T Het licht gaat uit voor plan Het Baken bij Gorishoek Voorronde van NK metselen in Goes 'Murals' op gevels krijgen landelijk aandacht 6 Goes krijgt waarschijnlijk weer een aantal grote muurschilderingen. Ook in 's-Heer Hendrikskinderen hopen ze binnen afzienbare tijd een kunstenaar aan het werk te kunnen zetten. Goes maakte in 2015 kennis met de zogeheten murals. In het kader van het festival Mural Goes verschenen toen in korte tijd op tien gebouwen in de stad fraaie, metershoge muur schilderingen. Vorig jaar kwamen er nog twee bij in Goes-Zuid. Die wijk mag zich dit jaar verheugen op nog twee kunstzinnig beschilderde gevels. Er komt er in elk geval nog één op een flatgevel in de Appelstraat, na bij de mural die kunstenaar Eelco van den Berg afgelopen zomer maakte. De andere muurschilde ring komt wellicht in de buurt van het Scalda. ,,We zijn al met twee kunstenaars in gesprek'', zegt Wim Bakker van de Culturele Raad. Als het aan hem ligt, blijft het niet bij de twee nog aan te brengen murals in Goes-Zuid. ,,In 2020 ho pen we verder te gaan'', zegt de drij vende kracht achter het project. ,,Het liefst maken we er weer een festival van. Goes begint echt be kendheid te krijgen als een stad met veel murals. Dat trekt landelijke aandacht. Bovendien wordt het goed gedragen door de inwoners.'' Als er daadwerkelijk een serie nieuwe muurschilderingen komt, is de kans groot dat er in elk geval een paar in de Goese Polder ver- De plannen voor het complex wer den zes jaar geleden al gelanceerd. Op de plek van brasserie De Zeester zouden dertien appartementen met vuurtorentje, een horecavoor- ziening en een duikschool komen. Maar de verkoop van de apparte menten, in handen van makelaar Hopmans en Geense, liep moei zaam. Mogelijk kwam dat door de bestemming die erop zit. De pro vincie staat permanente bewoning namelijk niet toe. Volgens Gedepu teerde Staten ligt Het Baken niet binnen bebouwd gebied, staat het project niet in de gemaakte wo ningafspraken en is er geen sprake van een kleinschalig bouwplan. schijnen. Bakker zegt vanuit die wijk regelmatig te worden bena derd door mensen die graag een paar mooie murals zouden zien ko men. Daar wil hij graag aan tege moetkomen. Bij het eerste festival zijn er in de noordelijk gelegen wijk geen murals aangebracht. Wel heeft basisschool De Tweemaster, los van het festival, een muurschildering gekregen. Stembus In 's-Heer Hendrikskinderen is het succes van de murals ook niet on opgemerkt gebleven. Daar heeft de culturele werkgroep van de dorps raad het idee opgevat om ergens in het dorp een kunstenaar aan het werk te zetten. Inwoners die den ken een geschikte gevel te hebben, kunnen dat nu aangeven. Ze mogen dan ook zeggen welk thema een schildering op hun muur zou moe ten hebben. Vervolgens wordt de beslissing aan het dorp gelaten. De bewoners krijgen allemaal een stemkaart, waarop ze kunnen aangeven welke van de genomineerde locaties hun voorkeur heeft. Die kunnen ze op 20 maart, als ook de verkiezingen voor provinciale staten worden ge houden, in een speciale stembus stoppen. Volgens de culturele werkgroep wil de gemeente Goes meewerken aan de komst van een mural in 's-Heer Hendrikskinde ren. Zodoende mogen de apparte menten alleen voor recreatief ge bruik verkocht worden. ,,Boven- dien ging het om een beperkt aan tal appartementen", zegt Danny Paantjens van bouwbedrijf Spran- gers. ,,Als je kijkt welke vraagprij zen we er aan moesten hangen om een sluitend geheel te krijgen... Dat gaat ons niet lukken. Zelfs niet in deze tijd." Ook Hopmans en Geense is niet meer betrokken bij het project. IN DE REGIO Bijeenkomst Partij voor de Dieren Muziekfestival op het Goese Lyceum Informatie over warmtepompen MIJN DORP, MIJN STAD Muurkunst Goes maakt furore Rob Paardekam Goes Eelco van den Berg tij dens het maken van zijn muurschildering in de Ap pelstraat, vorig jaar zomer. FOTO MARCELLE DAVIDSE Bouwbedrijf Sprangers uit Breda ziet geen heil meer in de bouw van een appartementen complex met vuurtoren bij Go- rishoek. De onderneming heeft zich onlangs