75 A WILLEM 15 20-2-2019 denkt nooit na over de dag dat het leven eindigt 23-9-2017 17-1-2018 20-3-2018 4-2-2019 75jaar voor zijn oude moeder, waarop de andere Willem altijd zegt: 'Ben blij dat je dat voor je eigen moeder doet. Ik zou als de dood zijn als je voor de mijne zou zorgen.' Dan heb je ook nog Peter Paul Mul ler, acteur uit Amsterdam, bekend van All Stars en Gooische Vrouwen ('gewoon een ventje dat goed in el kaar zit'), Rochus Visser ('Ook een Ajacied, maar wel een normale') en de Rotterdamse rentenier Bonnie. Die wordt door Van Hanegem Bono genoemd, waardoor mensen denken dat hij regelmatig met de zanger van U2 een balletje slaat. Iets wat Bonnie als beledigend ervaart. Want wie is die Bono dan helemaal? En dan is er Jaan, de gangmaker uit Spakenburg. Voetbalprof uit de vo rige eeuw die om zijn geloof nooit op zondag speelde. Met Jaan kun je la chen. En ook belangrijk: Jaan, kind uit een bakkersfamilie, brengt altijd dozen gebak mee. Zoetekauw Wil lem smult er van. Het gebak is berucht als dikmaker. ,,Vorige week hadden we gegolfd; Bono, Jaan, mijn zoon Gert en ik. Na afloop rende Gert naar zijn auto, want hij vreesde dat Jaan weer met een grote doos zou komen aanzetten. Net voor Gert weg reed, zette Jaan zo'n doos vol koeken op het autodak. Weet je wat Gert deed? Die reed ge woon weg. Mensen op de parkeer plaats maakten wilde gebaren. 'Er staat iets op je dak!' En Gert maar doorrijden. Later gaf hij die koeken aan een paar oude vrouwtjes van de club, die net kwamen aan lopen.'' ,,Gelust wel. Van die zoete koeken, met noten en spijs. Maar na het op eten heb ik altijd spijt. Sufferd, je moet afvallen!' ,,Drie keer per week ga ik om half ne gen naar de sportschool. Vijf toestel len doe ik daar. Daarna ga ik golfen. Met Mar fiets ik soms. Op een ge wone fiets hoor. Mar is sneller dan ik. Want die doet ook aan spinnen.'' ,,Na de behandeling voor de prostaat kanker kreeg ik twee keer een lon- gembolie, trombose aan mijn onder been en een polsontsteking. Later las ik dus dat het allemaal te maken had met die behandeling.'' Op Facebook gingen in die tijd zulke wilde geruchten over de gezondheid van de toen nog 74-jarige dat dochter Alies daar uiteindelijk in een soort van verklaring liet weten dat er niet zo gek veel aan de hand was. Zelf zit Van Hanegem ook op Facebook. ,,Er zitten er zes op Facebook met mijn naam. Er is er maar een de echte.'' Elke dag, rond zessen, staat Van Hanegem op. Daarna checkt hij het nieuws. In de middag doet hij bood schappen. In de Appie om de hoek zou hij geen bezienswaardigheid meer moeten zijn, maar wordt hij toch vaak aangesproken. ,,Vervelend? Als je dat irritant vindt, moet je niet meer naar buiten gaan.'' Hij somt de potjes van de afgelopen, doordeweekse dagen op. ,,Jong PSV- TOP Oss, Everton-City, Barcelona- Real en Betis-Valencia.'' ,,Nee, die weet het. Meestal kijk ik met mijn zoon Boy. Dan gaan we sa men mopperen, hè.'' Als het echt te slecht is, verhuist Wil lem naar de kop van de eettafel, waarop de computer staat. ,,Dan ga ik een spelletje doen.'' Ik kan niet goed tegen dat gepraat. Pep zus, Pep zo, dat gedweep met Guardiola. Uiteraard altijd met een schuin oog op de tv, in de stille hoop dat het met, pakweg, Feyenoord alsnog goed komt. ,,Ik kan niet goed tegen dat ge praat rond de wedstrijden. Dat ge dweep met Guardiola. Pep zus, Pep zo. Uiteraard hoop ik dat niet City maar Liverpool kampioen wordt. Maar als je dan ziet wat ze daar aan het doen zijn. Firmino loopt bijna niet meer in de spits, Mané vergeet dat hij linksbuiten is en Salah komt drie keer door vanaf de zijkant en dan staat er steeds niemand in de zestien. Ga nou weer eens vanuit je positie spelen, denk ik dan!'' Grote glimlach. ,,Ik droom er ook niet over.'' ,,Als het zover is, dan is het zover.'' ,,Nee, daar heb ik nooit in geloofd, ook niet toen ik op een christelijke school zat. Als er zoveel narigheid is in de wereld, dan weiger ik te geloven dat er daarboven mensen zijn die dat allemaal toelaten.'' ,,Dan zou ik om de mensen gelukkig te maken...'' ,,Ja, die zijn daar toch ook?'' ,,Met die mensen zou ik dan de finale tegen Celtic nog eens bekijken. En dan steeds weer tegen elkaar zeggen dat Feyenoord de eerste Nederlandse club was die de Europa Cup won.'' Colofon woensdag 20 februari 2019 GO Van Hanegem wordt het 16.280ste lid van de politieke partij Forum Voor Democratie. Hij maakt bekend dat hij aan prostaatkanker lijdt, waarvan hij na bestralingen geneest. Tijdens een speelronde in de eredivisie zijn er massaal steunbetuigingen. Boekpresentatie 'Buitenkant Links' in het Oude Luxor Theater, waar Van Hanegem het boek ontvangt uit handen van zijn zoon Boy. Van Hanegem volgt Feyenoord nog op de voet en geldt als invloedrijk. In zijn column pleit hij tegen Advocaat als nieuwe trainer. Hij zou liever het duo Fraser/Ten Cate zien. Van Hanegem wordt 75 jaar. Dat wordt morgen gevierd met veel prominenten in theater De Doelen. FOTO'S ANP, AFP, VI IMAGES, COLLECTIE ANEFO, ARCHIEF AD Jij had ze ook wel gelust? Doe je aan sport? Ben je gezond? Kijk je veel voetbal? Mar klaagt daar nooit over? 75 jaar, Willem. Denk je weleens aan de dag dat het leven eindigt? ,,Nee.'' Ben je bang voor de dood? Is er na de dood nog iets? Als er nog wel iets is, zelfs televisie, welke wedstrijd van jezelf zou je dan nog eens willen zien? De mensen? O ja. Aan deze bijlage werkten mee: Hugo Borst Peter van Duyl Henk Fraser Mikos Gouka Jeroen de Haas Bart Hoogveld Nik Kok Maurits de Liefde Sjoerd Mossou Lars Omloo Wessel Penning Machiel Uuldriks Marcel Wagenaar Maarten Wijffels Deze bijlage is een uitgave van ADR Nieuwsmedia. Directeur journalistiek: Erik van Gruijthuijsen Zakelijk directeur: Bart Verkade De Persgroep Nederland A Willem van Hanegem staat nog altijd graag op de golfbaan en geniet van het leven. ,,Ik wil geen oude zeurpiet zijn.'' FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63