Fitsch en Wijkhuijs kiezen voor 8 ZEELAND Hoofdklassers: KNVB is aan zet Rood Roemeratoe in Twentse derby Aanvaller van Wemeldinge gaat vanaf de zomer voetbal en school combineren bij het Amerikaanse LSUA Generals. Minnaard klimt weer in klassement AVONTUUR VERENIGDE STATEN Voetbalbond KNVB krijgt de opdracht verder onderzoek te doen en een concreet plan uit te werken voor een gecombineerde regionale in deling van de hoofdklassen in het amateur voetbal. Dat is de uitkomst van een bijeen komst van de clubs uit de hoofdklassen, maandagavond in Nijkerk. Het initiatief van zondag-hoofdklasser MSC is daarmee weer een stapje verder gekomen, al zijn er ook nog steeds veel haken en ogen. Het heetste hangijzer blijft de aanvangstijd van de duels tussen zaterdag- en zondagclubs. In Zeeland speelt momenteel alleen het zon dag-elftal van Vlissingen in de hoofdklasse. Kijk voor reacties op pzc.nl/sport. De Twentse derby tussen Jong Heracles Al melo en Jong FC Twente leverde gistermiddag geen winnaar op: 1-1. Godfried Roemeratoe uit Oost-Souburg stond in de basis bij de be zoekers, maar kreeg een rode kaart. Pas kort na de pauze werd de score geopend in het Polman Stadion. Silvester van der Water, een speler van de A-selectie van Heracles, zette de thuisploeg op 1-0. Pas in de 91ste mi nuut redde Tim van de Schepop uit een pe nalty een punt voor Jong FC Twente. Roemeratoe stond op dat moment al niet meer binnen de lijnen. De Zeeuw kreeg na een uur zijn tweede gele kaart en dus rood. Beker De Jong Oranje De kogel is door de kerk. In juli stapt de Goese voetballer Redgey Visser op het vliegtuig richting de Verenigde Staten. De 22-jarige aanvaller van zaterdag-vierde klasser Wemeldinge gaat spelen bij LSUA Generals in Louisiana. ,,Echt bizar hoe groot het allemaal is.'' Eigenlijk werd het zaadje voor zijn 'American Dream' jaren gele den al geplant. ,,Toen ik nog bij JVOZ speelde, had KingsTalent me al eens benaderd'', vertelt Vis ser. „KingsTalent is een bedrijf in Gemert, dat talentvolle Neder landse sporters begeleidt. Ik was toen achttien, deed mbo en zag het niet zo zitten. Ik was er niet klaar voor.'' Nu, vier jaar later, is er veel ver anderd in het leven van Visser. ,,Ik zit in het tweede jaar van de opleiding Sportkunde en moet volgend jaar een minor (een soort bijvak) volgen'', legt de inwoner van Goes uit. Bonnefooi Waar KingsTalent de buitenspe ler alweer vergeten was, bleek dat andersom niet zo te zijn. Op de bonnefooi benaderde Visser het Brabantse bureau. „Eigenlijk be geleiden ze alleen spelers van tweede klasse-niveau of hoger, maar ze zeiden: vanwege jouw verleden willen we wel een uit zondering maken.'' Het enige dat Visser hoefde te doen, was wedstrijdbeelden op sturen. Hij liet meerdere wed strijden filmen, knipte zijn hoog tepunten eruit en stuurde die op naar KingsTalent. ,,Zij deden de rest'', aldus Visser. ,,Mijn video werd in twee weken tijd ongeveer 200 keer bekeken door Ameri kaanse coaches'', zegt de aanval ler. Vorige maand stond in Gemert tevens een zogeheten showcase op het programma. Met allerlei andere gegadigden mocht Visser zich bewijzen tegenover een stel coaches van Amerikaanse college teams. ,,We speelden vier wed strijden en ik had drie assists ge geven.'' Ook die beelden werden toege voegd aan de video. Over belang stelling had Visser niet te klagen. „Uiteindelijk heb ik drie aanbie dingen gehad'', vertelt de flank speler trots. De keuze viel op LSUA Generals, een collegeteam in Alexandria. ,,Deze aanbieding was financieel super en de locatie is top'', verklaart Visser. LSUS - het team waar toenma lig Bruse Boys-speler Dylan Ade laar in 2017 voor uitkwam - had ook interesse, maar liet hij links liggen. ,,Ik heb Dylan zelf ook ge sproken'', zegt Visser. ,,Hij was te gen mij heel positief.'' Adelaar verliet de Verenigde Staten voortijdig om persoonlijke redenen. Zijn veiligheid was de belangrijkste reden om terug te keren. Visser heeft het verhaal meegekregen. ,,Dan ga je dingen tegen elkaar afzetten'', legt