'Chelsea-coach Sarri voor 22 KNVB-BEKER FEYENOORD - AJAX Nicolai J0rgensen blonk uit bij PSV - Feyenoord. Toch is de kans groot dat hij morgen tegen Ajax op de bank zit, ten gunste van Robin van Persie. Hoe ging Giovanni van Bronckhorst eerder om met dit luxeprobleem? 'Ik draag deze titel op aan mijn beide overleden ouders en hoop dat ze meekijken' Kort Ritzeges Stroeve start voor Federer Roger Federer (foto) waagt in Dubai een nieuwe poging om zijn honderdste toernooi te winnen. De Zwitser begon stroef. Bij zijn eerste wedstrijd sinds de Australian Open had hij drie sets nodig tegen Philipp Kohl- schreiber (Dui): 6-4 3-6 6-1. Promes (VVV) er jaar uit Jerold Promes komt dit jaar niet meer aan voetballen toe. De verdediger van VVV liep tegen Heracles een breuk in zijn linkerknie schijf op. Hij is geopereerd en moet zeker tot het einde van 2019 revalideren. Prinz terug als psychologe De Duitse recordinternational Birgit Prinz (met 212 interlands) keert terug bij het na tionale team. De 41-jarige oud-wereldkam pioene gaat er niet als speelster, maar als sportpsychologe bij aan de slag. Ex-preses Bar$a komt voor In Madrid is het proces begonnen tegen San- dro Rosell (foto), in 2010-2014 president van FC Barcelona. Hij wordt beschuldigd van het opzetten van een criminele organisatie en het witwassen van 19 miljoen euro. Het OM eist elf jaar cel en 59 miljoen boete. Rosell (54) zit al sinds mei 2017 in voorarrest. Flitsen Ranglijst Duels Ajax - Feyenoord 3-0 (2-0) Giovanni van Bronckhorst had er in het geheim aan gewerkt op het trai ningscomplex 1908. Dé tactische variant die Feyenoord in de Johan Cruijff Arena eindelijk eens punten moest opleveren. De Deense spits Nicolai J0rgensen vanaf de linker kant, een rol die hij in Denemarken vaker had ingevuld. En Robin van Persie als spits. Na een paar minu ten kon het experiment de prullen bak in. Rechtsback Jeremiah St. Juste was door arbiter Björn Kui pers weggestuurd en Feyenoord diende vooral te verdedigen. Van Persie verdween halverwege nadat hij een tik had gekregen van Matthijs de Ligt en het tactisch so wieso onverantwoord was om met de 35-jarige routinier te blijven spe len. Van Bronckhorst zei later dat hij vond dat het in het begin goed stond, maar de trainer koos nadien nooit meer voor dezelfde variant. Feyenoord - PSV 2-1 (2-0) Robin van Persie had bijna een maand niet gespeeld toen Van Bronckhorst hem weer opnam in de wedstrijdselectie. In de topper tegen PSV zat de routinier op de bank, maar invallen was eigenlijk niet eens een optie. De coach hoef de dus niet te kiezen: J0rgensen was de spits, Larsson mocht op links be ginnen en Toornstra was als altijd in topwedstrijden de meest voor uitgeschoven middenvelder. J0rgensen en Larsson maakten in de kolkende Kuip belangrijke goals, maar de Deen viel nog voor de pauze weer uit met een fikse ham stringblessure. Van Persie speelde ook een week later nog niet tegen FC Emmen. Dylan Vente was toen de centrumspits van Feyenoord, net als in de verloren thuiswed strijd tegen Fortuna Sittard exact twee weken na de winst tegen PSV. M M M Feyenoord - Ajax 6-2 (3-2) De code was eindelijk gekraakt. Dit was dus de manier om Ajax te ver slaan. Niet met voluit druk zetten, maar een compacte speelwijze waarbij Feyenoord razendsnel om schakelde wanneer de bal werd ver overd. Jens Toornstra speelde de be ste wedstrijd uit zijn loopbaan