Bevolking op rantsoen, maar drank voor Kim Jong-un JOL Walcheren Willem van Waarom kreeg Hanegem hij geen lintje? Honderd dagen een rothoest »P20 i§t§ Aan de vooravond van de top waarin Kim Jong-un de Ameri kaanse president Trump spreekt, in de week waarin hij zijn bevolking op rantsoen zet, is de vondst van 3000 dozen met elk 30 flessen Rus sische wodka saillant. De douane nam de container vrijdag in beslag, in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De wodka kwam uit Rusland. Uit een reconstructie door deze krant blijkt dat de Rotterdamse ha ven begin vorige week alarm sloeg over de container aan boord van het schip Nebula van de Chinese rede rij Cosco Shipping. Van de Noord- Koreaanse leider is bekend dat hij volop luxegoederen importeert, zo als televisies, kaas en champagne. Sancties Vanwege VN-sancties is er een we reldwijd verbod op de export van deze goederen naar het communis tische land. Kim Jong-un probeert deze sancties te omzeilen. ,,De Vei ligheidsraad van de Verenigde Na ties heeft Noord-Korea duidelijke sancties opgelegd en het is belang rijk om die dan ook te handhaven'', zegt minister Sigrid Kaag van Bui tenlandse Handel. Op haar aanwij zingen is de container met wodka in beslag is genomen. ,,Ook de im port van luxegoederen valt daaron der. Het is dus volkomen terecht dat de douane die container van boord heeft gehaald.'' Kaag is blij met de actie. ,,De af gelopen dagen is er goed samenge werkt om de container van het schip te krijgen. Complimenten aan iedereen die heeft meegewerkt, ook de rederij.'' Volgens Remco Breuker, hoogle raar Koreastudies aan de Universi teit Leiden, is het van groot belang dat Nederland de lading niet heeft doorgelaten. De bevolking van Noord-Korea leeft op een voedsel rantsoen van 300 gram per dag, zo bleek vorige week. Dat is nog maar de helft van wat het eerder was. ,,De wodka zou geveild moeten worden en de opbrengst daarvan zou naar Noord-Koreaanse vluch telingen moeten gaan'', vindt Breu- ker. P4 dinsdag 26 februari 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" P3 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Douane onderschept container wodka voor leider Noord-Korea De douane heeft in de Rotter damse haven een container met wodka voor de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en zijn leger leiding onderschept. De contai ner lag in een schip verstopt onder de romp van een vliegtuig. Peter Winterman Rotterdam/Den Haag voorproefje van de lente pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 19°C Prijs €2,60 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1