In Zierikzee kun je nog gewoon schaatsen Bever Innovations krijgt energie Megaclaim tegen gemeente afgewezen 6 IL TRIOS MANKEMENTOS MANNEN VAN Dat ze alle drie MS hebben, schept natuurlijk een band. Maar muziek doet dat nog veel meer. Daarom gaan de mannen van de Bouwlust Houseband wekelijks helemaal los. De vijftien aannemers, waaronder enkele Schouwse als Boogert, Quant en Wandel Infra, hadden de gemeente gedagvaard. Ze zeggen schade te hebben geleden van het raadsbesluit in 2012 om het project Innovation Island niet uit te voe ren. De bedrijven hadden erop ge rekend 650 woningen te mogen bouwen. Innovation Island is een in 2005 door ProWonEc bedacht plan om de Schouwse economie aan te ja- gen. De aannemers zouden in Brouwershaven, Scharendijke, Noordgouwe en Schuddebeurs verwaarloosde panden slopen. Op de leeggevallen kavels zouden 650 woningen worden gebouwd. Werk voor driehonderd man en stads- en dorpsvernieuwing, be taald uit de verkoop van huizen. Maar de gemeenteraad vond het te veel ineens en wilde het plan in stukjes knippen. Later zei de pro vincie dat ze zich zou terugtrek ken, maar deed dat uiteindelijk niet. De twijfel sloeg toe bij de ge meente en daar kwam na 2008 de recessie overheen. In 2012 trok de gemeenteraad de stekker uit het plan. ProWonec eiste compensatie van renteverlies op bouwgrond, winstderving en reeds gemaakte projectkosten. Verwijten De gemeente zegt dat haar niets te verwijten valt. De rechtbank is het met haar eens en wees alle vorde ringen af, zo blijkt uit het vonnis. ProWonEc moet bovendien alle proceskosten betalen. Volgens de rechtbank is 'niet vast komen te staan dat de gemeente is gehouden om alle schade te vergoeden we gens een tekortkoming in de nako ming van een of meer op haar rus tende verbintenissen.' ProWonec vond dat de gemeente op vijf pun ten tekort was geschoten Ondanks de stijgende temperatuur en een fel zonnetje gaat de baan op het Havenplein in Zierikzee open. ,,We kunnen ijs maken, tot een bui tentemperatuur van 25 graden", vertelt Patrick Gabrielse. In Zierik- zee wordt voor het zesde jaar op rij een ijsbaan geplaatst. Tot 9 maart is er volop ij splezier voor j ong en oud. ,,We staan in Zierikzee altijd tij dens de voorjaarsvakantie en die valt dit jaar extreem laat. Maar we kunnen gewoon ijs maken omdat de zon niet zo fel is en het 's nachts ook nog koud is. De machine heeft twee motoren en die moeten wel wat harder draaien. Het is mis schien een raar idee dat mensen al op het strand liggen, maar voor de kinderen is het met lekker weer wel leuk om te schaatsen." De ijsbaan is vandaag vanaf 12.00 uur geopend. Geen 20.000 maar 570 euro subsidie BROUWERSHAVEN Geen 20.000 euro, maar 570 euro. Dat is de bijdrage van de ge meente Schouwen-Duive- land aan de restauratie van molen De Haan in Brou wershaven. Een fractie van waar eigenaar John Deeben om gevraagd had. Dat komt omdat de molen als recrea tiewoning verhuurd wordt. Een commercieel doel, oor deelt de gemeente, en dus past dat niet binnen de re gels voor het verstrekken van subsidie. Restauratie van de molen uit 1724 kost een kleine twee ton. e proberen het origineel (dikke grijns, dito knip oog) zo goed mogelijk te benaderen. Dat wil niet altijd even goed lukken, maar de pret om muziek te maken is er geen seconde minder om. Zanger Pim ten Brink en de gitaristen Jaap Elenbaas en Harry van der Wekken vormen samen de Bouwlust Houseband. Of, in