'Ik kan er uren zitten met mijn telescoop' mijn lichaam. Een gevoel waar ik later, eenmaal weer thuis en na een drukke kantoordag, altijd op kan terugvallen. Even gewoon stil kunnen zijn, ervaren wat er te ervaren is: op die steen in Wistman's Wood heb ik genoeg aan mezelf en de elemen ten. Daarna smaken de scones in het hotel in Dartmoor nog lek kerder." -PvdV ,,D e Punt van Reide is een schiereilandje tussen de zeearm de Dollard en de rivier de Eems in Noord-Groningen. Ik kwam er voor het eerst toen ik als vrij williger werkte voor zeehon dencrèche Pieterburen en we er zeehonden vrijlieten. Een mooie, open, weidse plek, waar je tot in Duitsland kunt kijken. Jaren later ben ik naar dit gebied verhuisd om er een eigen zee hondenopvang te beginnen. Ik wandel vaak naar de Punt om te genieten van het landschap en de zeehonden die achter de dijk liggen. Ik dacht altijd dat ik ie mand was die niet lang stil kon zitten, maar op deze plek kan ik uren doorbrengen op een kleedje met mijn telescoop. Door de wisselende getijden en het gras dat golft in de wind ziet alles er steeds anders en nieuw uit. En dan zijn er de dieren: de zeehonden die ik observeer, maar ook de tureluurs en de le pelaars. Op deze plek kan ik zijn ik wie ik ben: een buitenmens. Mijn werk als docent vind ik heel leuk, maar ik moet ook de natuur in kunnen. Natuur met uitzicht, dat wel - in een bos word ik onrustig. Het liefst kom ik op de Punt rond zonsondergang. Dan zie ik ten westen het laatste licht, ter wijl het in het oosten al donker is. Ik sta als het ware tussen dag en nacht in, waardoor het lijkt alsof ik daartussen kan kiezen. Ik voel me dan net Alice in Wonderland." -PvdV Oplaadplek: de Punt van Reide, Termunten Rosalie Jana (32), docent paraveterinair en oprichter van zeehon denopvang Eemsdelta. ZATERDAG 23 FEBRUARI 2019 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 107