£3 e? Bomen kappen blijft omstreden Verkiezingsdebat op 6 maart in De Mythe De baas Frauderende ambtenaar krijgt geen lagere straf 2 De Zeeuwse kapdrift lijkt niet te stuiten en leidt vaak tot opschudding en veel emotie. Waar komt al die woede toch vandaan? NATUUR BEHEER Commentaar Eind 2017 geeft de gemeenteraad van Middelburg groen licht voor de herinrichting van het Molenwaterpark in het hart van de stad. Dan zie je de bui al hangen. Want voor de vernieuwing moeten veel bomen tegen de vlakte. En kappen roept altijd weerstand op. Ook al geeft de gemeente goede voorlichting. Ook al schetst de gemeente tot in detail hoe mooi het nieuwe park wordt. Ook al geeft de gemeente alle betrok kenen inspraak. Als de zaag er eenmaal in gaat, komt de emo tie los. Dan verrast de kaalslag mensen altijd onaangenaam. Nu is het zover. Dus klinkt er protest. Het is allemaal mosterd na de maaltijd. De Zeeuwen die bezorgd zijn over het verdwijnen van grote aantallen bomen in deze provincie hebben overigens wel een punt. Zeeland is niet zo rijk bebost. Elke gekapte boom is er ei genlijk een te veel. In de meeste gevallen duurt het een jaar of tien, vijftien voor nieuwe aanplant wat goedmaakt. Vaak zijn nieuwe groenstroken, bomenrijen en bosjes uiteindelijk veel minder imposant dat de oude die zij vervangen. Dus de arg waan van veel Zeeuwen bij elke bomenkap - langs het Kanaal door Walcheren, in het Sloebos - is begrijpelijk. Die is alleen weg te nemen als overheden en andere beheerders conse quent en overduidelijk voor steeds meer bomen zorgen. Maar zelfs dan zullen sommige mensen moeilijk kunnen accepteren dat er zo af en toe flink moeten worden gekapt. Nieuwe bomenrijen, bosjes en groenstroken zijn vaak veel minder imposant dan de oude Lezers van de PZC hebben voor het debat onderwer pen aangedragen. De discussie gaat over thema's als woningbouw, vervoer en duurzaamheid. De re dactie legt deze kwesties voor aan de partijen. Op basis van de ant woorden maakt de PZC een ALMANAK Of mama morgen om half negen komt kijken, vraagt Koen (6). Dan zingen en dansen alle klas sen op het schoolplein. ,,Ik kan niet", reageert mama teleurge steld. ,,Dan moet ik naar het MT." Dat snapt Koen niet. ,,Je kunt toch ook later naar de su permarkt?" Nee, legt mama uit, Zeeuwse Kieswijzer. Die staat vanaf begin maart op PZC.nl en op de app van de krant. Het Grote Zeeuwse Verkiezings debat is een initiatiefvan de Vereni ging van Zeeuwse Ge meenten in samenwer king met de Provin cie Zeeland, ZB/Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, de PZC, de gemeente Goes en Zeelandthea ters. niet de Emté, maar een vergade ring op het werk, van het ma nagement team. Wat dat is, wil Koen weten. ,,Daar zitten men sen in die de baas zijn van een af deling", zegt mama. Koen stoot zijn vader aan: ,,Pap, wist jij dat mama de baas is?" Die knikt stoï cijns. ,,Ja jongen, al héél lang.'' Fietsster raakt gewond na val Nicolle Wieme is te zien bij SBS6 De Sluise schoonheids specialiste Nicolle Wieme is zaterdag te zien op SBS6. Ze doet mee aan het nieuwe tv-programma Mens Trends. Wieme werd benaderd naar aan leiding van een promotie filmpje van haar Schoon heidsinstituut Natural Beauty, dat een camera man van RTL4 maakte. Tijdens de opnamen voor SBS6, die onlangs wer den gemaakt, doet Wieme haar werk. 