de woorden van Van der Wekken: 'Il Trios Mankementos'. Alle drie zijn ze liefhebbers van muziek. ,,Vooral van van die ouwe meuk, zoals mijn kinderen het zouden zeggen", zegt Elenbaas. Alle drie spelen ze wekelijks de sterren van de hemel in de studio op zorgboerderij Bouwlust in Nieuwerkerk. En alle drie hebben ze MS (multiple sclerose). Stom toeval Dat laatste is eigenlijk stom toeval, al lopen ze er wel over te geinen. ,,Laatst wilde ik een keer een bas sist meenemen om eens mee te spelen. Vraagt Pim: 'Ja maar, wat mankeert-ie dan?", lacht Van der Wekken. Hij is de enige die niet als cliënt naar Bouwlust komt. De voormalig saxofonist uit Zierikzee is als muzikaal coach bij de zorg boerderij betrokken. Hij kende ei genaar Rob Vaillant nog uit een grijs bandjesverleden en kwam eens langs. Daar trof hij Elenbaas. Midden in de studio zittend, tok kelend op een gitaar. ,,Hij wilde Het kan muziek- technisch misschien niet zo goed zijn, maar het gaat om je hart Bever Innovations in Zierikzee gaat verhuizen. Het nieuwe hoofdkantoor wordt twee keer zo groot als de huidige locatie aan de Industrieweg. Directeur Jacco de Ronde en zijn medewerkers kijken uit naar de verhuizing. ,,We kunnen wel wat ruimte gebruiken." Het stukje Industrieweg naar de nieuwe Techniekweg is hemels breed driehonderd meter. Personeel kan bijna letterlijk uitkijken naar het in aanbouw zijnde kantoor, dat zelf voorzienend wordt. ,,Geen gas", zegt Jacco de Ronde. ,,Op ons dak liggen zonnepanelen. Genoeg zon hier." Het pand van de marktleider op het gebied van ledverlichtingsproduc- ten voor tankstations ligt aan de uit- sterste rand van Zierikzee en is ge maakt voor verdere groei. Begin juni wordt het in gebruik genomen. Volgens De Ronde zitten zijn vijf- tig medewerkers aan de Industrie weg wat opgepropt. ,,In kamers voor twee zitten bijvoorbeeld vier men sen. Het gebouw is ingedeeld in hokjes. Hier werken we straks in open ruimtes. Op de Industrieweg was het: muurtje eruit ofwandje er tussen. In dit pand kunnen goed ze ventig man werken. Je wilt enige flexibiliteit in handen hebben. Dit vastgoed is op de groei gekocht." Toilet De Ronde vormt samen met Rutger van Dierendonck (technisch direc teur) en Erwin Dingemanse (com mercieel directeur) het bestuur van woensdag 20 februari 2019 SD Bouwers bijten bij rechter in het stof Vijftien Zeeuwse bouwbedrij ven hebben een rechtszaak tegen de gemeente Schouwen- Duiveland verloren. Ze eisten 1,3 miljoen euro van de ge meente omdat ze niet mochten bouwen wat hun ooit was be loofd. De gemeente Schouwen- Duiveland en de bouwbedrij ven, verenigd in het consortium ProWonEc, stonden onlangs te genover elkaar in de rechtbank. Maurice Steketee Zierikzee Zicht op Brouwershaven. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Terwijl de eerste badgasten al volop op het strand zijn gesigna leerd in bikini of zwembroek kan er vanaf vandaag in Zierikzee nog 'gewoon' worden ge schaatst. Bij de organisatie Zee land houdt van Schaatsen kijken ze niet op een graadje meer of minder. Maurice Steketee Zierikzee 'Ouwe meuk' Esme Soesman Nieuwerkerk De Bouwlust Houseband op een rij: Jaap Elenbaas, Pim ten Brink en Harry van der Wekken (vlnr). FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Jaap Elenbaas Gerrit van Loon Zierikzee Directeur Jacco de Ronde voor het nieuwe onderkomen van Bever Innovations. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65