Brussel tureluurs van onduidelijkheid EUWS 11 Europa Diplomaten die betrokken zijn bij de brexitonderhandelingen bena drukken voortdurend dat ze geen enkel probleem hebben met hun collega's aan Britse zijde. Er zijn al enorm veel afspraken gemaakt, over van alles en nog wat, en dat ge beurt steeds in goede harmonie en met 'respect voor elkaars deskun digheid', zoals dat dan heet. Maar het kan haast niet anders dan dat iedereen tureluurs wordt van de onduidelijkheid aan Britse kant. Wat willen ze nou met de zo genaamde backstop, die moet ga randeren dat er geen harde grens komt tussen Ierland en Noord-Ier- land? En als ze die niet willen, wat wil len ze dan? Willen ze wel of niet een deal? En wanneer wordt er nou eens een keer definitief over het brexitakkoord gestemd in het Lagerhuis? Dat zou deze week ge beuren, maar de Britste premier Theresa May verschoof de datum weer eens, nu naar 12 maart. De EU is altijd op het standpunt blijven staan dat er niet (lees: NIET) getornd wordt aan het ook door May ondertekende scheidingsver drag dat nu op tafel ligt. ,,We heb- ben aan haar wens voldaan", zegt een diplomaat. ,,We gaan het niet meer opengooien. Maar er zit nog wel wat rek in de datum. Officieel is het 29 maart, maar in het alleruiter ste geval hebben we nog tot 2 juli, als het nieuwe Europees Parlement geïnstalleerd wordt." Geeft het Lagerhuis geen groen licht, dan volgt waarschijnlijk een brexit zonder deal. Dat is iets waar inmiddels niemand met plezier naar uitkijkt. Het was dan ook geen verrassing dat gisteren via de krant The Guardian een nieuw scenario het licht zag: uitstel tot 2021. De EU zou hierin voorstellen om gewoon twee jaar extra de tijd te nemen, in plaats van elke keer de deadline een stukje op te schuiven omdat ze er in Londen niet uitkomen. Druk van de ketel The Guardian voert een diplomaat op die zegt dat het plan de steun heeft van de invloedrijke Martin Selmayr, de secretaris-generaal van de Europese Commissie. Ook Donald Tusk, de voorzitter van de Europese Raad, zou oren hebben naar een dergelijk uitstel. Dat zou beteken dat de kwestie op het bordje komt van een nieuw parle ment en een nieuwe Europese Commissie. En, misschien nog wel belangrijker, het zou de druk van de ketel halen. Niemand in Brussel wil het sce nario officieel bevestigen. Als het er al ligt, zou het sowieso pas serieus bekeken worden als Theresa May om uitstel vraagt. Maar die blijft vooralsnog vasthouden aan 29 maart: ,,Uitstel is geen oplossing." Kras.nl of bel 088-0885 886 dinsdag 26 februari 2019 GO gaat dat ervan komen? Hoe lang kun je als Brusselse diplomaat volhouden dat er nog geen brexitmoeheid is? Waar schijnlijk tot 29 maart, de offici ële datum van het Britse vertrek. Mogelijk twee maanden langer. Of drie. Of twee jaar. En onder tussen gelooft niemand je meer. Mark van Assen Brussel Premier Theresa May en Jean- Claude Jun- cker, voorzit ter van de Europese Commissie. FOTO EPA A De hoed van demon strant in Lon den is duide lijk. FOTO REUTERS A Tegenstan ders van de brexit vrezen voor de eco nomie en vra gen een nieuw refe rendum. FOTO REUTERS Kras.nl/76055 Kras.nl/73127 Kras.nl/76897 Kras.nl/76080 Kras.nl/25874 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusieF reserveringskosten en Calamiteitenfonds Spanje- Ma llorca Portugal-Algarve Spanje - Lanza rote A Curasao Inclusief ontbijt Ideale ligging, nabij het strand Klantbeoordeling: 8,9 Puerto del Carmen om de hoek En zó op het strand Klantbeoordeling: 8,5 Inclusief ontbijt Modern ingerichte kamers In het hart van Sanur Inclusief transfers Intiem en sfeervol bungalowpark Klantbeoordeling: 8,6 Eén van onze toppers Nabij het strand Gezellig centrum op loopafstand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11