Ramon Janson mikt met SSV'65 en de pieperwedstrijd 10 ZEELAND Joke Breur plaatst zich voor het EK Kerkhove heeft eerste zege binnen Tweedeklasser neemt het in de districtsbeker op tegen Philippine. Jeffry Poppe denkt dat het fifty-fifty wordt. Het is alles goud dat blinkt bij Olympia Joke Breur uit Terneuzen heeft zich in Almere geplaatst voor het Europees kampioenschap driebanden voor vrouwen. De Zeeuwse speel ster verdiende dat ticket met haar derde plaats bij het Nederlands kampioenschap. Sylvia Ec kel uit Hansweert werd vijfde. Sylvia Eckel bleef ongeslagen in de kwalifica ties, Joke Breur verloor één partij. Beide speel sters overleefden vervolgens ook de achtste fi nales. In de kwartfinale viel het doek voor Ec kel die ietwat ongelukkig een 20-17-voor- sprong door Joke Martijn teniet zag worden gedaan. Breur won wel, van Natasja Damen, maar ging er in de halve finale uit tegen de la ter winnares Gerrie Geelen. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft de eerste toernooizege van het jaar bin nen. De Schouwse speelster won samen met de Duitse Anna Zaja het dubbeltoernooi van het ITF-toernooi in Glasgow. In de finale wonnen ze in de super tiebreak van het Brits/Kroatische duo Christie/Fett (10-3). Kerkhove wint al sinds 2013 elk jaar minimaal één dubbeltoernooi. De zege in Glasgow was de dertiende in haar profcarrière. De laatste behaalde ze vorig jaar maart in het Chinese Zhuhai. Dat deed ze toen aan de zijde van de Russin Anna Blinkova. In Glasgow reikte ze in het enkelspel tot de kwartfinale. 2 Abali Vlissingen Topscorers DISTRICTSBEKER ACHTSTE FINALES^ Afgelopen zaterdag deed Seroos- kerke zich op eigen veld tekort te gen Terneuzense Boys. De ploeg van trainer Gerrit Petersen keek halverwege tegen een minimale achterstand aan, probeerde na de pauze met man en macht de ge lijkmaker te forceren, maar stond na het laatste fluitsignaal met lege handen: 0-1. En daar baalde iedereen in het kamp van de thuisploeg flink van. „Ongelukkig", noemde Petersen de nederlaag. ,,Het is gewoon zuur'', sprak verdediger Jeffry Poppe. ,,Ik denk dat wij zeker recht hadden op een gelijkspelletje.'' Eén geluk voor Serooskerke: van daag kan de ploeg zich al revan cheren. De blauw-witten treden in de achtste finales van het toer nooi om de districtsbeker aan te gen Philippine. Aanvoerder Poppe blikte zaterdagmiddag alvast voor uit op het Zeeuwse bekeronder onsje. OKTOBER1994 ,,Ja, zeker wel! Vorige keer, tegen Dongen 2, zeiden we ook tegen el kaar: het is toch een kans om een keer ver te komen in de beker. Vo rig jaar kregen we Hoek. Ook een hele leuke wedstrijd, maar uitein delijk verloren we daarvan. We zijn ook een keer in de achtste fi nales uitgeschakeld door Oranje Wit, dus over het algemeen ko men we vrij ver in de beker. Het zijn wel leuke wedstrijden. Nu moeten we dus tegen Philippine, we mogen ze niet onderschatten. Het leeft bij ons wel. Aanstaande zaterdag zijn we vrij, dus het is voor ons een heerlijke wedstrijd om weer met een goed gevoel ver der te gaan. ,,Vooral in de eerste helft waren wij wel heel slordig aan de bal. Dan breng je jezelf gewoon in de problemen. Dat is niet nodig. Ik denk dat dat, vooral in de eerste helft, het grootste probleem was. Je bent zó slordig, dat je hen een paar kansen geeft. Uiteindelijk scoren ze er maar eentje. In de tweede helft zat iedereen er korter op en waren we feller. Dan zie je dat we Terneuzense Boys in prin cipe constant onder druk houden. Dus: vooral zorgvuldiger spelen. Verder denk ik dat wij van Philip pine gewoon moeten kunnen winnen.'' ,,Laat ik duidelijk zijn: je voetbalt altijd het liefste thuis, maar wij kiezen er als selectie bewust voor om op het veld van Veere te voet ballen. Anders voetballen we hier op veld 5. Daar heb je geen omhei ning, zit je heel kort op de bossen, het publiek kan eigenlijk ook niet langs het veld staan; dat geeft hele- De 23-jarige Janson, student Sport marketing en Management in Rot- terdam, is met Kloetinge nog altijd een titelkandidaat in de eerste klasse. Daarnaast heeft het nog twee overwinningen nodig om de halve finale van de districtsbeker te bereiken en zo ook een ticket voor de eerste ronde van de landelijke KNVB beker te bemachtigen. ,,We hebben nu twee doelstellingen'', zegt Janson. „Kampioen worden en de beker winnen.'' Tegen zaterdag-derdeklasser Hal steren