Kloetinge op de dubbel ZEELAND 11 mm m^al geen sfeer. Bij Veere kunnen we gewoon op het hoofdveld voet ballen. Dat geeft toch meer sfeer, vind ik. Het veld was daar vorige keer niet best, moet ik eerlijk zeg gen, maar je vindt nergens meer topvelden. Ik vind dat dus ook geen excuus. Ik weet niet of het binnen de vereniging leeft, maar in de groep in ieder geval wel.'' ,,Ik denk dat het verschil tussen zondag en zaterdag tegenwoordig niet meer heel veel uitmaakt. Vroeger, dan praat je over een jaar of tien geleden, zat er vaak nog wat meer verschil in. Ik weet niet hoe het nu bij Philippine is, maar aan de overkant wordt over het alge- meen nog wel wat betaald aan spelers, met premies en dergelijke. Ik ken Philippine helemaal niet, moet ik eerlijk zijn. De trainer is Speelschema districtsbeker net opgestapt, las ik in de krant.'' Zie jij Serooskerke als de favo riet? ,,Wij voetballen in de top van de tweede klasse, Philippine voetbalt top derde klasse; dan mag je ons misschien favoriet noemen, maar zo zie ik dat zelf eigenlijk niet hoor. Ik verwacht niet dat wij zo over Philippine heen lopen, nee. Ik denk dat het gewoon fifty-fifty is.'' ,,Ja, daar zit je niet op te wachten. Je wilt gewoon winnen, dan ben je weer een rondje verder en speel je in de kwartfinale tegen Sliedrecht of MOC'17. Dan zien we wel weer verder. Ik voetbal niet om te ver liezen. Laat duidelijk zijn dat wij tegen Philippine gewoon voor de overwinning voetballen. We gaan er alles aan doen.'' ,,Dat ik kramp kreeg, dat kan al lerlei oorzaken hebben. Misschien komt het door de temperatuur, misschien had ik te weinig water gedronken. Maar ik ben wel een stuk fitter dan aan het begin van het seizoen. De dag na een wedstrijd voel ik er ook niet zo heel veel van.'' In april 2016 scheurde Janson in het shirt van MZC'11 een kruisband af, een jaar later overkwam hem hetzelfde. Toch maakte hij in de zo mer van 2017 de overstap naar Kloe tinge, waar hij na een lange revali datie in maart 2018 voor het eerst minuten maakte in het groen en wit. En nu, weer bijna een jaar later, is hij één van de belangrijkste pionnen in het team van Marcel Lourens, ook de komende twee seizoe nen aan het roer zal staan. ,,De laatste tijd gaat het best goed'', zegt hij bescheiden. ,,Niet alleen omdat ik doel punten maak, ik heb ook al wat assists achter mijn naam. Tegen RVVH was mijn derde doelpunt zater dag de lekkerste. Na een steekbal kapte ik hun back uit. Met zo'n zwabberschot vloog de bal over de keeper in de verste kruising.'' Dat kunstje zou hij vanavond graag nog eens willen herhalen, want met Kloetinge aast hij op de dubbel. Of hij volgend seizoen ook nog speler is van de Bevelandse club, is nog niet duidelijk. ,,Ik heb vorige week een gesprek gehad met de club'', legt Janson uit. „Kloetinge wil met 'Project 2020' stappen vooruit zetten. Mijn ambi tie is om op een zo hoog mogelijk niveau te spelen. Ja, er hebben al wat clubs geïnformeerd. Maar eerst We hebben nu twee doelstellingen. Kampioen worden en de beker winnen moeten mijn prestaties er wel naar zijn, wil ik een volgende stap zet ten. Ik ben er twee jaar uit geweest, heb het bij Kloetinge heel goed naar mijn zin en wil iedere wedstrijd spelen. Natuurlijk is de kans groot dat ik bij Kloetinge blijf. Ik kan daar binnenkort duidelijkheid over ge ven.'' dinsdag 26 februari 2019 GO FOTO LEX DE MEESTER Serooskerke-spits Alex Jobse (links) schermt de bal af in een duel met Thiemo Moes van Terneuzense Boys Philippine speelt in de derde klasse zondag. Jullie komen uit in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Hoe liggen die verhoudingen, denk je? Achtste finales Kwartfinales Halve finales Finale Halve finales Kwartfinales Achtste finales SSV'65 RBC Kloetinge Halsteren (zat) Sliedrecht MOC'Ï7""~ Serooskerke Philippine Achilles Veen Gilze LRC Leerdam Ünitas (zon) Waspik Arkel RKSV Heeze FC Tilburg Zou uitschakeling een flinke domper zijn? r?Sl?55 Ramon Janson ontwijkt een tackle van een verdediger in het met 3-5 gewonnen duel met RVVH. FOTO RON QUINTEN -Ramon Janson (23)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43