Reimerswaal breekt met huurder dorpshuis Deens vrachtschip loopt vast bij Terneuzen 4 Algemeen Directeur (1 fte) Op basis van het politierapport en na de vaste gebruikers te hebben geconsulteerd, sloot burgemeester José van Egmond een maand gele den het dorpshuis voor drie maan den. Ze wil hiermee de veiligheid in de buurt herstellen en een sig naal afgeven. Met de maatregel is ook de overeenkomst met de be heerder beëindigd. Formeel van wege 'tekortschieten in het nako men van goed huurderschap'. ,,Dit is een gebruikelijke maatregel bij een sluiting op grond van de Opi- In de overeenkomst was opgenomen dat de huurder ook beheeractiviteiten verricht umwet", laat de gemeente weten. Via zijn eenmanszaak 'Buffet Dorpshuis De Meiboom' huurde de beheerder sinds 2007 het dorps huis. ,,In de huurovereenkomst was opgenomen dat de huurder ook be- heeractiviteiten verricht, zoals schoonmaak en klein onderhoud aan het gebouw", stelt de gemeente. „Vanwege deze activiteiten en de onrendabele uren voor sociaal-cul turele activiteiten ontving hij een beheervergoeding." Ook die ver goeding is stopgezet. De politie rolde half december de onder het podium verstopte hen nepkwekerij op. Op dat moment stonden er zo'n vijfhonderd jonge wietplantjes. Al tijdens het oprui men, vond de politie aanwijzingen dat de kwekerij langer draaide. De planten waren professioneel ver stopt, geen van de gebruikers rook letterlijk of figuurlijk onraad. On gewoon hoge energierekeningen en de plotselinge aanwezigheid van een beveiligingscamera waren voor de gemeente aanleiding om het ge bouw grondig te doorzoeken. Schadevergoeding Bij de inval bleek dat de stroom il legaal werd afgetapt. Over hoe dat OrionistR TERNEUZEN Voor een tweede keer ging het gisteren mis bij het Kanaal Gent-Terneuzen. Rond het middaguur liep het Deense vracht schip DFDS Primula Seaways vast in de buitenhaven van Terneuzen. Volgens Rijkswaterstaatwoord- voerder Edwin de Feijter liep het 200 meter lange schip bij het bin- nenvaren vast op de glooiing. Het schip zat maar korte tijd vast. De Feijter wil niet speculeren over de oorzaak. ,,Dit moet onderzoek uit wijzen." Hetzelfde schip, dat een lijn dienst onderhoudt tussen Zweden en Gent, liep 3 maart vorig jaar forse schade op nadat het op de rede van Vlissingen in aanvaring kwam met het 270 meter lange containerschip MSC Madrid. Dat gebeurde bij het wisselen van loods op de rede. Eerder gisteren ging het mis bij Sluiskil. Rond 6.30 uur botste het tachtig meter lange Belgische bin nenvaartschip Daniella tegen een pijler van de brug bij Sluiskil. voor een schadevergoeding. Wel draait de gemeente op voor het opnieuw aansluiten van de nutsvoorzieningen. Die kosten be dragen zo'n 800 euro. Hoeveel geld Reimerswaal verder kwijt is als ge volg van de vondst van de hennep kwekerij, kan de gemeente nog niet zeggen. ,,Afrekening van de overige herstelkosten zoals aan het gebouw door de aannemer en installateur naar de gemeente, schoonmaak en het bieden van onderdak aan ver enigingen moet nog volgen." De beheerder is nog steeds ver dachte, meldt het Openbaar Minis terie (OM). Nadere informatie kan het OM niet geven; de politie heeft het dossier nog niet volledig afge rond. Volgens de gemeente is van uit de klankbordgroep van gebrui kers inmiddels een stichting opge richt. Die zal, net zoals Reimers- waal het bij andere dorpshuizen heeft geregeld, het beheer van De Meiboom op zich gaan nemen. In overleg met deze stichting wordt een nieuwe dagelijkse beheerder gezocht. Burgemeester José van Egmond sloot een maand geleden het dorpshuis voor drie maanden gieleverancier was tussen de be heerder en de energieleverancier. De gemeente was hierin geen par tij." Om die reden zal netbeheerder DNWG ook niet bij de gemeente, maar bij de contractant aankloppen zich verhoudt tot de hoge elektri citeitsnota's, kan de gemeente in het belang van het lopende strafrech telijk on derzoek niets zeggen. ,,Het contract met de ener- zaterdag 23 februari 2019 Wiet nekt beheerder Meiboom Welke rol de beheerder van De Meiboom had bij de hennepplan tage onder het podium van het dorpshuis in Krabbendijke, is nog niet duidelijk. Maar voor de gemeente Reimerswaal, eige naar van het pand, is de vondst van de bijna 500 wietplanten reden genoeg om het contract met hem op te zeggen. Joeri Wisse Krabbendijke Walcheren j\Ji De vondst van de hennepkwekerij onder het podium van dorps huis De Meiboom in Krabbendijke, half december vorig jaar. De sluiting van het dorpshuis voor een periode van drie maanden. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE DEZE RUIMTE IS VERZEGELD DOOR DE GEMEENTE REIMERSWAAL oerswaat Schending van de verzegeling wordt gestraft. Artikel 199 Wetboek van Strafrecht Orionis Walcheren voert oa de Participatiewet uit voor Vlissingen, Middelburg en Veere. We zoeken een mens- en resultaatgerichte Geïnteresseerd? www.orioniswalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32