Ondine Ja, kunst, omdat Sok zoveel over Corrie kletst! t In het nieuws 4 Uit het nieuws 'Carnaval is een reünie' 'Elk jaar drukker op Valentijnsdag' DEZE WEEK IN Z Lol staat op de eerste plaats Eigen telcst of naam op de chocola 2 En maar roddelen, over iedereen en tegen iedereen 6JAAPKAN HET VISSEN NIET LATEN 9 WILLEM KIJKT TERUG OP ZIJN JEUGD 11 ZO GEZIEN: CONTAINERS EN BANANEN Viriam heeft babysokjes aangenomen van Sok", zegt ze, terwijl ze de thee inschenkt. ,,En nu komt ze niet meer van haar af. Ik voel me zo schuldig. Had ik haar nou maar gewaar schuwd, toen ze hier kwam wonen." Sok? Ik graaf in mijn geheugen. Die ken ik nog niet. ,,Jawel, die ken jij. Dat oude vrouwtje van op de hoek. Ja, ze ziet er lief uit, maar dat is het geraffineerde! Pas op! Ze breit, sokken en pannenlappen. Toen ik hier kwam wonen, hebben ze me direct gezegd: als die aan de deur komt, nooit iets aanpakken hoor! Dan praat ze zich naar binnen en gaat ze over je roddelen en je claimen en als je dan geen tijd hebt of visite of niet meer met haar om wil gaan, zegt ze: 'Snap je dat nou? En ik heb haar nota bene pannenlappen gegeven!" Ze woonde er nog geen week of Sok stond aan de deur. ,,Of ik pannenlappen wilde. Ik zei heel beleefd: 'Nee, dank u wel, ik heb er al een hele boel.' Maar Sok drong aan: pannenlappen, daar kon je nooit genoeg van hebben, of ik er toch niet een paar wouZe ging maar door! Ondertussen stond ze langs me heen naar binnen te glu ren. Dus ik nog eens: 'Nee, dank u, mijn moeder is net overleden en die had een heleboel pannenlappen, vriendelijk bedankt en fijne dag!'" Ze kijkt me aan, een don kere blik in haar ogen: ,,Nou, dat heb ik geweten. Sinds dien vertelt ze iedereen dat ik haar heb uitgescholden. Dat ik enorm tekeer ben ge gaan. Dat ik midden in de nacht bij haar aanbel en haar lastig val. Zegt ze: 'Zij met die wijde rokken en die lap jeskat' - ja, zo noemt ze mij - 'gooit vuilnis voor mijn deur'. En maar roddelen, over iedereen en tegen ie dereen. Zegt Sok tegen mij: 'Corrie wil geen verstelwerk meer voor me doen. Wat een naar mens is dat toch.' Ja, kunst, omdat Sok zo veel over Corrie kletst! Laatst kwam de postbode aanfiet sen met een brief voor haar. Ze pakt de brief aan en zegt: 'O, wat heeft u toch een mooi, lang haar!' Hij is nog niet weg of ze gaat tegen mij ver der: 'Gatverdamme. Wat heeft die man een smerig haar.' Dus ik zeg: 'Het zou misschien handig zijn als u niet meer zo veel over anderen praat. En een fijne dag nog." Helaas, dat wist Miriam allemaal niet. Die had net een kleinkind gekregen, en toen zag Sok haar kans schoon. ,,Dat arme kind heeft haar binnengelaten. 'O wat aardig, komt u even verder.' Nou komt ze niet meer van haar af. Drie keer per dag belt Sok op, of ze staat aan de deur. Miriam werd er hypernerveus van." Een week later ben ik er weer. ,,Hoe is het met Sok?", vraag ik nieuwsgierig. Zij met de wijde rokken en de lapjeskat lacht. De kwestie Miriam deed de deur dicht. De wijkbeheerder is langs ge weest, om eens van alle buren te horen wat dat nu was, met Sok. ,,Ze was eenzaam, zei Sok, ze wilde zo graag aanspraak. En toen heeft hij iets geregeld. Gisteren kwam ik haar tegen bij de lift. Zegt ze: 'Zulk goed nieuws! Ik ga verhuizen, ik ga dichter bij mijn kinderen wonen! Zo gauw er iemand dood gaat in het verzorgingshuis daar, mag ik erheen!'" Ze lacht smalend. ,,Nu maar 's kijken wie er eerder dood gaat. Want Sok, die is al 92." In werkplaats De Leutfabriek in Sas van Gent worden sinds augus tus voorbereidingen getroffen voor carnaval. Jan Vinken is voor zitter van de werkplaats, waar car navalswagens worden gemaakt. ,,We beginnen met bouwen vanaf een kaal frame", vertelt Vinken van carnavalsvereniging De Ven tjes. „Boetseren, lassen en verven zijn belangrijk voor het bouwen. Met z'n allen werken we doordeweeks en in het weekend aan de bouw van de wagen. Voor de technisch ingewikkelde onderdelen hebben we een groepje techneuten die weten wat ze doen." Het lijkt een serieuze job, al valt dat volgens Vinken wel mee. ,,Lol staat op de eerste plaats. De sfeer in De Leutfabriek is altijd goed. Na het klussen drinken we met elkaar een pilsje of gaan we naar ons stamcafé." Volgens Vinken is die losse sfeer belangrijk. ,,Het moet niet op werk gaan lijken. Carnaval gaat over het tegenovergestelde, het is juist een uitlaatklep voor het dagelijks le ven. Dagen waarin iedereen met elkaar kan bijpraten en feesten met een biertje erbij. Het maakt niet uit of je al verhuisd bent of er al jaren woont: Carnaval in Sas van Gent is een reünie." In de chocolade-speciaalzaak van de Middelburgse stichting Choco late Lovers was het op Valentijns dag topdrukte. ,,Deze dag wordt elk jaar drukker", vertelt mede oprichter Richard Jansen. ,,Al twintig jaar lang. Dat merk je, mensen geven op Valentijnsdag steeds meer uit in onze winkel." Toch wordt er op de dag der liefde nog niet zoveel chocolade ver kocht als met Kerstmis of Pasen. ,,Dat is niet zo'n raadsel. Tijdens kerst kopen bijvoorbeeld veel meer mensen een cadeautje. Bijna iedereen doet mee. Dat is nog niet zo bij Valentijnsdag. Bovendien zijn op die dag ook andere cadeaus heel populair, zoals bloemen." Bij Chocolate Lovers vloog vooral de gepersonaliseerde chocola de deur uit. ,,We kunnen een per soonlijke tekst of een naam op de chocolade drukken. In theorie kunnen we twee uur na bestelling zo'n persoonlijke druk voor je ma ken." Volgens Jansen speelt het nieuwe chocolademuseum van de stich ting zeker een rol bij de stijgende populariteit van de winkel. ,,Bij het ontwerpen van het museum is gelet op wat we zelf graag zouden zien in een chocolademuseum. Na zo'n museumbezoek gaan mensen graag even langs de winkel." ZATERDAG 23 FEBRUARI 2019 GO De lach van Maxima. 14 Foute dingen op skivakantie Saskia Noort KIFKI P 12-13 15 Vermist: Er is geen afsluiting Cyril Rosman 18 Rob de Wijk waarschuwt: de Chinezen komen Bob van Huët 19 Ik heb geleefd Annemarie Haverkamp 23 Jaloezie heeft een functie Kaj van Arkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50