De belangrijkste Oscarwinnaars 30% U 27% 12% Hoe prikkel jij je werkende leven? intermediair MEDIA CULTUUR 29 V-N/ J elkaar te tonen. Ik voelde me speciaal, uitverkoren. Ook toen ik op mijn 11de in de rechtszaal moest getuigen, geloofde ik nog wat ik zei." Maar: „Michael vertelde me wel altijd dat als iemand erachter zou komen, we allebei ons hele leven naar de gevan genis moesten." De verhalen van Robson en Safe- chuck, bij wie het misbruik op zijn 10de begon, bevatten veel dezelfde details en komen ook overeen met het relaas van Gavin Arvizo, die in 2003 zijn rechtszaak verloor. Het be gint met logeerpartijtjes waarvoor ook andere gezinsleden worden uitgenodigd en mondt uit in privé- overnachtingen in Jackons slaapka mer. Daar volgt hetzelfde patroon: Jackson zegt de jongens te willen leren masturberen en breidt zijn sek suele verlangens daarna steeds ver der uit. De moeders van de twee vertellen, met het ongeloof over hun eigen handelen in de ogen, hoe ze hun jonge zoons achterlieten in de slaap kamer van een volwassen man. Ver blind door het klatergoud, verleid Hij vertelde me dat wat wij deden de juiste manier was om je liefde voor elkaar te tonen door het ineens toegankelijke para dijselijke universum der superster ren. ,,Ik weet niet of ik het mezelf ooit kan vergeven", snikt Robsons moeder, die haar Australische gezin opbrak om met haar zoon in de buurt van Jackson te kunnen wonen. Rob sons vader blijft achter, raakt aan de drank en pleegt zelfmoord. Jarenlang blijven Robson en Safe- chuck zwijgen over wat hen over kwam. Tot ze zelf vader worden. ,,Ik begon in mijn gedachten beelden te zien van Michael die bij mijn doch tertje deed wat hij bij mij deed", zegt Robson. Hij voelt zich schuldig te genover zijn leeftijdsgenoten tegen wie hij getuigde, raakt depressief en in zichzelf gekeerd. Tijdens therapie sessies openbaart hij uiteindelijk wat hem is overkomen. Na vier uur kijken naar het wur gende verdriet van de twee mannen en hun families is er amper nog een reden te bedenken waarom ze hun verhaal zouden verzinnen. Het kan niet anders of deze documentaire zal de nalatenschap van Jackson voor goed kleuren. Green Book, biografische road- movie, over de bijzondere vriendschap tussen pianist Don Shirley en diens chauffeur en lijfwacht Tony Lip. Beste acteur Rami Malek voor zijn rol van Freddie Mercury in Bohemian Rhapsody. De Amerikaan van Egyptische afkomst won vier jaar geleden al een Emmy Award voor beste acteur in een drama serie. Mahershala Ali voor zijn vertol king van de homoseksuele zwarte pianst in Green Book. Twee jaar geleden won hij dezelfde Oscar voor zijn rol in het drama Moonlight. Mexicaan Alfonso Cuarón schetst in Roma een portret van een ge zin uit de middenklasse, in de ja ren 70 van de vorige eeuw. De film won tevens de Oscar voor beste niet-Engelstalige film. Beste actrice De Britse Olivia Colman ver diende haar Oscar met haar vertolking van Queen Anne in het kostuumdrama The Favourite. Regina King speelt in If Beale Street Could Talk de moeder van een onterecht veroordeelde zwarte man. i y A Vind een nieuwe uitdaging, verdien meer geld oF volg een opleiding. Maak jouw keuze. Prikkel je werkende leven. Investeer. Ga naar intermediair.nl. dinsdag 26 februari 2019 Michael Jackson met de destijds 7-ja- rige Wade Robson. —Wade Robson M Acteur en zanger Billy Porter (Pose) verscheen in een opvallende smo kingjurk. Porter wil 'een wandelend po litiek kunstwerk' zijn. „Vrouwen lopen iedere dag in broeken, maar zodra een man in een jurk verschijnt, breekt de hel los." Porter vraagt zich af waarom. Zijn out fit moet mensen aan het denken zet ten over begrippen als mannelijkheid en vrouwelijkheid. FOTO WIREIMAGE Niet Roma, maar Green Book ging er bij de Oscars vandoor met het belangrijkste beeldje, dat van beste film. Glenn Close, voor de zevende keer genomineerd, bleef wederom verstoken van een Os car. De belangrijkste winnaars op een rij. Beste film Beste acteur in een bijrol Beste regisseur Beste actrice in een bijrol Mahershala Ali met zijn Oscar voor beste bijrol, foto afp zoekt uitdaging door van baan te veranderen w wil meer verdienen volgt binnen een jaar een opleiding oF training

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29