gaat de ploeg van trainer Marcel Lourens als favoriet van start. Janson: ,,Het belangrijkste is dat we met de juiste instelling aan de wedstrijd beginnen. Anders kun je het zomaar moeilijk krijgen. We moeten proberen snel te scoren en de wedstrijd te beslissen. Alles ge- ven dus, want door het vrije week end dat eraan komt hebben we daarna even rust. De intensiteit is de laatste tijd hoog geweest. Ik merk dat aan mijn spieren, ze zijn iets sneller vermoeid. Het is geen toeval dat ik vorige week tegen BVCB en ook zaterdag tegen RVVH in de slotfase kramp kreeg.'' Loepzuivere hattrick Op dat moment had hij zijn bijdra gen al geleverd. Tegen BVCB brak hij vorige week met een vrije trap de ban, in Ridderkerk was Janson zaterdag voor rust goed voor een loepzuivere hattrick. Na twee zware knieblessures wordt de aan valler fitter en fitter en daar heeft Kloetinge profijt van. De turnverenging Olympia uit Kapelle haalde negen keer goud op de diverse onderdelen trampoline, pegasus en airtumbling of air track tijdens de regiowedstrijd in Lage Zwa luwe voor het ABC springniveau. In het hoogste landelijke A/B-niveau pakte het juniorenteam twee eerste plaatsen op de airtrack en won op trampoline goud in het A- niveau. Ook won het team de Foort de Roo bokaal dankzij de hoogste dagscore. En het promoveerde op de airtrack naar het A-niveau. De jeugdteams op B- en C-niveau scoorden ook goud op goud. MTV haalde goud op air- tumbling en brons op minitrampoline. Quote van de dag „Als-ie in het profvoetbal wordt gescoord, gaat-ie de hele wereld rond.'' dinsdag 26 februari 2019 GO BILJARTEN TENNIS 17 Voetbalster Ilham Abali (17) uit Vlissingen is opgenomen in de Neder landse selectie onder 17. De aanvalster van ADO Den Haag speelt in maart met Oranje in Servië voor een EK-ticket. 31-3 VC Vlissingen haalt op zon dag 31 maart in tegen UDI'19 in de hoofdklasse van het zon dagvoetbal. De wedstrijd werd op 10 februari afgelast van wege de slechte ge steldheid van het veld. 3 Kyle Doesburg (Hoek) heeft na zijn twee goals tgen ONS Sneek nog maar drie pun ten achter- Serooskerke waakt voor onderschatting Stefan Maas Serooskerke Leeft die wedstrijd in de groep een beetje? SSV'65 ontvangt vanavond (20.00 uur) op eigen veld derdeklasser RBC in de achtste finales van de districtsbe ker. De club speelde al eens eerder in de beker tegen de Roosendalers, toen nog een profclub. Dat duel is de boe ken ingegaan als de pieperwedstrijd. Bijna 25 jaar gele den, in oktober 1994, speelde SSV'65 in de vierde ronde tegen RBC 2. De Goesenaren, toen vierdeklasser, namen brutaalweg een 2-0-voorsprong door goals van Cla rence Pahlad. De RBC-profs in op leiding kwamen via Rob Penders (hij zou meer dan 400 duels spelen bij RBC en '°#TEt4^ NAC) en de uit Zie- rikzee afkomstige Niels Lodewijk op gelijke hoogte. Bij beide goals was Erwin Nelissen, ook uit Zierikzee, de aan- gever. Bij SSV'65 maakte de beresterke aan valler Ron Tangen- berg dat niet meer mee. Na een uur ging in de dug-out zijn pieper af. De marinier had dienst en moest voor zijn werk naar Vlissin- gen. Hij werd direct gewisseld. Zonder zijn fysieke power kwam RBC terug en stond SSV'65 met de rug tegen de muur. Strafschoppen waren het hoogst haalbare. SSV'65 miste er drie en was uitgeschakeld. Wat moet er tegen Philippine an ders ten opzichte van de wed strijd tegen Terneuzense Boys? In de bestuurskamer klonken wat negatieve geluiden, omdat het duel op een ander complex wordt gespeeld. Na twee jaren gevuld met bles sureleed, is Ramon Janson (bijna) helemaal terug. De aan valler van Kloetinge scoorde in de laatste drie competitieduels vijf keer en pakte zaterdag met de Bevelandse formatie de tweede periode in de eerste klasse. Vanavond wacht de vol gende opdracht voor Janson en zijn ploeggenoten. Op eigen veld speelt Kloetinge de achtste fi nale van de beker, tegen het za terdagteam van Halsteren. Barry van der Hooft Kloetinge stand op koplo per Martijn Si- monse (Luctor Heinkenszand) in het PZC-top- scorersklasse ment. Bekijk de stand op www.pzc.nl/spo rt. Lesley Kerkhove. foto getty images TURNEN - PZC-sportverslaggever Barry van der Hooft (links) looft het doelpunt van HVV'24-speler Sinan Coban in ge sprek met presentator Juriën Dam in de PZC Voetbal Vod cast. Kijk of luis ter ernaar op www.pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42