ACHTER DE SCHERMEN II 9 Ilse Gerreman-Taalman (54) heeft als voetverzorgster en voetref lexoloog sinds 2014 haar eigen zaak Pedi-Lise in Hulst. ,,In je voet worden alle organen weerspiegeld en daar maak ik gebruik van." ik heb samen met mijn ge zin in China gewoond en studeerde daar Chinees aan de universiteit voor medi cijnen", vertelt Ilse. ,,Ik had een enorme belangstelling voor natuurlijke genezing. Als we in China waren gebleven, was ik Chinese medicijnen gaan stude ren." Dat kwam er echter niet van. Ilse en haar gezin moesten terug naar Nederland vanwege de crisis. ,,Ik heb mijn studie Chi nees voortgezet in Gent, maar wilde iets met alternatieve ge neeswijze doen. Ik vond het fijn om mensen te helpen en besloot de switch te maken naar een op leiding voetverzorging." Tijdens haar specialisatie leerde ze voetreflexologe Marleen den Haese kennen. ,,Wat zij alle maal aan een voet kon zien en voelen... Ik vond het zó bijzon der." Ondertussen was Ilse al be gonnen met haar praktijk Pedi- Lise. ,,Nadat ik afstudeerde in de gespecialiseerde voetverzorging heb ik een jaar les gevolgd bij Marleen. Een jaar was echter te kort, je moet veel medische ach tergrond hebben. Daarom ben ik nog met een hbo-opleiding aan de Total Health Academy in Breda gestart. Ik zit nu in mijn tweede jaar." Zweverig Het beroep voetreflexoloog is best pittig. ,,Iemand zit een uur bij mij in de stoel, maar ik ben daarna nog een uur bezig met het opstel len van een behandelingsplan. Daarnaast doe ik ook voetverzor- Als ik mag dromen, studeer ik verder in acupunctuur ging en geef ik lichaamsmassa ges." Sommigen vinden voetre- flexologie wat zweverig. ,,Dat komt omdat we het niet kennen, maar in China gaan mensen re gelmatig naar de voetreflexoloog. In de Chinese geneeskunde zeg gen ze: 'De arts die jou moet ge- nezen, is de foute arts. De arts die jou helpt om gezond te blijven, is de goede arts.' In je voet worden alle organen weerspiegeld en daar maak ik gebruik van. Ik stel geen diagnoses, ik ben geen arts, maar door voeten te masseren activeer je het zelfgenezend vermogen van het lichaam." Daarbij geeft Ilse ook een voeding- en leefritme ad vies. ,,Iemand die zich volpropt met snoep wordt niet beter van enkel een massage. En als be paalde klachten te ver gaan, ver wijs ik klanten door naar een re guliere arts." Chinese les geven, doet Ilse ook. ,,Op dit moment aan twee men sen. Ik wil een groepje opzetten, maar daar heb ik het nu te druk voor. Mijn praktijk is drie dagen in de week open en ik ga een dag in de week naar school. Ook doe ik regelmatig vrijwilligerswerk voor Stichting Mascura." Ilse is nog lang niet uitgeleerd. ,,Als ik mag dromen, studeer ik verder in acupunctuur. Maar ik moet ook leren op mijn eigen gezondheid te letten. Soms moet ik mezelf dwingen om te ontspannen, an ders word ik blessuregevoelig. Dat kun je niet hebben als masseur." zaterdag 23 februari 2019 Ilse Gerre man-Taalman in haar prak tijk Pedi-Lise. FOTO'S CAMILE SCHEL- STRAETE te vertellen Gertie De Boey Hulst - Ilse Gerreman Een hulpmiddel. Voet heeft veel Voetverzorging. ▲Massageballen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37