II Gasthuis maakt plaats voor 132 nieuwe zorghuizen Buurtbus stopt in alle Borselse dorpen 'Dokken als je het huis laat verkrotten' 6 Veel verkeer Langeweegje De gemeente Borsele hield het laatste halfjaar de verkeersstromen in de gaten en deed tegelijkertijd een kentekenonderzoek. ,,Heel veel verkeer van en naar Baarland rijdt over Langeweegje omdat het de kortste weg is", zegt Witkam. ,,Dat verandert niet als we een randweg bij Hoedekenskerke aanleggen. Het scheelt een kleine vier kilometer." Vrachtverkeer Toch neemt de gemeente nog geen standpunt in over de randweg, zegt Witkam. Omdat het idee daarvoor uit de pet van klankbordgroep, dorpsraden en organisaties als de fietsersbond kwam, wil hij de uit komsten van het onderzoek eerst aan hen voorleggen. ,,Met hen gaan we opnieuw in gesprek. Het stre- ven is om voor de zomer een be sluit te nemen. Ik gooi de randweg nog niet overboord. Het zou wel een oplossing kunnen zijn voor het dorp Hoedekenskerke. Dat wordt daardoor ontlast van vrachtverkeer richting Crop Alliance en verkeer dat naar camping Scheldeoord gaat." Dat neemt volgens de wethouder niet weg dat er ook maatregelen ge nomen moeten worden op het Langeweegje. ,,Er wordt redelijk wat geklaagd over het vele verkeer. Het zou wel een oplossing kunnen zijn voorhetdorp Hoedekenskerke Dat snap ik ook. Maar het is vooral bestemmingsverkeer vanuit Baar land en Kwadendamme. We kun nen de Fransjesweg en het Lange- weegje verkeersluw maken, maar je kunt er moeilijk een karrenspoor van maken. Je moet nogal wat maatregelen nemen om mensen te dwingen niet meer de kortste route te rijden." Het hoge gebouw aan de rand van de binnenstad is gebouwd in de ja ren 60 en inmiddels behoorlijk ge dateerd. Het wordt gesloopt, net als de naastgelegen aanleunwoningen. De nieuwbouw bestaat uit 46 koop- en 86 huurappartementen. Het worden allemaal zorg- of ver pleeghuiswoningen. Het nieuwe complex van zorg groep Ter Weel bestaat straks uit twee gebouwen, waartussen een soort brug komt te liggen. Beide ge bouwen zijn zo ontworpen dat het oogt alsof ze ook uit meerdere pan den bestaan. Doordat er twee ge bouwen komen, ontstaat er straks een rechtstreekse verbinding tus- Heinkenszand Nog een paar dagen en dan rijdt de buurtbus ook door Nisse en 's-Heer Abtskerke. Daarmee zijn vanaf maandag alle dorpen in Borsele bereikbaar met het openbaar vervoer. Bovendien is Heinkenszand vaker opgenomen in de route en is Ovezande het tweede over stappunt in de gemeente Bor- sele geworden. Passagiers hoe ven dan niet in alle gevallen meer via het Tolplein. Om alle wijzigingen mogelijk te maken moest de dienstregeling wel worden aangepast. Alle wijzi gingen zijn te vinden op de bordjes bij de halteplaatsen of op de website buurtbuszuidbe- veland.nl. Korting De stichting Buurtbus viert de nieuwe dienstregeling voor de gemeente Borsele met een kor tingsactie. Wie binnen de ge meentegrenzen blijft, betaalt tot en met 31 maart maar één euro voor een kaartje. Met de nieuwe dienstregeling hoopt de stichting meer passagiers te trekken. Het bestuur van de buurtbus heeft het afgelopen jaar met alle dorpsraden gesproken over de buurtbus. Daarbij kwam het ge brek aan vrijwilligers en passa giers ook aan de orde. Het tekort aan vrijwilligers is inmiddels opgelost. Het aantal passagiers blijft nog achter. sen de Oostsingel en de Kievitlaan. Aan de kant van de Oostsingel komen de gebouwen straks pal te gen het trottoir te staan. Dat bete kent dat zeven bomen van ongeveer 45 jaar oud, die nu nog in de tuin van Het Gasthuis staan, zullen wor den gekapt. Aan de kanten van de Heernisseweg en de Kievitlaan komt het gebouw verder van de stoep te staan, zodat ruimte ont staat voor groen. Op de benedenverdieping van de gebouwen komen ruimtes voor bij voorbeeld een kapsalon, kleinscha lige horeca en detailhandel. Deze voorzieningen kunnen ook worden gebruikt door mensen die niet in het complex wonen. Het idee is dat op die manier een levendig geheel ontstaat, wat kan helpen tegen ver eenzaming. Het bestaande gebouw wordt straks gefaseerd afgebroken. De gemeente heeft de procedure die de nieuwbouw mogelijk moet maken, in gang gezet. Het vooront werpbestemmingsplan ligt mo menteel ter inzage. IN DE REGIO Repair Café Concert Optreden folkband Merrow MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 23 februari 2019 Melita Lanting Randweg biedt geen soelaas Een nieuwe randweg bij Hoede- kenskerke zorgt er niet voor dat er veel