7 DOMENIQUE VAN LINT COMMUNICATIE Doménique van Lint (42) is dagelijks bezig met tekst, beeld, kleur, papier en drukwerk. Zij leidt in haar eentje creatief bureau 'Van Lint in vorm' in Burgh-Haamstede, het familiebedrijf dat haar vader in 1975 begon. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland ls kind van drie jaar was ik al bezig met plaatjes knippen uit een catalo gus van postorderbedrijven, opplakken en tekeningetjes erbij. 'Boekjes ma ken', zei ik dan. Mijn vader maakte boekjes en ik wilde dat ook, net als hij. Mijn va der betrok mij dan ook al heel vroeg bij het werk'', vertelt Do ménique. Zij werd in Rotterdam geboren en verhuisde al snel naar Zierikzee. Na vijfjaar ging het ge zin naar Gouda, omdat daar de meeste klanten van dit communi catiebedrijf gevestigd waren. Maar de liefde voor Schouwen-Duive- land bleek groot en na verloop van tijd vestigde 'Van Lint in vorm' zich op de Appelmarkt in Zierikzee. Dat Doménique tot het familiebedrijf zou toetreden leed geen twijfel en zij stemde haar opleiding dan ook bewust daarop af. ,,In Gouda zat ik al op de Vrije School, dus met creativiteit hoog in het vaandel. De Kunstacademie was me weer net wat te vrij, dus koos ik voor een opleiding design- management aan het St. Lucas College in Boxtel en daarna Com- municatie aan de Hogeschool In- Holland. In 2000 ben ik bij ons bedrijf begonnen. Vanaf het begin kreeg ik alle vrijheid van mijn va der. 'Jij kunt dat', zei hij en na twee maanden gingen mijn ou ders al op vakantie'', vertelt Do- ménique. Haar vader is inmiddels teruggetreden uit het bedrijf, maar desgewenst kan ze bij hem terecht voor advies. Dat 'Van Lint in vorm' nu al weer vijf jaar gevestigd is in Burgh-Haamstede aan de Zodra ik de kinderen naar school heb gebracht, zit ik in een flow Burghseweg 48a (boven de voor malige Rabobank) heeft alles te maken met het feit dat Doméni- que met haar partner, die werk zaam is als politieagent, met de twee zoontjes van 8 en 10 jaar in de Westhoek wonen. Het is een bewuste keus dat haar man veel gezinstaken verricht. ,,Mijn be drijf vergt veel tijd en inzet. Zodra ik 's ochtends de kinderen op school heb gebracht, zit ik in een flow en is het de hele dag knallen. Gezin komt op de eerste plaats, dan direct daarna het bedrijf. So ciale contacten moet ik bewust plannen. Dat doe ik ook wel, met regelmaat maak ik met vriendin nen een wandeling door de dui nen hier.'' Het mooie van haar werk noemt Doménique de grote diversiteit. Het creëren van beeld vorming voor een bedrijf of orga nisatie biedt talrijke aspecten in uitvoering. Technische ontwikke lingen worden op de voet gevolgd om het aanbod in communicatie te blijven vernieuwen. Zo maakt Doménique bijvoorbeeld bewust tijd voor een bezoek aan de vak dag 'Print Sign' in Nieuwegein. De lijst van opdrachtgevers is divers. Naast kleine en grotere be drijven prijken daarop bijvoor beeld ook de Nierpatiëntenver eniging Nederland, Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg (VPTZ) Nederland en de Dorps raad Burgh-Haamstede. ,,Het is een bewuste keus specifieke op drachten onbetaald te doen van uit maatschappelijke interesse en in een poging met elkaar de we reld een klein beetje mooier te maken.'' Doménique zegt haar best te doen daarin een verant woord evenwicht te vinden met de economische bedrijfsvoering. Ze heeft altijd te maken met deadlines en weekplanningen. Die gelden dan ook als strakke richtlijnen voor haar werk en haar leven. dinsdag 26 februari 2019 Antenne AntennAntenne i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Doméni que van Lint. Ali Pankow Burgh-Haamstede „Juist de diversiteit maakt dit werk zo leuk'', vindt Doménique van Lint. Doménique van Lint, eigenaar van 'Van Lint in vorm' Doménique heeft altijd te maken met deadlines en strakke weekplanningen. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50