vermoedelijk overlijden Na 30 jaar stuurt vermiste vrouw een e-mail aan haaroudere zus Wanneer is iemand vermist? De langste vermissing Mee met een ufo of toch naar Canada? 17 2014 opeens een e-mail aan haar zus waarin j ze die feliciteert met ül haar 50ste verjaardag. De familie is in alle staten. Jaren eerder hadden ze van de politie de mededeling gekregen dat een in 1976 aangetroffen li chaam in een bosje langs de snelweg (het zogenoemde Heulmeisje), hoogst waarschijnlijk Monique was. Nu blijkt hun zus en dochter tóch te leven. Waarom ging Monique weg en liet ze haar familie in onwetendheid achter? ,,Ik heb er niet voor gekozen mijn fami lie te verlaten, maar ik wilde mijn situa tie, die ik uitzichtloos vond, verlaten", antwoordt ze op vragen van deze krant. ,,Als je besluit weg te gaan, is het vaak vanuit de wens om ergens helemaal op nieuw te beginnen. Dat was alleen mo gelijk in een volledig nieuwe omgeving. Ik was er ook van overtuigd dat ik snel vergeten zou worden. Ik was een heel stil kind en wat je niet kent, dat kun je ook niet missen. Dat is niet verbitterd, voor mij was het duidelijk dat dat niet aan mijn omgeving lag, maar aan gebrek aan communicatie." En waarom ze plots weer contact zocht? ,,Dat ik weer contact zocht, had geen bepaald doel. Ik googelde mijn zus omdat ik altijd al dacht dat ze ver zou komen. Haar antwoord (dat ze al jaren dachten dat Monique dood was, red.) was voor mij net zo'n klap in het gezicht als mijn bericht voor haar. Ik had nog nooit van het Heulmeisje gehoord." De familieleden in Nederland zijn blij dat er weer contact is. Maar, zeggen die ook, 'dat neemt het verdriet van de afge lopen jaren niet weg'. De politie ontvangt jaarlijks tienduizen den meldingen van vermissing. In zo'n 80 procent van de gevallen wordt de vermiste persoon binnen 48 uur te ruggevonden of is het duidelijk wat er aan de hand is met de vermiste. bijvoorbeeld. Ik wil mee met zo'n ufo. Verdwijnen in het heelal", aldus Anne. Niet veel later verdwijnt de hoogzwangere Anne inder daad, samen met het zoon tje van 3 jaar dat ze al heeft. GO ZATERDAG 23 FEBRUARI 2019 In 1975 trekt Moni- Z3 que uit Bilthoven de ^jBÊÊÊÊÊÉMT deur van het ouder lijk huis achter zich V**- dicht. Ze is dan 16 zt- flK jaar oud en ver dwijnt met de noor- derzon. Meer dan - J^ljP dertig jaar later, in De politie om schrijft het zo: van een vermissing is voor de politie sprake als de per soon onverwachts is verdwenen en het onbekend is waar hij of zij nu verblijft. Zijn of haar afwezigheid is afwijkend ten op zichte van het nor male gedrag. En het moet in het be lang van de ver miste persoon zijn dat deze wordt ge vonden. Op de lijst 'vermiste volwasse nen' van de politie staan momenteel zo'n 250 personen De lijst van ver miste kinderen telt 33 namen. Het zijn mensen die langer dan twee weken zoek zijn. Onderzoeksbureau Beke publiceerde in 2015 een lijst met 1500 namen van vermiste per sonen sinds 1929. Op die lijst staan mensen die in Ne derland vermist zijn geraakt en Neder landers die in het buitenland zijn ver dwenen. De meeste vermissin gen waren in Ne derland, maar het merendeel daarvan betreft niet-Neder- landers. langs geweest in de flat. Hij wordt wel verhoord, maar niet verdacht. In 1994 wordt S. veroor deeld tot zes jaar cel en tbs voor de moord op de 35-ja- rige Rienja Shewpersadsingh een jaar eerder. Justitie blijkt hem dan te verdenken van de moord op nog meer vrouwen, onder wie Anny. Bewijs daarvoor is nooit gevonden. Anny's lichaam ook niet. Wim S. is in middels overleden. Als Anny Heyligers uit Eindhoven nog leeft, dan is ze nu 75 jaar. Anny is al 52 jaar vermist. En daar mee de langst ver miste persoon van Nederland (van na de Tweede Wereld oorlog). Op een gure novemberdag in 1966 verdwijnt ze uit haar flat in Eind hoven. Ze is 23 jaar en vertrekt zonder jas en portemonnee én zonder haar zoontje. Het jochie blijft achter in de flat. Op het fornuis staat een pan met aardappels klaar voor het avondeten. De verdwijning wordt opgemerkt als haar man Ben aan het eind van de middag thuiskomt. Anny meldt zich die avond niet. Een zoektocht van de politie levert ook niets op. Man Ben wordt verhoord, maar wordt geen verdachte. Decennia verstrij ken zonder nieuws over Anny. Daar veranderen ook Opsporing Ver zocht, Peter R. de Vries en enkele waarzeggers niets aan. Het meest waar schijnlijke scenario waar de politie nu van uitgaat: Anny is slachtoffer gewor den van Wim S. De loodgieter uit Gel drop was die dag voor een klusje Loes Leeman citeert in haar boek uit een brief die Anne (dan 28 jaar) aan een oud-docent schrijft. ,,Heb jij weleens iets gele zen over personen die zon der spoor achter te laten van deze aardbol zijn ver dwenen? Ik wel. Ik weet ui teraard niet wat er echt met dit soort gevallen is ge beurd. Er bestaan allerlei theorieën over: opgepikt zijn door een ruimteschip Ze laat haar man en haar familie radeloos én zonder spoor achter. De reden van haar verdwijning? Mis schien huwelijksproblemen, maar zeker is dat niet. Pas jaren later komt de familie erachter dat Anne in eerste instantie met de veerboot naar Engeland is gegaan, waar ze is bevallen van haar tweede zoon. In 1983 is ze doorgereisd naar Canada. Vanaf daar ontbreekt elk spoor. Anne zou nu 64 jaar zijn, haar kinderen allebei dertigers. Haar moeder be waarde nog jarenlang de Bert en Ernie-poppetjes die ze voor haar kleinkinderen had gekocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65