroepen tot mooiste tiener van de wereld tijdens een wedstrijd in Guate mala. Een jaar eerder werd ze Miss Teen of the Netherlands. PARIJS Irak zal dertien ver moedelijk Franse leden van de terreurorganisatie Islamitische Staat berechten. Dat heeft president Barham Salih gisteren gezegd in Parijs. Daar had hij een onderhoud met zijn Franse collega Emmanuel Macron. De Sy rische Democratische Strijdkrach ten (SDF) droegen deze IS-strij- ders vorige week over aan de Iraakse autoriteiten. ,,Ze zijn ervan beschuldigd het commando te hebben gevoerd over operaties in Irak tegen Irake zen en Iraakse instellingen. Ze zul len terechtstaan volgens de Iraakse wetgeving'', aldus Salih. ,,We han delen binnen de grenzen van de internationale rechtsregels over deze kwestie.'' Salih wilde niet bevestigen dat de overgedragen terroristen allen de Franse nationaliteit hebben. Ook Macron liet zich daarover niet uit. SDF-militairen zeiden dat don derdag veertien Franse burgers en zes niet nader omschreven Arabie- ren zijn uitgeleverd aan Irak. Ondertussen heeft één van de meest gezochte jihadisten uit Frankrijk afgelopen week de dood gevonden in Syrië. Gisteren bleek dat waarschijnlijk geen toeval te zijn. Volgens goed ingelichte bron- nen werd Fabien Clain gedood tij dens een beschieting met een drone van de internationale coali tie waar Frankrijk en de Verenigde Staten aan deelnemen. Aan die be schieting gingen volgens Franse media dagen van verkenningen vooraf. In Nederland wordt volop gedis cussieerd over de terugkeer van vooral vrouwelijke jihadisten. On langs ging het kabinet toch over stag door te overwegen vrouwe lijke strijders terug te halen naar Nederland. Dit om te voorkomen dat de vrouwen mogelijk vrijuit gaan en alsnog naar Nederland te rugkeren. De verblijfplaats van een aantal vrouwen is bekend omdat zij worden vertegenwoordigd door een advocaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7