Abu Dhabi wil Dumoulin in het ritme komen dat moet zorgen voor de Giro-zege 23 Morgen begint Tom Dumoulin (28) voor het echie aan het nieuwe wielerjaar. Hij staat aan de start in de Verenigde Arabische Emiraten. Net als vorig jaar, trouwens. Toen verliep zijn voorjaar echter desastreus. voor veel klassementsrenners voor namelijk een ideale opwarmer om de benen en de nieuwe fiets te tes ten. Twitteren De UAE Tour opent met een ploe gentijdrit, verder zijn er twee sprin tritjes, twee aankomsten bergop en twee ritjes over heuvelachtig ter rein. Dumoulin en Wilco Kelder man (27) doen er namens Sunweb een gooi naar de eindoverwinning, maar datzelfde geldt voor renners als Alejandro Valverde (die traditie getrouw al ergens vroeg in januari aan zijn seizoen begon, maar nog niet heeft gewonnen), Vincenzo Nibali, Primoz Roglic, Richie Porte, Gorka Izagirre, Bauke Mollema (32) en Dan Martin. Chris Froome stond ook op de startlijst, maar die trok zich terug omdat hij nog niet her steld is van zijn recente oorwassing (91ste, op meer dan drie kwartier) in Colombia. Het is de afgelopen twee maan den nogal stil geweest rond Du- moulin. Hij trainde, hij ging op hoogtestage naar de El Teide op Te- nerife. En hij is weer gaan twitte- ren, na anderhalf jaar afwezigheid op dat medium. Maar interviews met hem worden zeldzamer; er zijn zoveel media-aanvragen dat hij door zijn ploeg noodgedwongen meer en meer wordt afgeschermd. Het is een direct gevolg van zijn succes. Dumoulin is niet alleen voor Nederlandse media interes sant; hij is een van de weinige échte vedetten die het wielrennen rijk is. Ook in het buitenland volgen ze hem op de voet - soms zelfs een beetje te veel. Toen hij in oktober vorig jaar een persconferentie aankondigde, gingen diverse bin nenlandse én buitenlandse jour nalisten aan de haal met geruch ten en speculaties. Hij zou naar een andere ploeg vertrekken, hij zou betrapt zijn op doping - maar de werkelijke reden voor de pers conferentie was een wielerronde voor kinderen, de Tour de Du- moulin. Net even wat anders. Geschrapt Dumoulin rijdt betrekkelijk wei nig koersen in de eerste helft van het komende jaar. Zijn pro gramma is vrijwel identiek aan dat van 2018 - hijheeft alleen Strade Bianche geschrapt. Na de UAE Tour volgt Tirreno- Adriatico en daarna Milaan-San Remo, waar hij waarschijnlijk in dienst zal rijden van Michael Matthews. Daarna: nog een hoogtestage, Luik-Bastenaken- Luik en dan hét grote doel: de Giro d'Italia. V- DUMOULIN EERSTE HELFT 2019 Programma zaterdag 23 februari 2019 GO Op zoek naar het goede gevoel »-.T .W - UAE Tour 24 februari-2 maart Tirreno-Adriatico 13-19maart Milaan-San Remo 23 maart Luik-Bastenaken-Luik 28 april Giro d'Italia 11 mei-2 juni A De eerste etappe van de Ronde van Abu Dhabi vorig jaar, waarin Tom Dumoulin (links) direct problemen kende met zijn materiaal. foto's cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23