Wolphaartsdijk vreest dat de rust voorbij is 'Verbied oplaten ballonnen' Besloten bijeenkomst over biovergister 6 Een besloten vergadering over de in Rilland te bouwen biovergister heeft voor flink wat commotie gezorgd. Genodigden kwamen niet en en één ongenodigde juist wel. ".V De provincie had gisteren in Waarde een vergadering belegd over de te bouwen biovergister in Rilland. Een aantal genodigden, onder wie de le den van actiecomité Stank Nee, zeg den af. Ook initiatiefnemer, gedepu teerde Ben de Reu was afwezig. Maar CU-raadslid Andries Jumelet was wél naar binnen geglipt. Dat laatste is zeer opmerkelijk, omdat leden van de gemeenteraad en van Provinciale Staten niet meer welkom waren op de bijeenkomst. ,,We kregen aanvankelijk wel een uitnodiging", laat Huib Bouwman weten. Volgens Bouwman, lid van actiecomité Stank Nee en daarnaast ook raadslid voor de CU in Reimers- waal, werd die uitnodiging later in getrokken. ,,We werden gebeld dat het een foutje was. Ze trokken de uitnodiging in. Dat vonden we zo raar." Het weerhield collega-raadslid Ju- melet er niet van om toch naar Waarde af te reizen en bij de verga dering naar binnen te gaan. ,,Bij de voorstelronde heb ik mezelf netjes voorgesteld als raadslid en gezegd dat ik mijn biezen zou pakken als ze dat wilden. De voorzitter liet het aan de vergadering over en daar waren geen bezwaren. Dus ik mocht blij ven." Overigens kreeg Jumelet de in druk dat energieleverancier Engie vindt dat de vergister er sowieso moet komen. Stank Nee had zich juist afgemeld voor de bijeenkomst. Om meerdere redenen, aldus Bouwman. ,,Zo wa ren gemeenteraadsleden, Statenle den, de pers en eventuele overige geïnteresseerden niet welkom op deze vergadering." Maar er was meer: ,,We wisten van de wethouder dat er een verga dering zou komen mét geïnteres seerden rond de kwestie. Op 18 fe bruari volgde een uitnodiging van De Reu, met daarbij een lijst van ge nodigden. En twee dagen later zagen we de nieuwsbriefvan Engie waarin stond dat de heer De Reu een werk groep gaat oprichten voor de biover- gisterproblemen. Toen flipten wij een beetje." En dan was er volgens Bouwman ook nog opeens een mediator. ,,De voorzitster van het actiecomité werd via via benaderd door een mediator uit Amsterdam. Die was blijkbaar ook betrokken bij deze vergadering. Dat vonden we helemaal een raar verhaal. We hebben niet hetzelfde doel. Dus dat gaat aan de hand van een mediator ook niks worden." De provincie laat weten dat er een nieuw overleg wordt gepland, om dat een aantal bestuurders er giste ren niet bij kon zijn. Of dat dan een openbare vergadering wordt, durfde de voorlichter niet te zeggen. Daar is ook Jumelet benieuwd naar: ,,De vergadering vond dat ik mocht blij ven als raadslid. Dus misschien dat alle raadsleden straks weer welkom zijn. Want nu zijn de sluizen daar ei genlijk voor open gezet." De gemeente Goes vindt dat het re creatiegebied van Wolphaartsdijk een opwaardering nodig heeft om in de toekomst aantrekkelijk te blij ven. ,,We willen weten wat bewo ners van de plannen vinden", zegt wethouder Loes Meeuwisse. ,,De reacties nemen we mee naar de raad." Dat de recreatievisie leeft, is dui delijk. Dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk barst maandag avond bijna uit haar voegen. ,,Knul- lig georganiseerd", zegt Cor Dek ker, terwijl hij op een formulier zijn mening deelt. ,,Je verwacht een in formatieavond met uitleg. Nu moet je zelf op onderzoek uit." Dat het re creatiegebied niet meer aansluit bij de wensen van deze tijd, daarover zijn de meeste Wolphaartsdijkena- ren het wel eens. ,,Alleen is totaal niet nagedacht over de extra ver keersdruk die ontstaat als je dit plan doorvoert", zegt John Vos. Een toename van de verkeers druk is voor veel inwoners een zorg. ,,Zorg eerst voor een goede ontslui ting", zegt Hans van der Kraan. Sjaan Huissoon, voorzitter van Dorpsvereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk, is kritisch over de extra camperplekken bij De Schel- phoek. s' Zomers is daar