'Net als anders, zonder toe ters of bellen.' Het item wordt om 16.00 uur uit gezonden en herhaald op zondag 10 maart, om 11.00 uur. MIDDELBURG Inkijkje in Noord-Korea •s'4fr/ Duizenden Zeeuwse bomen gaan dit seizoen tegen de vlakte. Dat gaat niet zelden gepaard met emotio nele reacties, zoals vorige week in Middelburg. Het geluid van de kettingzaag snerpt over het Kanaal door Wal cheren. Op de Vogeldijk, bij de Oost-Souburgse sportvelden, geeft even later opnieuw aan abeel zich gewonnen. Gekromd en moege streden valt de boom op de dijk, waarna deze meteen in stukken wordt gezaagd. De takken worden gevoerd aan hongerige houtver- snipperaars. In totaal 37 abelen worden er deze week gerooid, omdat ze in slechte staat verkeren. Bram van Hoorn uit Middelburg is op het fietspad aan de overzijde gestopt om de terecht stelling te aanschouwen. ,,Het zal allemaal wel nodig zijn, maar ik vind het echt zonde", zegt hij. ,,Voor de CO2 moeten we juist veel bomen hebben en hier gooien ze al les plat." Hij wijst het op het prachtige beeld: de eindeloze rij bomen langs het kanaal, weerspiegeld in het wa ter. ,,Dat zicht verdwijnt." De eerste gaten zijn al geslagen. ,,Dit stelt nog niets voor. Ze gaan uiteindelijk al lemaal. Er komen wel nieuwe voor terug, maar dat zijn kleintjes. Voor dat er weer zo'n mooie rij staatIk weet niet of ik dat nog meemaak." Molenwaterpark De Zeeuwse kapdrift lijkt niet te stuiten. Het waterschap alleen al rooit dit seizoen 2500 bomen, maar ook gemeenten, provincie, Staats- Een slecht verjaardagscadeau voor de vrouw die gisteren 62 jaar oud werd. Het gerechtshof in Den Bosch houdt de celstraf in stand die zij eerder kreeg van de rechtbank in Middelburg. De ambtenaar van de gemeente Goes is ook in hoger be roep veroordeeld tot een jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, omdat ze ruim 200.000 euro over maakte naar zichzelf. De straf is een hard gelag voor de vrouw. In eerste instantie was de strafeis nog 180 uur taakstraf en drie maanden voorwaardelijk cel. Ze schrok zich dan ook wild, toen ze ineens een forse celstraf kreeg. Ze ging in hoger beroep, maar daarin oordeelde het gerechtshof dat die straf passend is. De vrouw werkte op de afdeling voor schuldhulpverlenening van de gemeente en van maart 2010 tot en met 31 december 2015 maakte ze in totaal 75 tot 90 keer een bedrag over naar zichzelf, terwijl dat geld be stemd was voor schuldeisers. Schadevergoeding In verband met de gemaakte kosten door de gemeente moet de vrouw van het hof ook 26.000 euro schade vergoeding betalen. Over de 200.000 euro loopt ook nog een ci vielrechtelijke procedure. dinsdag 26 februari 2019 De Zeeuwse lijsttrekkers van veertien politieke partijen de batteren woensdagavond 6 maart met elkaar in theater De Mythe in Goes. Zo nemen zij een aanloop naar de ver kiezing van Provinciale Staten. De gespreks leiders zijn Ernst Jan Rozendaal en Paulette de Kraker. Datum en tijd: Woensdag 6 maart om 18.45 uur in De Mythe te Goes. Toe gang: gratis na aanmelding per email bij de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten: h.schol- ten@middelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een vrouw is gisteravond in Middelburg gewond geraakt bij een valpartij met haar fiets. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw fietste rond 18.30 uur op het fietspad langs de Schroeweg bij de afslag naar Park Veld zicht. Door onbekende oorzaak viel ze van haar fiets. Ambulancemede werkers ontfermden zich over haar en brachten de vrouw met spoed naar het ziekenhuis. Over de ernst van haar verwon dingen is niets bekend. De politie heeft de fiets meegenomen. SLUIS Aan de vooravond van de ontmoeting tussen de presidenten Donald Trump van de Verenigde Staten en Kim Jong-un van Noord-Korea, ver toont de Zeeuwse Bibli otheek een documen taire over het gesloten land. Marc Roth, die er verschillende keren is geweest, houdt van avond een lezing over Noord-Korea. Met zijn reisorganisatie 'Roth Spark Travel' or ganiseert Roth reizen naar Noord-Korea. De lezing van Roth be gint om 19.30 uur in de foyer van de Zeeuwse Bibliotheek. Rolf Bosboom Middelburg Pieter van Klinken Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34