9 Ik steek nog geen vinger, nog geen kootje van mijn pink uit om dit kabinet te helpen. Nul steun ,,Dat is dus het mooie. Het is twee voor de prijs van één dit keer. Een kans om lokaal je stem te laten horen, maar ook om je uit te spreken tegen dit leugenachtige kabinet.'' ,,De woede bij de mensen is onge kend groot. Dat moeten andere par tijen ook zien. Rutte zit er niet met een tientje naast, maar met honder den euro's. Ik moet hem nog zien zeggen dat hem dat allemaal niets interesseert.'' ,,Ik steek nog geen vinger, nog geen kootje van mijn pink uit om dit kabi net te helpen. Nul steun. Na de vol gende Tweede Kamerverkiezingen kunnen we praten, maar we gaan eerst eens zien hoe hun meerderheid in de senaat eraan gaat.'' ,,Ik bén toch oppositie! Hij gaat ge woon door als de mensen hem niet stoppen. Al die andere zogenaamde oppositiepartijen willen samenwer ken als het kabinet straks een meer derheid zoekt in de Eerste Kamer. Maar ik ga niet meewerken om de paar kruimels die hij met zijn min derheidskabinet zal toewerpen. Dit kabinet moet gewoon weg. Pas na nieuwe Tweede Kamerverkiezingen wil ik praten over samenwerking.'' stem vóór heel veel dingen. Voor lagere lasten en minder islam moet je bij ons zijn. En natuurlijk zijn ook wij wel bereid tot compromissen. Dat hebben we ook bewezen toen we het kabinet gedoogden, al is dat na twee jaar misgelopen. De SP, dat is de partij die altijd alleen maar tegen is.'' „Nederland is ook een prachtig, sterk, slim en vrij land. Ik liet het land zien dat we zouden kunnen zijn. Dat we zouden moéten zijn.'' ,,Ik hoorde van mensen dat ze dach ten dat de koning kwam, omdat er veel beveiliging en politie was. Een groot deel zal vast teleurgesteld zijn geweest dat ik het bleek, haha, maar een groot deel was ook blij. En ja dan schud ik ook iemand met een hoofd doek de hand. Veel moslims zelfs en slechts een enkeling weigerde. Het doet niets af aan wat ik vind van de ideologie die de islam is. Maar ieder een die zich aan onze regels houdt in dit land, hoort er gewoon bij.'' ,,Dat weet ik allemaal niet. Ik wil niet zielig doen: maar ik kom niet veel meer buiten. Ik kan nooit even naar de markt, of naar de Albert Heijn om boodschappen te doen. Dus ik ge noot er gewoon van. Ik zal er niet eens veel stemmen hebben gewon nen, hoor.'' ,,Het consumentenvertrouwen daalt. Als de mensen geen euro meer uitge ven, gaat het héél snel, héél slecht met de economie. Ze moeten juist weer meer te besteden krijgen.'' ,,Ik verhoog de belasting voor Unile ver en Shell niet, ik draai alleen een belastingverlaging terug. Ik geloof er niks van dat dergelijke bedrijven dan Nederland de rug zullen toekeren.'' ,,Je merkt nu, meer dan een paar jaar geleden, dat mensen het spuugzat zijn. Zeker nu dat plusje op de bank rekening er ook niet blijkt te komen.'' ,,Ik voer geen campagne tegen Forum voor Democratie. Het is een partij waarmee we zouden kunnen samen werken. Maar wij zijn harder op islam dan Baudet. En wij zijn socialer op economisch terrein. Ik hoor Bau- det óók zeggen dat als het kabinet haar meerderheid in de Eerste Kamer kwijtraakt er met hem te praten is over steun. Dat is jammer, want dat maakt een stem op Forum, een stem op Rutte.'' ,,Nee, een stem op de PVV is ook een zaterdag 23 februari 2019 GO U maakt van deze verkiezing een referendum over het kabinet. Maar het gaat toch om provinciale onderwerpen? Waarom zou u dit keer wél steun krijgen voor uw plan? Dus u wil samenwerken met dit kabinet om dit voor elkaar te krij gen? Dan kan Rutte weer zeggen: u staat alleen aan de zijlijn te schreeuwen. Uw campagnefilmpje viel op. Het was een spotje vol positiviteit over Nederland, niet gericht tegen de islam ditmaal. Horen daar ook moslims bij? U ging deze week op de Haagse markt op de foto met een vrouw met een hoofddoek. U lijkt zich wat meer aaibaar te wil len presenteren. In uw plan slinkt het begrotings overschot, waardoor bij economi sche tegenslag weer bezuinigd moet worden. Geld weghalen bij grote bedrijven kost banen. U ageert al jaren tegen de VVD, maar telkens koos de kiezer toch voor Rutte. Waarom zou de kiezer op u stem men en niet op Forum voor Demo cratie? U zit hier al heel lang en heeft het nog niet voor elkaar ge kregen. Geert Wilders op de Haagse markt. ,,Ik wil niet zielig doen: maar ik kom niet veel meer buiten. Dus ik genoot er gewoon van.'' FOTO'S ANP Maar maakt dat een stem op u niet 'slechts' een tegenstem, omdat u toch nooit meedoet? M Een selfie op de markt. ,,Een groot deel was blij dat ik er was.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9