fY II De grond is absurd droog JOL Administratie als bewijs Greta tussen de groten Walcheren De man van de postbus Op de salarislijsten staan de na men van IS'ers in het Arabisch en het Engels. Er zouden namen van verschillende Nederlandse jiha disten opstaan, ook van IS'ers die inmiddels in een Nederlandse ge vangenis zitten. Justitie onder zoekt hoe betrouwbaar de lijsten zijn en wat ze precies vertellen. ,,Het gaat om betalingen van IS aan Het gaat om betalingen van IS aan zijn leden in de periode2016-2017 zijn leden in de periode 2016 tot en met juni 2017", aldus een woord voerder. Het OM wil de salarislij st als be wijs gebruiken in de zaak tegen Maseh N. (23), een eind vorig jaar teruggekeerde Syriëganger uit de Noordoostpolder. Volgens justitie staat zijn naam op een van de lijs ten. De advocaat van N. stelt dat hij al snel na vertrek naar Syrië, in ok tober 2015, weer terug naar Neder- land wilde. Hij had spijt. ,,Er zit in het dossier geen bewijs dat hij heeft meegedaan aan gevechts handelingen." Met de vondst van de salaris stroken kan justitie misschien specifieker aantonen wat de rol van een Syriëganger in het strijd gebied is geweest. Strijders kregen andere bedragen betaald dan mensen die niet vochten, zo con cludeerde inlichtingendienst AIVD in een publicatie in 2016. ,,Voor hun diensten krijgen man nen van IS een klein salaris, om in de basisbehoeftes te voorzien. Wie strijdt, krijgt meer betaald dan wie een niet-militaire rol vervult." Volgens de Amerikaanse overheid betaalde IS zijn aanhangers tussen 400 en 1200 dollar per maand. Een man kreeg 50 dollar extra voor zijn vrouw en 25 dollar voor elk kind. Teruggekeerde jihadisten wor den doorgaans veroordeeld voor 'deelname aan een terroristische organisatie', bewijs voor wat de Nederlanders precies in het strijd gebied hebben gedaan, is er nau welijks. Soms is er een foto waarop iemand poseert met een wapen of bij een lijk. Zelf verklaren de Syri- ëgangers doorgaans nooit gevoch ten te hebben. Ze zijn kok geweest, of verpleger. Justitie kreeg de lijsten via de Amerikaanse FBI, maar wil geen verdere informatie geven. Bekend is dat westerse strijdkrachten en journalisten vaker grote hoeveel heden documenten hebben ge vonden in door IS verlaten gebied. Enkele jaren geleden doken ook al 'inschrijfformulieren' van IS'ers op. »P4 Zweedse scholiere geeft Brussel klimaatles P4 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Boer Alex van Hootegem uit Kruiningen snakt naar regen. Veel regen, want zijn akker kampt met extreme droogte. Er zit amper een drupje water in de drainage. ,,Het is de hele winter al absurd droog." vrijdag 22 februari 2019 Nieuwsmedia IN MEMORIAM Ontwerper Friso Kramer kleurde ons straatbeeld »P7 lp Loonlijsten IS gebruikt tegen jihadisten Het Openbaar Ministerie (OM) is in bezit gekomen van salaris lijsten van terreurgroep IS en gebruikt die nu in de rechtszaal tegen teruggekeerde Neder landse jihadisten. Zo keert de administratie van IS zich tegen zijn eigen strijders. Cyril Rosman Rotterdam -Woordvoerder justitie Hel p! Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reservedngskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. ZEELAND2 y; 14°C Vanmiddag meeste zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530» neemt je mee Véél voordeel op al onze rondreizen Ontdek met NRV de meest bijzondere landen wereldwijd tijdens één van onze 91 groepsrondreizen en 218 privérondreizen. Boek nu uw rondreis en ontvang tot €300 korting per persoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1