'We blijven vaak gezellig thuis' GELD GELUK Henry en Jitty willen graag een buffer van 2100 euro. Voor als de auto kapotgaat of een inkomen wegvalt. Jitty Henry Beste koop Slechtste koop Henry: ,,Jitty is kostwinner. Ik kon lange tijd geen baan vinden. Ik heb een nierziekte en zat aan de prednison. Mijn hbo-opleiding rechten zie ik daarom als weggegooid geld. Om toch geld te verdienen, ben ik als straatartiest met goochelen begonnen. Ik heb een aantal vaste klanten, vooral familie parken. Het loopt goed." Jitty: ,,En je bent van de medicijnen af." Henry: ,,Dat hebben we gevierd, ja. Vorig jaar zomer had ik een omzet van 12.000 euro. We hebben een gezamen lijke rekening, dat was een voorwaarde bij het huurcontract van ons vorige huis. De medewerker bij de bank zei bij het afsluiten dat stellen met een geza menlijke rekening vaak getrouwd zijn." Jitty: „Diezelfde dag zijn we het gemeentehuis binnengestapt en in ondertrouw gegaan. Hilarisch." Henry:Even in mijn trouwring kijken wanneer we ook alweer zijn getrouwd Jitty: ,,Dat weet ik uit mijn hoofd: 22 oktober 2015." Henry: ,,We zijn sinds ons 15de bij el kaar. We hebben meerdere spaarpotjes. Liefst hebben we een buffer van 21.000 euro, voor bijvoorbeeld een nieuwe auto." Jitty: ,,Of voor als een inkomen weg valt." Henry: ,,Voor de boodschappen reserve ren we 300 euro per maand." 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Jitty Moerman (27) werkt bij de klantenservice van een zorgverzekering en hypotheekservice Henry Moerman (27) is goochelaar Jitty en Henry huren een rijtjeswoning in Gerkesklooster. Jitty: „Onze hond Nala, een shiba inu. Zij kostte 1000 euro." Henry: ,,Een computer voor 800 euro. Ik kan er goed video's op bewer ken." Jitty: ,,Een televisie van Samsung. Drie keer is het moederboard vervangen, maar nog steeds doet hij het niet goed." Henry: ,,Onze eerste auto. Na drie maanden hadden we al meer aan reparaties uitgegeven dan-ie had gekost." TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO CORNÉ SPARIDAENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94