Kaalslag Molenwaterpark voor een open uitstraling 6 Poging om hinder toerisme in te dammen Al het autoverkeer naar de Walcherse kust wordt in de toekomst via een paar hoofdwegen gestuurd. Daarmee moet de overlast in kustplaatsen verminderen. Het wordt steeds drukker aan de kust, mede omdat er meer toeristen naar Zeeland komen. De gemeente Veere, de provincie en waterschap Scheldestromen willen daarom het verkeer meer sturen om overlast te verminderen. Ze gaan het verkeer over Walcheren meer langs hoofd wegen sturen. Automobilisten mo gen daar 8o kilometer per uur rijden (blauwe wegen). Verschillende wegen (met name tussen de dorpen) waar nu nog een maxi mumsnelheid geldt van 80, worden 60 kilometerwe gen. Er komen twee hoofdrou tes. De ene hoofdroute is de N57 die vanaf Middelburg richting Vrouwenpolder gaat met afslagen bij Seroos- kerke richting Grijpskerke en Oostkapelle. De andere hoofdweg is de N288 Vlis- singen-Zoutelande met een afslag richting Meliskerke, Mariekerke en Grijpskerke. Grijps- kerke wordt in die visie het knoop punt met afslagen richting Aagte- kerke-Domburg en Aagtekerke- Westkapelle. De bedoeling van het plan is dat de kustplaatsen eindbe stemmingen worden. Ontmoedigd wordt dat mensen via de kust van de ene naar de andere plaats rijden. ,,Dat willen we bereiken door de wegen aan te passen'', aldus wet houder Arie Schot. Het waterschap en de provincie gaan wegen ruilen. Het waterschap beheert de wegen waar maximaal 60 kilometer per uur gereden mag worden. De provincie gaat over de 80-kilometer wegen. De wethouder zegt dat het vele jaren duurt voordat het zover is. ,,Want zeker voor de provincie en het waterschap wordt het een dure operatie. Zij moeten de wegen aan passen aan de snelheid die er gere den mag worden." In de plannen zijn ook twee rondwegen opgenomen. Eén bij Grijpskerke en de ander bij Aagte- kerke. Volgens de wethouder gaat het om wensen en staat nog lang niet vast dat die er komen. Hij hoopt van wel: ,,Want het wordt daar steeds drukker." Een rondweg bij Domburg ontbreekt in het plan. De wethouder: ,,Want Domburg wordt de eindbestemming. Via par keerplaatsen aan de rand willen we ervoor zorgen dat zo min mogelijk verkeer Domburg inrijdt." Volgens hem is wel eens gedacht het verkeer naar grote parkeer plaatsen bij Middelburg, Vlissingen of centraal op Walcheren te sturen en ver volgens via shuttlediensten te vervoeren. ,,Daar is de tijd nog niet rijp voor. Mensen willen toch het liefst van deur tot deur rijden." De afgelopen dagen zijn heel wat bomen en struiken gerooid waar door het park er nu bijna onherken baar bijligt. Passanten blijven stil staan en kijken verbaasd naar de grote hopen met gerooide takken en stammen en vragen zich bezorgd af of zo rigoureus snoeien echt moet. Ja, zegt de Middelburgse beleids ambtenaar Ad van de Plas. ,,Ja, dat moet om ervoor zorgen dat we straks een echt mooi en open stads park krijgen." Hij benadrukt dat de aannemer precies doet wat is afge sproken met de omwonenden, de klankbordgroep en de gemeente raad. ,,Van de 250 bomen zijn er 72 gerooid. Meer niet." Hij vertelt ook dat er eind dit of begin volgend jaar 88 bomen terugkomen. ,,Maar wat Abjan van Eenennaam: ,,Nu is het kaalslag, maar het wordt straks vast mooi." foto lex de meester nu vooral opvalt is dat we aan het rooien zijn." Buurtbewoner Tonny Vermaire zat in de klankbordgroep en beaamt wat Van de Plas zegt. ,,De aannemer doet precies wat is afgesproken. Vooral dankzij het rooien van de vele struiken kan je nu al mooi van de ene kant van het Molenwater naar de Zuidsingel kijken. Dat was altijd de bedoeling. Dankzij het rooien krijgen we mooie zichtlij- nen." Hij wijst er ook op dat een ver bouwing altijd troep geeft. ,,Je had eens moeten kijken toen we ons huis aan het verbouwen waren." Abjan van Eenennaam van frituur 't Smulhoekje is al dagen getuige van de werkzaamheden. Hij is verbaasd dat ook zoveel grote bomen zijn ge rooid. ,,We