teruggetrokken. Michiel Bouwman Scherpenisse Zo had het eruit moeten gaan zien. GEERSDIJK Theehuis het Zoete Paradijs, 19.30 uur: Workshop Aromatherapie GOES Inloophuis Oase, och tend: Inloop voor koffie en thee; De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspreekuur voor vra gen over de computer; 13.00 14.00 uur: Spreekuur van wijk agent; Markt voor het Stad huis, 10.00 uur: Stadswande ling voor senioren door stu denten van de Vacansoleil Academy; Bibliotheek, 10.00 11.30 uur: Digitaal Café; 's Heer Elsdorpweg 12, 13.30 15.00 uur: Mantelzorgcafé; Magdalenazaal, Singelstraat 5, 14.00-16.00 uur: Inloopsoos Vrouwengilde; Centrum 't Westlicht, 14.00-16.00 uur: In loop voor hulpvragen en luis terend oor; Theater De Mythe, 20.00 uur: Cabaretshow Le- nette van Dongen HANSWEERT Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; Dorps huis Kaj Munk, 19.30 uur: Bingo voor dames HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30-17.30 uur: Expositie 'Kunstspeuren in de Za(a)k' KAPELLE De Vroone, 09.00 11.30 uur: Houtsnijden; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; FitXperience, Vroonlandsweg 47, 09.30 uur: Indoor Cycling; 10.30 uur: Body Pump; Fruit teeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Expositie 'Kunst uit de Kelder' KORTGENE Dorpshuis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Seniorenmiddag KRUININGEN Reimerswaalhal, 9.30-10.30 uur: Yoga-gym 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband SCHERPENISSE Kunstkamer Holland Huis, 19.30 uur: Optre den Kirsten Benschop THOLEN Meulvliet, 13.30-16.00 uur: Thools damtoernooi YERSEKE Moerzicht, 10.00 11.15 uur: Wandeling in groeps verband; Moerzicht, 19.00 20.00 uur: Bijbellezing GOES Op donderdag 28 februari en op vrijdag 1 maart worden de Zeeuwse voorrondes van het NK Metselen 2019 ge houden in bouwop- leidings- bedrijf Bouwmen sen Zuid-West in Goes. Vmbo-metselleerlingen strijden dan om een plek in de landelijke finale. Die wordt gehouden van 10 tot en met 12 april in Ede. Welke Zeeuwse leerling daar zijn talenten mag laten zien, wordt bekend op 1 maart om 16.00 uur. Op beide wedstrijddagen mag het publiek vanaf 9.30 uur komen kijken aan de In dustriestraat 7 in Goes. woensdag 20 februari 2019 BE ZIERIKZEE De Partij voor de Dieren Zeeland houdt zaterdag een informatieve bijeen komst in café De Gekroonde Suiker biet aan de Nieuwe Haven 141. Zowel leden als (nog) niet- leden zijn welkom. Ontvangst vanaf 13.00 uur. Om 13.30 uur begint het pro gramma, waarbij lijsttrekker Trees Janssens de plan nen van de partij met de bezoekers deelt. De bijeen komst duurt tot on geveer 16.00 uur. Aanmelden kan via zeeland@partijvoor- dedieren.nl. GOES Morgen wordt vanaf 19.30 uur een mu ziekfestival gehou den op het Goese Lyceum (Oranjeweg 90). Het thema is 'What's in a name?' en er zijn optredens waarbij een naam centraal staat. Zo kan men onder an dere genieten van Suzanne van V.O.F. de Kunst en Eric Clapton's Layla. De aula van de school wordt omgetoverd in een heuse mu ziektempel. Leerlin gen, personeel en ouders treden op. Kaarten kosten 3 euro en zijn verkrijgbaar via de school. THOLEN De Zeeuwse Milieu federatie en Zeeuwind houden morgen in Meulvliet in Tholen een infor matiebijeenkomst over warmtepom pen. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Vooraf aanmelden kan via de website het- warmteeffect.nl. KAPELLE Bezoekers kunnen het haast niet missen als ze het gemeentehuis van Kapelle binnenlopen: de tekst van ar tikel 1 uit de Grondwet. Burgemeester Huub Hieltjes en Henk Keurhorst, vicevoorzitter van de gemeenteraad, onthulden de plaquette gisteravond. Het bord is een uitvloeisel van het vorig jaar gesloten samenwerkingsakkoord. Hieltjes vindt het nuttig om de tekst zichtbaar te maken. De burgemeester benadrukte het belang van gelijke behandeling en riep ieder een op waakzaam te zijn op discriminatie. foto marcelle davidse Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan. Artikel 1 Grondwet ARTIKEL 1 VOOR HET VOETLICHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67