Yerseke hoopt op begrip KNVB 'Project Kloetinge' 9 Er staat namelijk een teamweek end gepland in de vorm van een trip naar Boedapest. ,,Laat ik voor opstellen dat de fout bij onszelf ligt'', zegt Yerseke-trainer Alexan der van Keulen. ,,We hebben in november geboekt in de weten schap dat we een vrij weekend hadden. Ik heb zelf ook zitten sla pen en me onvoldoende gereali seerd dat als er iets afgelast wordt, je de 23ste moet spelen. Wij heb ben een probleem.'' Financieel was het niet haalbaar om de Hongarije-trip te annule ren. Vervolgens stapte Yerseke naar de KNVB en nam het contact op met de Zeeuws-Vlaamse te genstander van zaterdag. ,,Axel was best genegen te kijken naar andere oplossingen'', vertelt Van Keulen. ,,Dat lukte niet, maar hen valt niks te verwijten. De KNVB wil graag dat de wedstrijd vóór 10 maart gespeeld wordt. Ze zeggen vooralsnog: jullie komen maar met een ander elftal.'' Competitievervalsing Van Keulen wijst naar Terneu- zense Boys, de nummer drie van de ranglijst. ,,Zij liggen twee wed strijden achter en die gaan echt niet voor 10 maart gespeeld wor den.'' Yerseke hoopt dat de voet balbond bijdraait. Anders treedt het tweede elftal zaterdag aan in Axel. ,,Dat is een vorm van compe titievervalsing'', oordeelt Van Keulen. ,,De stunts zijn de wereld nog niet uit, maar je gaat daar niet op je sterkst naartoe.'' Waar de selectie vrijdag naar Boedapest vliegt, blijft Van Keu- len achter. De oefenmeester wil er zaterdag per se bij zijn. ,,Ik neem het mezelf kwalijk'', trekt hij het boetekleed aan. ,,Ik ga het de spe lers niet ontnemen, zij moeten gewoon lekker gaan'', vervolgt Van Keulen. ,,Maar ik wil niet als trainer bekend staan die een weekend weg prefereert boven een competitiewedstrijd. Dat wil ik in mijn latere carrière niet te horen krijgen. Op Yerseke zouden ze er absoluut geen problemen mee hebben als ik zou gaan, maar het is een principiële keus.'' Van Keulen neemt de staf van het tweede mee naar Axel. ,,Mis- schien laat ik de coaching wel aan hen over'', aldus de trainer, die hoop houdt op een oplossing van uit Zeist. ,,Dit is een hele verve lende samenloop van omstandig heden, maar ik denk dat de KNVB ons kan helpen door een ander weekend toe te wijzen. In onze optiek is het ook mogelijk om 30 maart te voetballen. En volgens mij zijn er nog wel meer inhaal- weekenden te verzinnen richting het einde van de competitie." Van Keulen vliegt zaterdagavond zijn ploeg achterna. Mensen moeten niet denken dat ik het idee heb dat ik volgend mar in da MLS anaal weg moet. Ik wil mijn periode bij Hoek natuurlijk wel goed afsluiten. Met een aantal jongens voetbal ik nu al jaren samen. We zijn in ieder geval op de goede weg en kunnen zaterdag de tweede periode win nen.'' Vereerd Door de blessure van Fabian Wil son speelt Fitsch de laatste weken als rechtsback. Marijn Wijkhuijs komt in het eerste elftal heel wat minder aan spelen toe en werd be naderd door onder meer Goes en Kloetinge. ,,Mijn gevoel bij Kloe- tinge was hartstikke goed'', zegt de oud-speler van onder meer JVOZ, FC Twente en FC Dordrecht. ,,Het zondagvoetbal trekt me ook niet zo. Kloetinge is een stabiele club, al leen moet het eerste elftal omhoog. Ik voelde me wel vereerd dat ze voor het nieuwe project aan mij dachten.'' De 21-jarige Wijkhuijs, die afge- lopen zaterdag met het tweede meedeed, had ook bij Hoek kunnen blijven. ,,Ik kon met een jaar verlen gen, maar dan gaat er voor mij niet zo heel veel veranderen'', weet hij. ,,De trainer ziet in mij een midden- Ik heb meteen voor twee jaar getekend. Want ik wil dat dit project slaagt velder die op '6' of'8' speelt. Daar spelen Jonathan Constansia en Re- guillo Vandepitte en zij hebben al lebei bijgetekend. Het is moeilijk om tegen zulke spelers op te bok sen. Ik wil graag spelen en heb door de gesprekken bij Kloetinge echt het gevoel gekregen dat ik van waarde kan zijn.'' woensdag 20 februari 2019 Redgey Visser In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal is een merk waardige situatie ontstaan. Ko mend weekeinde staat het (in- haal)duel FC Axel-Yerseke op de rol, maar de bezoekers zul len niet met het eerste elftal aantreden. Stefan Maas Yerseke Alexander van Keulen, trai ner van Yerseke. foto johan van der HEIJDEN ARedgey Visser stapt in juli op het vliegtuig naar de Ver enigde Sta ten. Hij gaat daar leven als een prof. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Lionel Fitsch (29) Lionel Fitsch (midden) anderhalve week geleden namens Hoek als rechtsback in actie tegen FC Lisse. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41