JOL Titelrace ligt weeropen Hoek Slimme wegcamera houdt crimineel in het oog Walcheren 'Gefeliciteerd! Je bent een Food Hero!' Die mededeling krijgt Esther Abrahamse op haar smartphone als ze via een speciale app iets heeft besteld. De Middelburgse doet mee aan het initiatief van Too Good To Go. Hierbij verkopen winkeliers eten dat ze anders zouden weggooien voor een gereduceerde prijs. Bedoeld om voedselverspilling tegen te PSV morst punten tegen tiental Feyenoord energi? directnl ziet periodetitel als een extraatje mSPORT 9 Tientallen tasjesrovers, inbrekers en winkeldieven zijn het afgelopen jaar tegen de lamp gelopen nadat de politie hun auto bombardeerde tot kenteken van de week. Door dat kenteken in de politiesystemen te zetten, registreren slimme ANPR- camera's boven de wegen waar de criminelen zich op dat moment be vinden. Aanhouden is daarmee eenvoudig: vorige week lukte dat nog drie keer. Het kenteken van de week is een actie van de Landelijke Eenheid van de politie, die elke week een auto van rondtrekkende criminelen se lecteert. ,,We pikken de boeven eruit die voor veel overlast zorgen'', zegt Harry Dahles, hoofdofficier van dienst in Driebergen. ,,Dat zijn de mensen die overal winkeldief stallen plegen, of met een smoes binnenkomen bij oude dametjes en ervandoor gaan met hun geld en ju welen.'' Vaak gaat het om Oost-Europea nen die op rooftocht zijn door Ne derland. Ze laten een spoor van el- Soms worden auto's 's nachts gebruikt door inbrekers en overdag door winkeldieven lende achter, maar zijn moeilijk te pakken. Ze wisselen voortdurend van werkterrein en rijden vaak in een auto die op naam staat van een katvanger. ,,Soms worden de auto's 's nachts gebruikt door inbrekers en overdag door winkeldieven. Alleen door zo'n auto aan de kant te zetten, weten we wie erin rijdt.'' Rijhistorie Als de politie gestolen goederen in de auto vindt, kunnen inzittenden meteen worden gearresteerd. Soms is extra recherchewerk nodig en ko men misdrijven aan het licht door de rijhistorie van de auto na te gaan. ,,Dan blijken ze te linken aan eer dere inbraken of winkeldiefstal len.'' Volgens Dahles is de methode succesvol omdat elke week wordt gefocust op één kenteken. ,,In acht van de tien gevallen is het raak en blijkt dat we een winkeldief, zak kenroller of serie-inbreker aan de kant hebben gezet.'' De Landelijke Eenheid wil de recherchemethode uitbreiden naar alle eenheden, zodat die elk op hun eigen kenteken van de week kun nen jagen. Volgens Dahles zijn de regio's enthousiast om mee te wer ken. P4 maandag 25 februari 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" It c? •SPORT 1-3 OTO LEX DE MEESTER sther Abrahamse en dochter |v /Melissa halen een Magic Box op wL bij ambachtelijke bakkerij De Smaak van Toen. Rechts ejfiena- resse Elsbeth Voordijk. Kentekenjagen op mobiele boef Een nieuwe recherchemethode blijkt succesvol in de jacht op rondtrekkende winkeldieven, overvallers en inbrekers. Met behulp van slimme camera's boven de weg houdt de politie ze aan. ,,Acht van de tien keer is het raak.'' Koen Voskuil Rotterdam —Harry Dahles, hoofdofficier Vandaag schijnt overal de zon weer 15°C flink. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1