Voor €2 kun jij ook miljonair zijn Lotto. EL-loting: Frankfurt tegen Inter In de desolate woestijn van 22 Kruijswijk nadert top 3 in Del Sol NYON De loting voor de achtste finales van de Europa League heeft een confrontatie opgele verd tussen Eintracht Frankfurt en Internazionale. Bij de Duitse club spelen Jetro Willems en Jona than de Guzman, Stefan de Vrij ver dedigt de kleuren van Inter. Frank furt speelt op donderdag 7 maart eerst thuis, de return is een week la ter in Milaan. Quincy Promes neemt het met Sevilla op tegen Sla- via Praag. De Tsjechische club ver raste in de vorige ronde de Belgi sche koploper Racing Genk. Het ge plaagde Chelsea werd gekoppeld aan Dinamo Kiev, dat dankzij een doelpunt van Fran Sol (ex-Willem II) de laatste zestien haalde. Arsenal neemt het op tegen Stade Rennes. De andere wedstrijden zijn Dinamo Zagreb - Benfica, Napoli - Red Bull Salzburg, Valencia - Krasnodar en Zenit Sint-Petersburg - Villarreal. Steven Kruijswijk heeft de individuele tijdrit in de Ruta del Sol als vierde afgelegd. De wielrenner van Team Lotto- Visma legde de 16,2 kilometer van Mancha Real naar La Guardia de Jaén af in 22,34 minuten. Daarmee was hij ne gen seconden langzamer dan de Belg Tim Wellens, die na de zege in de openingsrit zijn tweede overwinning in de etappekoers boekte. Wellens heeft met de zege zijn leidende positie in het algemeen klassement met enkele seconden verstevigd. Zijn naaste concurrent, de Deen Jakob Fuglsang, was twee seconden langzamer. De Spanjaard Jon Izagirre was een fractie van een seconde sneller dan Kruijswijk. De 31-jarige Nederlander klimt naar de vierde positie in het algemeen klassement, op achttien seconden van Wellens. Van der Poel staat leiding af Ondanks val naar finale Eerste vrouw in de Formule 2 Er stuiterde een fiets de berm in, weggesmeten als een leeg bier blikje langs de snelweg. De eige naar stond er vlak naast. Hij vloekte, hij tierde, hij keek ver geefs achterom op zoek naar zijn ploegleiderswagen, gooide er nog een 'fucking hell' uit en stapte daarna maar weer op zijn fiets, met een gebroken moraal en een gebogen hoofd. Het wielerseizoen 2018 was nauwelijks begonnen of de frus tratie liep bij Tom Dumoulin al uit zijn oren. In de Ronde van Abu Dhabi had hij meerdere keren problemen met zijn materiaal - en tot overmaat van ramp ook nog een paar lekke benen. Daarna kwam er een virusje overheen en viel hij in Tirreno-Adriatico. ,,Ik wilde te graag", zo legde hij later uit. Hij trainde te hard, legde zich te veel druk op en vergat om te ontspannen. Hij verloor zich- zelf, maar hij hervond zich op tijd voor de Giro d'Italia. Achteraf zei hij dat het misschien wel goed was dat hij de deksel op zijn neus kreeg inhet begin van 2018. Het zette hem aan het denken; hij rea liseerde zich dat het anders moest. De komende week is hij terug in Abu Dhabi om zijn seizoen 2019 officieel af te trappen. De Ronde aldaar is samengegaan met die van Dubai - het heet nu de UAE Tour. Het is een rondrit door de Emira ten. Veel woestijn, weinig publiek, hoge temperaturen en brede we gen. De wedstrijd maakt deel uit van de WorldTour, maar het is t Het wielerseizoen 2018 was nauwelijks begonnenofde frustratie liep bij Tom Dumoulin al uit zijn oren zaterdag 23 februari 2019 Quincy Promes foto bsr/soccrates WIELRENNEN WIELRENNEN Mathieu van der Poel heeft de leiding in de Ronde van An talya moeten af staan aan Bas van der Kooij (23), semi- prof van de conti nentale Nederlandse ploeg Monkey Town. De 24-jarige Van der Poel, die eerder deze maand de we reldtitel veldrijden veroverde, sloeg eerder deze koers in zijn eerste rit van dit jaar op de weg gelijk toe. TURNEN Ondanks een val van de rekstok heeft Epke Zonderland (32, foto), die vorig jaar bij de WK voor de derde keer we reldkampioen aan de rekstok werd, zich bij de wereldbeker in Melbourne geplaatst voor de finale. AUTOSPORT Met Tatiana Calde- rón rijdt komend sei zoen voor het eerst een vrouw in de Formule 2, het voor portaal van de Formule 1. De 25- jarige Colombiaanse heeft een plek ge kregen bij het team BWT Arden. Ze pro moveert vanuit de GP3 Series. Calderón fungeerde afgelopen jaar als testcoureur bij het Formule 1-team van Sauber. Thijs Zonneveld Rotterdam Een spel van Nederlandse Loterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22