Vogels hebben nesten gebouwd in het spookschip ■HH Een paar minuten later zwemmen, duiken, spartelen en springen ze om me heen. Af en toe met de kop nieuwsgierig uit het water. Vanaf alle kanten gaan ze langs en onder de kajak door. Ik houd mijn adem in en besef: dit is een onvergetelijk moment. Terug aan wal stappen we in de jeep om richting het noorden te gaan. Over de zand bank, door het stadje Walvisbaai tot aan de grote duinen achter de nederzetting Swa- kopmund. Zand zover het oog reikt. Local Tommy Collard begon hier twintig jaar geleden met een missie: toeristen laten zien dat dit alles behalve een dode zandbak is. „Mensen ko men naar Namibië voor het grote wild'', vertelt Tommy, terwijl zijn 4x4 zich een weg baant door de woestenij. ,,Maar hier in de duinen leven de mooiste kleine dieren.'' De jeep ploegt door het diepe zand, klimt, daalt en trakteert op prachtige uitzichten over het duinlandschap. Bam! Tommy trapt plotseling hard op de rem en springt uit de auto. Gehurkt op de 40 grond graaft hij een gat en haalt een woes tijngekko tevoorschijn. Een koddig, bijna doorzichtig diertje dat met zijn pastelkleu ren en grote bolle ogen zo uit een tekenfilm lijkt te komen. Nadat we hem hebben be wonderd, zet Tommy hem voorzichtig te rug onder het zand. Dierentuin De duinen zijn één grote dierentuin: gekko's, hagedissen, spinnen, kameleons, slangen, schorpioenen, kevers. Allemaal met een eigen strategie om te overleven in het zand dat op zomerse dagen tot 75 gra den Celsius heet kan worden. ,,Kijk'', zegt Tommy, ,,deze pofadder graaft zich in en blijft alleen met zijn ogen en het zwarte puntje van de staart boven. Een hagedis denkt dat hij een zaadje ziet, gaat erop af en wordt zelf opgegeten. D oor het vocht van zijn prooi kan zo'n slang heel oud worden zonder één druppel water te drinken.'' Voorbij Swakopmund - namen en gebou wen herinneren aan de tijd dat Namibië een Duitse kolonie was - wordt de kust ruiger. Duinen maken plaats voor rotsen, stenen en dorre struiken. We zien het karkas van de Zeila, een vissers boot die hier in 2008 aan de grond liep tij dens een hevige storm. Het spook schip ligt in de branding. Zwarte vogels hebben er hun nesten ge bouwd, ijzeren Uit thuis NAMIBIË Verlaten Een hotelkamer mid den in de woestijn. r Hoanib Skeleton Coast Camp u f Swakopmund Pelican Point Walvisbaai De reis Met South African Airways vlieg je via Frankfurt en Johan nesburg naar Windhoek, de hoofdstad van Namibië. Ook andere maatschappijen vliegen op Windhoek, met minimaal één overstap. Het loont om prijzen en vliegtijden van maatschap pijen met elkaar te vergelijken. Skeleton Coast Namibië en Skeleton Coast zijn te ontdekken met groeps- en individuele reizen. BMS Travel lers (bms-travellers.nl) is een van de organisaties die beide opties biedt. Reken voor een 15-daagse reis met alle high lights op €2000 tot €3000, exclusief vlucht. Skeleton Coast is de kust tus sen Swakopmund en de Ango lese grens (700 kilometer). Het Nationaal Park begint bij de Ugab rivier, 200 kilometer boven Swa- kopmund. Het zuidelijke deel is toegankelijk voor 15 euro. Het noorden is alleen toegankelijk met vliegtuigen van wilderness-safaris.com. (Onze reisreportages kunnen deels door derden zijn be taald, deze sponsors hebben geen invloed op de tekst, foto's en vormgeving).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 128