nu al geen plek voor auto's." Anco Luteijn merkt tot slot op dat de plannen wel heel ver zijn uitge werkt. ,,Als je de visie bekijkt, lijkt alles beklonken en de inloopavond slechts een formaliteit." De recreatievisie wordt op 14 maart behandeld tijdens de raads vergadering. IN DE REGIO Thema-avond Groen Links Oosterschelde in bloei Knutselen in de vakantie MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 26 februari 2019 BE Vergadering zorgt voor ophef Willem Adriaansens Rilland Andries Jumelet foto mar- CELLE DAVIDSE VEERE Een verbod voor het oplaten van (wens)bal- lonnen. Dat moet de ge meenteraad zo snel moge lijk afkondigden, stelde in woonster Tirza Koelma in een brief aan het ge- hoog, maar komt ook weer naar beneden. En daar ver andert het feestelijke plas tic omhulsel in een afval product, dat de natuur ver vuilt en dieren bedreigt. Bi ologisch afbreekbare bal lonnen zijn nauwelijks mi lieuvriendelijker, want ook die blijven jaren liggen, stelt Koelma. De Veerse bestuurders be spreken haar brief donder dag tijdens de raadsverga dering. meente- bestuur. De ballon gaat niet alleen om Vakantiehuisjes, appartementen en een forse uitbreiding van het aantal camperplaatsen. Er staat heel wat te gebeuren in de re creatiezone in Wolphaartsdijk. Bewoners vrezen dat de rust in het dorp voorbij is. ,,Alleen de ondernemers varen hier wel bij'', zegt bewoner John Vos. Timo van de Kasteele Wolphaartsdijk GOES GroenLinks Zee land houdt morgen een thema-avond in de Goederenloods (Albert Plesman- weg 23). In het ver kiezingsprogramma vraagt GroenLinks aandacht voor de vergroening van landbouw en vee teelt. 'Het klimaat verandert. Hoos buien, droogte en hittegolven zijn daar gevolgen van. Om hier iets aan te doen moeten er maatregelen getrof fen worden', stelt de partij. Groen Links heeft veel ideeën. Belangstel lenden kunnen gaan deze avond het gesprek aanmet GroenLinks over de groene visie. De avond begint om 19.00 uur. YERSEKE Vandaag kunnen kinderen in het Oosterscheldemu- seum een oester mandje bekleden en vullen met voor- jaarsbollen en Oos- terscheldemateriaal vullen. Vroeger wer den oestermandjes gebruikt om oesters te vervoeren, vers te houden en te be- schermen. De acti viteit begint om 14.30 uur. Aanmel den kan via ooster- scheldemuseum.nl. De kosten bedra gen 4,00 euro. GOES In het Ambachts centrum zijn van vandaag tot en met zaterdag en vol gende week van dinsdag tot en met zaterdag activitei ten voor kinderen. Zij kunnen tegen een geringe ver goeding komen knutselen. De ate liers zijn open van 13.00 tot 16.30 uur. LUXE GARAGE VOOR JACHTEN A3? HSSSe»}*» GOES - De Goese wethouder Derk Alssema heeft gisteren het startschot gegeven voor de bouw van het complex The Boatshed in het havengebied. The Boatshed wordt een com plex met onder meer boothuizen (een soort garageboxen voor jachten), bedrijfsruimtes en een restaurant. Eén van de bedrijfsruimtes wordt straks in gebruik genomen door de Zweedse bootbouwer Powerboats. Het complex komt op de kop van het schiereilandje aan de Ketelhaven. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Centrum 't Westlicht, Al bert Joachimkade 3, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen; Ambachtscentrum, Kat- tendijksedijk 27, 13.00-16.30 uur: Kinder-Doe-Dag met aller lei knutselwerkjes; Erasmu- spark, vanaf 14.00 uur: Activi teiten voor senioren; Biblio theek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30 10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder pro fessionele begeleiding in de Beweegtuin; KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berg hoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activi teitenmiddag voor senioren; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren; WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo; WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party; YERSEKE Oosterscheldemuseum, 14.30- uur: Kinderactiviteit Ooster schelde in voorjaarsbloei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51