Huis verzakt door droogte JOL Vandaag bij deze krant Wordt Wilders Een miljoen woningen van voor1970 in de gevarenzone Walcheren Uitkijken naar het Rode Gevaar milder? Vanuit 83 gemeenten komen mel dingen van serieuze verzakkingen. Terwijl het funderingsloket nor maliter één klacht per week bin nenkrijgt, zijn dat er sinds de droge zomer één a twee per dag. Soms gaat het om hele huizenblokken die verzakken. Dat verklaart het KCAF in tv-programma De Moni tor (KRO-NCRV). Door de droogte is het grondwa terpeil in veel gemeenten laag. Dat is funest voor huizen die op hou ten palen staan. Die palen moeten namelijk onder water staan om te voorkomen dat ze gaan rotten. Ook is in sommige regio's de klei- of veengrond door de droogte gaan verkruimelen en onder de wonin gen weggezakt. Het aantal huizen dat dreigt te verzakken, groeit. ,,Als we meer droge zomers krijgen, staan de funderingen langer droog en groeien de problemen. Dat vinden we heel gevaarlijk'', reageert KCAF-directeur Dick de Jong. Uit O Laag grondwater peil is funest voor woningen die op houten palen staan berekeningen blijkt dat maar liefst één miljoen huizen van voor 1970 risico lopen. Opvallend is dat de meldingen uit steeds meer gebieden komen, ook uit regio's die niet bekend stonden om funderingsproble men. Het gaat bijvoorbeeld om ge meenten die aan rivieren liggen, zoals de Betuwe, en die een kleiige ondergrond hebben. Maar ook wo ningen die op zandgrond staan, zijn in de gevarenzone terechtge komen: door hevige regenval wordt het zand soms onder de fun dering weggeslagen, waardoor de huizen verzakken. In veengebie den, zoals het Groene Hart en het gebied ten zuiden van Leeuwar den, komen fors meer meldingen binnen. P4 /A Glashandel WMELIESTE zaterdag 23 februari 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Scheldende en schreeuwende ouders wakkeren agressie aan op de voetbalvelden in Zeeland. Een groot deel van de Zeeuwse verenigingen stoort zich aan het gedrag van hen langs de zijlijn. Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood ZJ\'~ wïfffl Spiegels Bezoek onze schitterende showroom Door de uitzonderlijk droge zomer regent het meldingen van woningen die verzakken. Het Kenniscentrum Aanpak Funderingsproblematiek (KCAF) stelt dat een miljoen huizen van voor 1970 risico lopen. Ellen van Gaalen Nieuwegein www.meliesteglas.nl Columnist Özcan Akyol bezoekt briefschrijvers van deze krant. Vandaag aflevering 3 op de site en in de app. 12" In de nacht koud, overdag C warmer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 1688 5 5 5 5 47" ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1