Ex-kampioenen pool actief in Goes Enige Nederlandse rittenkoers in WorldTour finisht in Zeeland 14 ZEELAND Burgemeester Jan-Frans Mulder wil succes van Vestingcross evenaren. ,,Ik verwacht eenzelfde impact.'' Hulst is een grootschalig wieler- evenement rijker. Na drie succes volle edities van de Vestingcross heeft de gemeente de Binck Bank Tour weten te strikken. ,,Dit gaat minstens zo'n succes worden als de Vestingcross", klinkt het vast beraden uit de mond van burge meester Jan-Frans Mulder. Terwijl de inwoners van Hulst nog nauwelijks zijn bekomen van opnieuw een succesvolle editie van de Vestingcross, is in het Bel gische Sint-Gilles Waas de komst van een ander groot wielerevene- ment aangekondigd. De eerste etappe van de Binck Bank Tour, een wielerwedstrijd op het hoog ste niveau, finisht op maandag 12 augustus in Hulst. Daags voordien verwelkomt de Zeeuws-Vlaamse stad al de ren ners voor de officiële ploegenpre- sentatie van de enige Nederlandse WorldTour-etappekoers. Maandag vormt Hulst dan het decor van de finishlocatie tijdens de openings- rit. Die etappe gaat 's omstreeks 12.30 uur van start in het Belgische Beveren. Dat betekent dat de Ne derlandse WorldTour-etappekoers voor het eerst in de geschiedenis in twee verschillende landen start en finisht gedurende dezelfde rit. Dat is geen toeval, aangezien de Binck Bank Tour binnengehaald is door de projectgroep EGTS Linie- Het evenement is immers een absolute meerwaarde voor dit gebied land van Waas en Hulst. Deze Eu ropese Groepering voor Territori ale Samenwerking werd in 2011 opgericht met als doel de samen werking in de grensstreek tussen Antwerpen en Terneuzen te be vorderen en de economische en sociale samenhang te versterken. ,,In het kader daarvan willen we met dit evenement de samenwer king tussen Hulst, Beveren, Ste- kene Sint-Gilles Waas een posi tieve impuls geven'' legt de Hul- sterse burgemeester Jan-Frans Mulder uit. ,,Het evenement is een absolute meerwaarde voor dit ge bied. We zijn er klaar vor om er iets moois van te maken.'' Hulp Volgens Mulder gaat het evene ment opnieuw een groot succes zijn voor Hulst. ,,Ik verwacht een zelfde impact als de Vestingcross. We waren hier al langer mee be zig, maar het is mooi dat het nu eindelijk gelukt is met de hulp van andere grensgemeentes.'' De koers start weliswaar op Bel gisch grondgebied, maar na 69 ki lometer zal het peloton al een eer ste keer passeren aan de finish in Hulst. Vervolgens rijden de ren ners nog twee lokale rondes om na ongeveer 168 kilometer te finishen in Hulst. De kans bestaat bovendien dat Hulst vaker terugkeert in het etap peschema van deze WorldTour- wedstrijd. ,,Natuurlijk gaan we deze eerste kennismaking afwach ten voordat we daarover gaan na denken, maar we sluiten het zeker niet uit. Alle inwoners van Hulst kunnen hiervan genieten.'' Hulst treedt daarmee in de voet sporen van Terneuzen. De nabu rige gemeente was in 2014 de startlocatie van de Eneco Tour, de voorloper van de huidige Binck Bank Tour. Destijds won de Itali aan Andrea Guardini de eerste rit. De kans dat de inmiddels 29-jarige renner zichzelf opvolgt is echter klein, aangezien hij tegenwoordig voor de Italiaanse pro-continen tale formatie Bardiani-CSF koerst. Die ploeg kon de voorgaande jaren immers niet op een wildcard van de organisatie rekenen. Joop van den Oudenhoven Goes Het duel om 11.00 uur is een regel rechte topper op het hoogste ni veau. Voor de Zeeuwse thuisploeg staat het verdedigen van de vorig jaar (en het jaar daarvoor) behaalde titel hoog in het vaandel. De Haagse tegenstander wil die in het 25ste jaar van zijn bestaan maar al te graag overnemen. De uitzichten daarvoor zijn goed, want Hague 5 is koploper met zes tien punten voorsprong op num mer twee Sportpub Goes. In een wedstrijd kunnen zeven punten verdiend worden. Sport Pub speelt zondag ook tegen nummer drie Sportcentrum Utrecht. Het Goese team bestaat uit Chri- stoph Marien, Cliff Castelein (derde op de lijst van 'most valuable player'), Vincent Peemen, Nick Dierckx, Thomas Vanbroekhoven en John Abiven. Tegenstander Ha gue 5 heeft de drie andere spelers uit de top 4 van 'most valuable players', te weten Pepijn de Wit, Alex Lely en Jan van Lierop). Zowel Feijen als Van Lierop maakte vorige maand nog deel uit van het Europese team op de pres tigieuze Mosconicup. zaterdag 23 februari 2019 .tone ■Frans Mulder VOOliitt fcurgemeener Jan-Frans Mulder (midden), burgemeester van Hulst, zet zijn handtekening onder het contract. Hij wordt geflankeerd door (van links naar rechts) de burgemeesters van Stekene (Stany De Rechter), Sint-Gilles Waas (Maaike De Rudder), Beveren-Waas (Marc Van de Vijver) en koersdirecteur Rob Discart. foto job de feijter Hulst heeft de smaak te pakken en haalt de Binck Bank Tour binnen Andrea Guardini sprintte vijf jaar geleden naar de winst in Terneu- zen (rechts overigens Tom Dumoulin). Nu komt de koers naar Hulst. Job de Feijter Sint-Gilles Waas - Jan-Frans Mulder De poolbiljarters van Sportpub Goes krijgen zondag de wereld top op bezoek. Voormalig we reldkampioen Niels Feijen en voormalig Europees kampioen Alex Lely komen met hun ploeg Hague 5 naar Goes. Alex Lely. Niels Feijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 143