Dallinga.com krijgt een flink pak slaag Shirin van Anrooij twee keer in top tien BOK Oemoemenoe geeft de tweede plaats uit handen 15 Niet alleen de eindstand was teke nend, ook de onderlinge verhou dingen onderstreepten het klasse- verschil. Voor de pauze verloor Berry Dallinga kansloos van Jef frey Jorissen. Hij kon nog aanvoe ren dat hij niet slecht had ge speeld. Dat klopte ook wel. De Ha genaar was in topvorm en rende in 19 beurten naar de finish: 18-19. Dallinga: ,,Jorissen maakte er in de vierde beurt negen en vier beurten later nog eens tien. Ik stond met 28-6 achter na tien beurten. Ik was net teruggekomen tot op tien punten toen hij het met elf uitmaakte. Tja, daar doe je niet veel tegen.'' Ook De Bruijn deed niet veel te gen de overmacht van oud-team genoot Glenn Hofman, die een dag eerder al zijn klasse had ge toond met de eindoverwinning in de Grand prix van Oosterhout. Verliezen was geen schande, maar voor een speler als De Bruijn is dat met een moyenne van 0.750 wel, 40-21 in 28. i Frédéric Caudron ontbrak bij de Zeeuwen en dat kwam slecht uit Ook Steven van Acker wist am per wat hem overkwam in Den Haag. Jean van Erp scoorde aan de lopende band en was in zestien beurten aan de finish: 40-24. Voor Joey de Kok werd het bezoek aan de Hofstad een verschrikking. Met 40-8 werd hij van tafel geveegd door bondscoach Raimond Burg man. PURMEREND Na drie speel ronden in de Plate Poule van de ereklasse leek Oemoeme- noe probleemloos op weg naar de finale, maar sindsdien kwam de klad erin bij de Mid delburgers. Vorige week werd op eigen veld kansloos verloren van koploper Ascrum en zaterdag ging de ploeg met 36-21 onderuit tegen Waterland. Met die zege namen de Noord Hollanders de tweede plaats op doelsaldo over van Oemoe- menoe. Trainer Reweti Montgomery (foto) moest puzzelen om een volwaardig team binnen de lij nen te brengen. Hij kon niet beschikken over Joey Luitwie- ler, Yedney America en Quin- ten van Dijk en ook Deniël van der Waal werd in eerste in stantie uit voorzorg aan de kant gehouden. Toch liep het in de eerste helft nog cres cendo voor de gasten. Bij rust leidde Oemoemenoe nipt: 11-14. Na de pauze was er lange tijd nog geen 2* vuiltje aan de lucht. Waterland scoorde wel kort na rust, maar via Le- roy Kersten en de goed schop pende TeAho Morrice kwam Oemoemenoe opnieuw op voorsprong: 16-21. Vanaf toen stokte de teller bij de Zeeu wen. Waterland kantelde het duel en pakte uiteindelijk een 36-21-overwinning. Van Anrooij begon het weekeinde zaterdag met een zevende plaats tijdens de Soudal Classics in Leu ven. De Kapelse kon niet met de échte toppers mee, maar hand haafde zichzelf wel knap in de subtop. Ze was de vierde Neder landse. Een dag later in Oostmalle, tij dens haar laatste cross van het sei zoen, verliep alles volgens het zelfde scenario voor Van Anrooij. Ze reed opnieuw met de subtop van de wedstrijd mee, maar kon de prestatie van een dag eerder net niet evenaren. Een tiende plaats in de eindklassering was evengoed zeer verdienstelijk voor de Zeeuwse, die dit seizoen debu teerde bij de elites. De Nederlandse Denise Bet- sema bewees andermaal dat ze goed in vorm was. Een week na haar zege tijdens de Vestingcross in Hulst sloeg ze twee keer toe. Ze won zowel op zaterdag in Leuven als gisteren in Oostmalle. werd het nog wel 13-14, maar daarna scoorden de gasten het be slissende punt: 13-15. Trainer Arvid Meijer, die zijn speelsters zo graag een eerste zege had gegund, sprak terugkijkend op het duel over het verhaal van het hele seizoen. ,,Met zóveel verlies- partijen sta je terecht onderaan. Maar als je kijkt naar de kwaliteit die we hebben, hadden we er over het hele seizoen gezien minstens een paar sets meer uit moeten - en kunnen - slepen. Het is te wissel vallig. In de fitheid, in de focus op de wedstrijden en in ons niveau.'' weer op tijd bij de les, terwijl ook schutter Marieke Riemens zich - in een fase waarin de tegen stander tot 15-12 was ge naderd - duidelijk liet gelden. Hierdoor werd er toch uiteindelijk een ruime overwinning behaald van 19-12 en blijft de derde plaats op de ranglijst in Zeeuwse handen. maandag 25 februari 2019 PM Dat de driebanders van Dal- linga.com zonder Frédéric Caudron een middelmatige ploeg hebben, werd gisteren in Den Haag tegen de onaantast bare koploper S.I.S. Schoon maak nog eens duidelijk: 8-0. Joop van den Oudenhoven Den Haag Veldrijdster Shirin van Anrooij heeft een succesvol crosssei zoen met een goed gevoel af gesloten. De jongeling uit Ka- pelle reed dit weekeinde twee keer naar een toptienklasse ring in België. Daniel Vervelde Leuven/Oostmalle Stephanie Hoosemans (links) en Isolde Boucherie van BOK in actie tegen Hands Up/VVC Vught. foto johan van der heijden Scores HC Zeeland: Marieke Riemens 7, Shirley Jacobs 4, Kimberly Houtepen 2, Misha Verkade, Suzanna Coppoolse, Lisanne Ha- geasteijn, Leonie Balie mans, Sanne van IJsseldijk en Simone van Neutigem allen 1. ^Chaima Benkad- dour, keepster van HC Zeeland, sport vanaf dit seizoen met een hoofd doek. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43