wisten dat een aantal weg moest. Maar zoveel, daar ben ik wel verbaasd over." Hij verwacht dat het eindresultaat er mag zijn. IN DE REGIO Profeti della Quinta Open dag Provincie Dominic Seldis O; - p ;5EE> ^bs«S MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 23 februari 2019 WA Het ideale netwerk voor kustverkeer? Emile Calon Domburg "ili'ir. De voorbereidende werkzaam heden voor het opnieuw inrich ten van het Molenwaterpark in Middelburg zijn in volle gang. Hoewel de gemeente uitvoerig over het werk heeft gecommuni ceerd, is de verbazing bij pas santen over de kaalslag groot. Emile Calon Middelburg VLISSINGEN Vijf zangers die minder bekend re pertoire uit de ver getelheid halen. Het publiek leerde hen kennen door de op name van werken van Rossi. In het concert, morgen in Vlissingen, vertol ken de zangers van Profeti della Quinta composities uit het Italië van de renais sance en de vroeg- barok. Poëzie werd van expressieve muziek voorzien door sterren als Ci- priano de Rore en Carlo Gesualdo. Zondag, St. Ja- cobskerk Vlissingen 15.30 uur. MIDDELBURG Provincie Zeeland houdt vandaag, in aanloop naar de Provinciale Staten verkiezing, een open dag. Een groot deel van de provinciale gebou wen is toegankelijk voor de bezoekers. De zonnetrein zal ook rijden en hier mee kan men het Abdijplein bereiken. Voor jongeren zal er van 12.30 uur tot 13.00 uur gedebat teerd worden onder leiding van Debat.nl. Verder zullen er di verse kantoren en ruimtes toeganke lijk zijn. De open dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Dominic Seldis en James Pearson staan vanavond in de Zeeuwse Con certzaal met het programma Stand Up Bass. De voor stelling begint om 20.00 uur, entree bedraagt 25 euro per persoon. Voor meer informa tie zie website zeeuwseconcert- zaal.nl. ENQUÊTE LEEFBAARHEID POPULAIR v- :-v 1 xSSSptfcyy s MJU J-?**"-' s 1 ixm i :!kjETxUileiiairmküÖ® •Bi /l ■DOMBURG Tot nu toe hebben meer dan 1300 inwoners van de gemeente Veere de enquête over de invloed van het toe risme op hun leven ingevuld. Drie weken geleden werd die onder 5200 inwoners verspreid. Er zijn er meer dan acht honderd online ingevuld en ruim vijfhonderd schriftelijk. De gemeente stuurt de komende week een herinneringsbrief in de hoop dat nog veel meer inwoners hun mening geven. Maar een woordvoerder laat weten dat ze nu al blij is met de respons. ,,En elke dag komen er nog binnen." archieffoto anp MIDDELBURG Kruitmolen, 10.00-14.00 uur: Repair Café; 't Gasthuis, 14.30-16.30 uur: Alzheimer Café Walcheren; Ci nema Middelburg, vanaf 18.30 uur: Vertoning 'BlacKkKlans- man' en 'Free Solo'; Schouw burg Middelburg, 20.00 uur: Cabaretshow Daniel Arends; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 20.30 uur: Voorstelling Peter Faber VLISSINGEN Loods aan de Edisonweg 10, 10.00-12.00 uur: Loodsverkoop van twee dehands spullen; Zeeuws ma ritiem muZEEum, 10.00-17.00 uur: Botenbouwwedstrijd; Boekhandel 't Spui, 15.00 uur: Concert Ruben de Keijzer; De Piek, vanaf 19.00 uur: FreshPiekes, alcoholvrij mu- ziekevent voor jongeren; Lam- merenburcht, Zuidbeekseweg 22, 20.00 uur: Dansavond m.m.v. de band Excess; Sport hal Baskenburg, 20.00 uur: Baskenburg Tribute Night met optredens Springsteen Expe rience en CCR Revival MIDDELBURG City Alive Church, 10.00 uur: Familie- dienst met gratis maaltijd; Ci nema Middelburg, vanaf 11.00 uur: Vertoning 'Free Solo' en 'The Best of IDFA on tour'; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM Nieuw- en Sint Joosland Theater de Wegwijzer, 15.00 uur: Kindervoorstelling Peter Faber OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00-16.00 uur: Land schapsschilderingen maken bij Terra Maris OOST-SOUBURG Historische Kerk, 11.30 uur: Lunchconcert 'Missa Katharina' RITTHEM Historisch Kerkje, 15.00 uur: Klassiek concert Cugnon Ensemble VLISSINGEN Arsenaaltheater, Arsenaalplein 1, 12.30 uur: Aerial Art Competition.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34