i m r 6 - fM&r!? W-v-- -'■„■I"':---:'' i W ,,Ik zie er eerlijk gezegd een beetje tegenop om weer terug naar Ne derland te komen", vertelt de 25- jarige fietser op tussenstop in de buurt van de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh. ,,Werke- lijk geen idee wat ik daar straks moet gaan doen. Het eerste half jaar zal ik vooral druk zijn met het selecteren en afdrukken van alle (analoge) foto's die ik onderweg heb gemaakt. En ik ben ook ge vraagd om mee te werken aan een film voor het filmfestival in Parijs. Dus het is niet dat ik direct in een enorm gat val. Maar toch... Het be nauwt me gek genoeg een beetje." De kennismaking met China is hem tegengevallen. ,,China voelt als een andere planeet, eentje waar je niet altijd even welkom bent", schreef hij op zijn blog. Het weer (slapen in een tentje bij 15 graden onder nul) en het politieke kli maat deden hem noodgedwongen uitwijken naar een meer zuidelij kere route door Azië. Door proble men met zijn visum moest hij met de trein naar Hongkong en duurde het alles bij elkaar een maand voordat hij verder kon. ,,Ik had een stempel van West-China in mijn paspoort. Die de Chinezen overi gens zelf hadden gezet. Maar dat telt blijkbaar niet. En zo van nog een paar landen (Turkije, Iran, Tadzjikistan) waar ze in China een beetje moeilijk over doen als je daar net bent geweest. Dus moes ten er heel veel militairen naar mijn paspoort kijken om te beoor- delen of ik toch écht wel in orde was. Dat begint bij een eenvoudig soldaatje tot iemand heel hoog in rang. En daar nemen ze even de tijd voor Openluchtgevangenis Peking houdt de Oeigoeren In West-China met harde hand on der de duim. ,,Ik vond het ver schrikkelijk daar", vertelt Sjarel. ,,Het was één grote openluchtge vangenis. Op elke straathoek stond zwaarbewapende politie. Ik werd continu achtervolgd door politie auto's en heb meer op bureaus en checkpoints gezeten om uit te leg gen wat ik kwam doen, dan dat ik op het zadel van mijn fiets zat." Van Hongkong vloog Sjarel naar Hanoi (Vietnam) waar hij aan de Tegen de zomer verwacht ik wel weer in Burgh-Haamstede te zijn laatste etappe begon: naar Singa pore. ,,Phnom Penh is een stukje om en mijn matje is geëxplodeerd. Ik slaap al een tijdje op de grond en dat ligt niet zo heel erg lekker. De hoofdstad is de enige plek waar ik een nieuwe kan kopen of waar ze het gat misschien kunnen repa reren. Met een mooie slinger naar rechts kom ik dan weer op de juiste koers. Ik wil via de tempels van Angkor Wat naar Thailand en dan zo verder naar beneden. Ang kor Wat moet je gezien hebben, als je hier in de buurt bent, zegt ie dereen. Nu is het nog een maand of twee a drie tot Singapore. En dan? Het zou zomaar kunnen dat ik een stukje verder ga, naar Ja karta. Het lijkt me wel een leuk idee om even de evenaar over te steken. Niet dat je daar veel van ziet, maar dan heb ik dat ook maar gedaan. En daarna in stapjes naar huis. Stukje vliegen, fietsen, boot, trein, zoiets wordt het denk ik. Naar Kazachstan of Oekraïne. Zo fiets ik Europa binnen en kan ik gelijk weer een beetje wennen. Daar doe ik ongeveer nog een maandje over dan. Tegen de zomer verwacht ik wel thuis te zijn." IN DE REGIO Thema-avond Groen Links Oosterschelde in bloei Knutselen in de vakantie MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 26 februari 2019 SD 3% C Sjarel de Kraker in Xinjiang, West-China, op de veemarkt. fotos sjarel de kraker Sjarel fietst nog wel even rond in Azië Vijftienduizend kilometer heeft Sjarel de Kraker gefietst sinds hij op 17 mei vorig jaar vertrok in Burgh. En hij heeft er nog lang geen genoeg van. Einddoel Beijing wordt einddoel Singa pore. Maar hij wil nog meer. Marcel Modde Burgh-Haamstede -Sjarel de Kraker In de trein naar Hongkong, een reis van twee dagen. GOES GroenLinks Zee land houdt morgen een thema-avond in de Goederenloods (Albert Plesman- weg 23). In het ver kiezingsprogramma vraagt GroenLinks aandacht voor de vergroening van landbouw en vee teelt. 'Het klimaat verandert. Hoos buien, droogte en hittegolven zijn daar gevolgen van. Om hier iets aan te doen moeten er maatregelen getrof fen worden', stelt de partij. Groen Links heeft veel ideeën. Belangstel lenden kunnen gaan deze avond het gesprek aanmet GroenLinks over de groene visie. De avond begint om 19.00 uur. YERSEKE Vandaag kunnen kinderen in het Oosterscheldemu- seum een oester mandje bekleden en vullen met voor- jaarsbollen en Oos- terscheldemateriaal vullen. Vroeger wer den oestermandjes gebruikt om oesters te vervoeren, vers te houden en te be- schermen. De acti viteit begint om 14.30 uur. Aanmel den kan via ooster- scheldemuseum.nl. De kosten bedra gen 4,00 euro. GOES In het Ambachts centrum zijn van vandaag tot en met zaterdag en vol gende week van dinsdag tot en met zaterdag activitei ten voor kinderen. Zij kunnen tegen een geringe ver goeding komen knutselen. De ate liers zijn open van 13.00 tot 16.30 uur. ZONNEMAIRE Schouwse gans op tafel en verder vooral heel veel gezelligheid eromheen. Zo'n twintig gasten scho ven gisteren aan voor een driegangendiner tijdens de aan- schuiftafel in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. Missie van Evert van Dilst van het Zonnemairse proeflokaal is mensen de kans te geven voor een beetje schappelijk bedrag samen te eten. Dat gebeurt elke laatste maandag van de maand. Behalve een clubje vaste eters komen er ook altijd wel wat mensen spontaan aangewaaid. foto ernesta verburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Boswachterij, 16.00 uur: Sche- merwandeling; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis,14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00 16.00 uur: Tekenen en Schil deren; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE Clubhuis Scoutinggroep, 20.00-22.00 uur: Bijeenkomst Computerclub HCC over Digitale Veiligheid; FiZi, 14.00 uur: Mary Poppins Returns, 20.00 uur: Stan Ollie; Pontes Pieter Zeeman, 19.00 uur: Tai-Chi voor gezondheid en zelfverdedi ging. AANSCHUIFTAFEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49