II 'breedteaankoop' Lasse Schöne 19 uitreeks van Feyenoord, maar put hoop uit eerdere toppers in de eigen Kuip Hopen dat Lozano 'ontploft' zijn ze bij de aanvoerder van de Rotterdammers aan het verkeerde adres. ,,We spelen om de eer" zegt hij. ,,De koploper verslaan, zoals we thuis van Ajax en PSV wonnen, dat is het doel. Maar dan nog staat deze wedstrijd los van het bekerduel te gen Ajax in de halve finales. Een goed resultaat in Eindhoven en bij voorbeeld een slecht resultaat van Ajax in Den Haag tegen ADO geeft ons niet opeens een voorsprong." ADO - Ajax is morgen de lunch- wedstrijd en het resultaat van de wedstrijd in Den Haag kan van in vloed zijn op de ontwikkelingen in Eindhoven. Wint Ajax, dan staat het morgen om 14.30 uur nog maar één puntje achter op de koploper en wordt de druk op PSV maximaal opgevoerd. Bij elk ander resultaat zal PSV juist een enorme boost krij gen nog voor er is afgetrapt. Sentimenten Overeind blijft dat Feyenoord in deze fase van het seizoen de han den vol heeft aan zichzelf. Van Per- sie: ,,De kritische vragen zijn te recht. We hebben goed met elkaar gesproken, maar ik snap dat men sen denken: dat hebben we eerder gehoord. Maar ik kan er niet meer van maken dan dit. Het kan een maal ergens tegenzitten, maar niet vier uitwedstrijden op een rij." Met een onoverbrugbare kloof naar de top 2 kan Feyenoord geen kampioen meer worden, maar wel een rol spelen in wie de titel straks mag vieren. Het is duidelijk dat de Rotterdamse fans liever niet zien dat Ajax er met de schaal vandoor gaat. ,,Maar die sentimenten spelen bij mij geen rol. Ik kijk naar Feyen- oord", zegt Van Persie, die fit ge noeg denkt te zijn om morgen te gen PSV te spelen en woensdag ook tegen Ajax. We hebben goed met elkaar gesproken, al snap ik dat mensen denken: dat hebben we eerder gehoord ,,De vorige ronde van drie wed strijden van PEC, Fortuna en Ajax begon ik driemaal in de basiself", zegt Van Persie. ,,Ik ben fysiek heel goed uit de wedstrijd bij FC Gro ningen gekomen. Vaak graven ploe gen zich in tegen ons. Dat zal tegen PSV anders zijn. En we moeten zondag niet praten over plek 3 of 2 of 4. Zondag gaat het om onze eer. Dat er veel mensen weinig van ons verwachten. Dat begrijp ik wel. Het is nu aan ons." VORMCRISIS Schöne kwam in de zomer van 2012 naar Ajax. Hij werd transfer vrij overgenomen van NEC en werd in Amsterdam aanvankelijk gezien als een aankoop voor de breedte. Zesenhalf jaar later is hij een populaire speler die zich altijd weer terugknokte in het elftal. Juist daarom heeft Lerby waarde ring voor zijn landgenoot. ,,Dat vind ik echt knap. Niemand had heel hoge verwachtingen toen hij naar Ajax kwam, maar hij is van grote waarde. Met het aanstaande record als mooi bewijs daarvan.'' Lerby kent zijn landgenoot niet persoonlijk, maar heeft dus wel waardering voor hem. ,,Als je zijn route in Nederland ziet: als jeugd speler het avontuur aangegaan in Nederland. Via sc Heerenveen, De Graafschap en NEC uiteindelijk toch in de top van het Nederlandse voetbal terechtgekomen. Dan moet je karakter in je donder heb ben. En zijn trap blijft natuurlijk geweldig.'' Toeval In de top 10 van buitenlanders met de meeste wedstrijden voor Ajax staan legendarische namen. Van Jari Litmanen tot Velibor Vasovic. Van Stefan Pettersson tot Horst Blankenburg. Maar bovenaan dus twee Denen. Is Lerby dan wél blij dat het re cord in elk geval in handen van een landgenoot komt? ,,De link tussen Denemarken en Ajax is na tuurlijk altijd bijzonder geweest. Dus wat dat betreft is het ook geen toeval dat er twee Denen boven aan dat lijstje staan. Hoe dat kan? Voor Denen is het altijd vrij mak kelijk aanpassen in Nederland.'' Ook nu klinkt zachtjes de kri tiek dat Schöne niet meer in het basisteam thuishoort. Voor de zo veelste keer in zijn Ajax-loopbaan. De laatste wedstrijden werd hij (ook uit tactisch oogpunt) een paar keer gewisseld en ging Donny van de Beek op zijn positie spelen. Lerby zegt er geen oordeel over te hebben, omdat hij er te ver vanaf staat. ,,Wat ik gewoon knap vind: hij heeft al op zoveel posities bij Ajax gespeeld. Als rechtsbuiten, als nummer 10 en nu al weer jaren als controlerende middenvelder. Ik gun hem dat record wel.'' zaterdag 23 februari 2019 y Sven van Beek soeverein in het kopduel met PSV'ers, die in de Kuip het onderspit delven. FOTO'S EPA, BSR/SOCCRATES -Robin van Persie (35) EINDHOVEN De win ter in Nederland is niet de favoriete periode van Hirving Lozano. Dat hij een mindere periode achter de rug heeft, zag PSV-trainer Mark van Bommel ook. Hij wisselde Lozano (foto) tegen sc Heerenveen en FC Utrecht. De vraag is daarom aan Van Bommel: gaat Lozano morgen ont- ploffen tegen Feyenoord? ,,Ik hoop het, op de goede manier'', glimlacht de trainer. Ze spraken deze week met el kaar. „Hirving be greep wel wat er is gebeurd in Heeren veen. Als je minder speelt, kun je een keer worden gewis seld. We hebben ge sproken zoals dat met alle spe lers gaat." De winter maanden zijn niet de meest favoriete maanden van de Mexicaanse aanval ler in Nederland leren zijn statistie ken. Vorig seizoen maakte hij in heel december, januari en februari bij elkaar opgeteld slechts drie doelpunten. Lasse Schöne, sinds 2012 spelend bij Ajax. foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19