en bekroonde dat met een doelpunt. Robin van Persie maakte twee goals, Berghuis eentje. Het kind van de rekening? Nicolai J0rgensen. De Deen was verrast over de mededeling dat hij niet zou spelen. Van Bronckhorst legde hem uit dat tegen Ajax spelen met J0r- gensen én Van Persie samen eigen- 1 Aad de Mos zou het wel weten. On der zijn leiding keepte Kepa Arriza balaga na zijn weigering om zondag het veld te verlaten in de League Cup-finale tegen Manchester City voorlopig niet meer. ,,Je kunt je autoriteit alleen herstellen als je die doelman de rest van het seizoen op de bank zet'', zegt de Haagse ex- trainer. ,,Als de trainer blijft, moet je hem zijn gezag terug laten win nen.'' Maar De Mos vreest voor coach Maurizio Sarri dat het zo niet zal gaan bij Chelsea. ,,Kepa heeft 80 miljoen gekost, er zal dus wel voor een middenweg worden gekozen. Ik lees nu dat ze zeggen dat er sprake was van een misverstand. Schei toch uit!'' De voormalige Napoli-trainer lijkt de grip op zijn peperdure spe lersgroep volledig kwijt, zo maakte het theater rond Kepa eens te meer duidelijk. De 24-jarige Spaanse doelman zou volgens zijn coach ge blesseerd zijn, maar gaf zelf aan ver der te kunnen. Tot zichtbare woede van Sarri, die zijn reservedoelman Willy Caballero al klaar had staan en zelf uit ergernis met veel gebaar heen en weer liep op de tribune. ,,Met zijn rare strapatsen heeft de trainer geen goede beurt gemaakt'', zegt Kees Ploegsma senior, de voor malige manager van PSV en nu zaakwaarnemer. ,,Hij liet te veel zien dat hij kwaad was. Daarmee maakte hij het moeilijker, ook voor zichzelf. Hij zit toch al in de geva- Quote van de dag dinsdag 26 februari 2019 TENNIS VOETBAL VOETBAL VOETBAL Max Verstappen komt morgen en vrijdag in actie bij de tweede testweek voor de For mule 1. Teamgenoot Pierre Gasly rijdt van daag en donderdag in Catalonië. Mark-Jan Fledderus (36) is de nieuwe technisch di recteur van FC Groningen. De oud-speler komt van Heracles, waar hij wordt opgevolgd door Tim Gilissen. Roy Curvers en Martijn Tusveld rijden voor Sunweb zaterdag de Omloop het Nieuwsblad, de opening van het Vlaamse klassiekerseizoen. Fernando Gavi- ria heeft de 2de etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emi raten gewon nen. Het is voor de Colom biaan al zijn derde etappe zege van 2018. Eerder won hij twee ritten in de Ronde van San Juan. Kiki Bertens is op de wereld ranglijst naar de 7de plaats gestegen, haar hoogste positie ooit. Bij de mannen lever de Robin Haa- se vier posities in. Hij is nu de mondiale num mer 62. I De Graafschap moet het vier duels stellen zonder Fabian Serrarens. De aanvaller maakte in het duel met PEC Zwolle een slaande bewe ging en kreeg rood. O a 0) GO De bank voor Toornstra |19| Berghuis n Persie J0rgensen 28 oktober 2018 Toornstra Berghuis Larsson rgens 2 december 2018 Tekst: Mikos Gouka Toornstra Berghuis Van Persie Larsson 27 januari 2019 Heeft Chelsea-doelman Kepa Arrizabalaga zijn coach Maurizio Sarri het leven onmogelijk ge maakt door een wissel te weige ren? Of kan de toch al geplaag de Italiaanse trainer zijn gezag nog terugwinnen? Wietse Dijkstra Rotterdam A Chelsea- keeper Kepa Arrizabalaga weigerde zich zondag te laten wisselen. FOTO BSR/SOCCRATES —De pas 23-jarige Servische tennisser Laslo Djere na zijn eerste ATP-toernooizege in Rio de Janeiro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22