minder verkeer door Lan- geweegje rijdt. Die conclusie trekt de Borselse wethouder Arno Witkam uit een verkeers- onderzoek dat afgelopen maan den is gehouden. ,,Maar ik gooi de randweg nog niet over boord." Michiel Bouwman Kwadendamme - Arno Witkam, wethouder Het Gasthuis in Goes heeft zijn langste tijd gehad. Over niet al te lange tijd gaat het gebouw tegen de vlakte om plaats te maken voor 132 nieuwe apparte menten. Rob Paardekam Goes ZATERDAG ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur: Open middag tentoonstelling aquarellen van Jopie Minnaard GEERSDIJK Het Drentehuis, 19.30 uur: De toneeltak van Soos de Vaete speelt 'Ge woon te gek' GOES Grote Markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Zee landhallen, 10.00-18.00 uur: Modelbouwbeurs; Podium 't Beest, 21.00 uur: Avond met Beats op je Fiets HEINKENSZAND BinnenUit, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Expositie 'Kunstspeuren in de Za(a)k' en optreden Folk- muziekgroep 'West-Zuid West'; De Stenge, 20.15 uur: Optreden The Bob Dylan Band KORTGENE Nicolaaskerk, 20.00 uur: Optreden Con Legno Strijkersensemble KRUININGEN Boerderij aan Hogenakkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Grootste biologi- sche groentemarkt van Zee land RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Podium Reimerswaal or ganiseert concert Ogham WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt ZONDAG GOES Zeelandhallen, 10.00 18.00 uur: Modelbouwbeurs; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, 11.00-12.00 uur: Kin derclub Schatzoekers voor kinderen van 4-13 jaar; De Ko pereren Tuin, 14.00 uur: Lezing Paulien van 't Westeinde 'Laat je comfortzone groeien' KAPELLE Racketcentrum, vanaf 14.00 uur: Kapellecross, hardloopwedstrijd KATTENDIJKE Katshuis, 11.30 uur: Concert fanfare Oefening en Uitspanning WISSENKERKE Zaal onder de toren, 14.30 uur: De toneeltak van Soos de Vaete speelt: 'Ge woon te gek'. VLISSINGEN Vlissingers die hun huis laten verkrot ten, moeten hard worden aangepakt. Dat vindt de Partij Souburg Ritthem (PSR). De poli tieke partij zegt meer dere adres sen van vervallen panden te kennen, maar wil die niet openbaar maken in verband met privacyregels. De PSR wil dat burgemeester en wethouders eigenaren van verpauperde huizen dwingt om hun huis te onderhou den. Dat gebeurt bijvoor beeld ook in Wemeldinge en Yerseke. Daar krijgen ei genaren een half jaar de tijd. Knappen ze hun woning dan niet op, moeten ze elke week 2500 euro betalen. BE 'S-HEER ARENDS- KERKE Vandaag is er een Repair Café in 's Heer Arendskerke. Het café bevindt zich aan de Toren- ring van 10.00 tot 12.30 uur. Diverse apparaten kunnen ter reparatie aange boden worden. Ook voor kapotte meu bels zit er een pro fessional klaar om te helpen. Repara ties zijn gratis, een kleine bijdrage wordt op prijs ge steld. Voor meer in formatie kijk op repaircafe.org of shak-repaircafe@ xs4all.nl. KAPELLE Het Hollands Jon gerenkoor, Amazing Grace en het Wal- chers Jongeren koor treden van daag op ten bate van Woord en Daad. De dirigent is Peter Wildeman en Martin Weststrate zorgt voor de bege leiding op het orgel. Het concert begint om 19.30 uur en is in de Hervormde kerk in Kapelle. De entree bedraagt vijf euro per per soon, kinderen tot en met twaalf jaar mogen het concert gratis bij wonen. ELLEWOUTSDIJK De folkband Mer- row treedt morgen op in Ellewoutsdijk. Merrow laat zich in spireren door Ierse, Schotse en En gelse folkmuziek. Geïnteresseerden zijn om 14.30 uur welkom in 't Kerkje van Ellesdiek in El- lewoutsdijk. Kaarten kosten acht euro per stuk en zijn te reserve ren door een e-mail te sturen naar reserveer@ ellesdiek.nl. of door te bellen naar 0113 612681. WINDTURBINE VV^*»4 THOLEN De plaatsing van een windturbine die de ge meente Tholen en inwoners een doorn in het oog was, gaat niet door. De turbine met een 'tiphoogte' van 230 meter, aan de overkant van het Schelde-Rijnkanaal, is geschrapt in de plannen van de gemeente Bergen op Zoom. De drie molens verderop in de Auvergnepolder komen er wel, maar die worden maximaal 180 meter hoog. Dat laat de Bergse wethouder Andrew Harijgens weten. De drie turbines vervangen de acht bestaande windmolens in de polder. ,,Uit onderzoek bleek dat het op dezelfde plek mogelijk is om met minder molens hetzelfde vermogen op te wekken", zegt Harijgens. ,,En de turbines hoeven niet zo hoog te zijn." foto tonny presser/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139