hij uit. ,,Ik heb bewust voor Alexandria gekozen, omdat het iets kleiner en toegankelijker is.'' Hij woont vlakbij het veld van Kloetinge en is, net als Marijn Wijkhuijs, overtuigd geraakt door de plannen die de club heeft. Kort samengevat: 'Project Kloetinge' moet ervoor zorgen dat de club weer terugkeert in de hoofdklasse en daarin een stabiele speler wordt. ,,Ik heb met trainer Marcel Lourens gesproken, met de technische com- missie en met voorzitter Jan-Kees de Bruine'', vertelt Fitsch. ,,Ik was overtuigd en heb daarom ook met een voor twee jaar getekend. Dat heb ik nog nooit gedaan, maar ik wil dat dit project slaagt.'' Als A-junior beleefde hij ruim tien jaar geleden twee mooie jaren bij Kloetinge. ,,We wonnen in één seizoen vrijwel alles'', kijkt Fitsch terug. ,,We hadden echt een goede ploeg, veel jongens zijn nog steeds heel goede vrienden van me. Toen ik naar de senioren moest, ben ik samen met Kyle Doesburg terug naar Goes gegaan. Ik denk echt met een goed gevoel terug aan die tijd bij Kloetinge. Eigenlijk is het toen als voetballer pas echt begonnen.'' Gevoelsmens In december zegde Fitsch toe nog een jaar langer in Hoek actief te blij ven. Later kwam hij terug op dat besluit, maar de verdediger vertelde tot op heden nog niet waarom hij dat deed. ,,Ik had er geen goed ge voel meer bij'', zegt Fitsch nu. ,,Sinds ik in december had gezegd dat ik langer zou blijven, is er veel veranderd bij Hoek. Iedereen die mij kent, weet dat ik een gevoels mens ben. Mijn gevoel zei me dat ik Leven als een prof Visser heeft getekend voor één jaar en gaat in de VS leven als een prof. ,,Ik heb per week een uur of tien les en train verder alleen maar. Je traint twee keer per dag en speelt op woensdag en zondag een wedstrijd. De eerste maanden zullen wel zwaar zijn." Visser komt terecht bij de ongeslagen kampioen van de Red River Athletic Conference. „Maar men sen moeten niet den ken dat ik ernaartoe ga met het idee dat ik volgend jaar in de MLS speel'', verdui delijkt Visser. De voetballer uit Goes vervolgt: ,,Ik zie dit als een aan trekkelijke manier om de uitdaging van m'n leven aan te gaan en gratis te kunnen studeren. Ik heb de in tentie mijn studie daar af te maken. Maar mocht het om uiteenlopende rede nen niet lukken, kan ik altijd terug naar de HZ. Ik heb mijn propedeuse al behaald." Wielrenner Marco Minnaard is gisteren veer tigste geworden in de vierde etappe van de Ronde van Oman. Daardoor klom de Wemel- dingenaar - rijdend in dienst van Wanty- Groupe Gobert - vijftien plekken in het alge meen klassement, naar plaats 70. Het algemeen klassement in Oman wordt aangevoerd door de Kazach Alexey Lutsenko. Hij heeft na de vierde rit een voorsprong van zeventien minuten en tien seconden op Minnaard. De Zeeuw stond na de tweede etappe nog 43ste. In etappe drie zakte hij terug naar plek 85. Nu heeft hij dus weer een spron getje gemaakt. Quote van de dag „Tom schiet de strafschoppen elke keer overtuigend in, het is min of meereen zekerheid.'' woensdag 20 februari 2019 GO VOETBAL VOETBAL Godfried Roemeratoe (l). foto ron jonker 5-1 De voetbal sters van Sparta/JVOZ spelen in de halve finale van de beker op 20 april tegen OVV'67. Die ploeg was in de vorige ronde met 5-1 te sterk voor Honte- nisse. 1 Wielrenner Timo de Jong staat zaterdag aan de start van de Craft Ster van Zwolle, de tra ditionele ope ner van het Ne derlandse wie- lerseizoen. Hij is de enige Zeeuw die aan het vertrek staat in de Hanzestad. Redgey Visser vliegt na vier jaar alsnog uit Stefan Maas Goes Verdediger Lionel Fitsch en mid denvelder Marijn Wijkhuijs ver ruilen derdedivisionist Hoek na dit seizoen voor Kloetinge. Voor Fitsch betekent het een terug keer naar de club waar hij in het verleden als A-junior speelde. „Kloetinge heeft alles in huis om op een hoger niveau te voetbal len'', zegt Fitsch (29). ,,En ik kan straks te voet naar het Wesselo- park.'' Barry van der Hooft Kloetinge Marijn Wijkhuijs. Voetballer Tika de Jonge heeft zijn debuut als jeugdinterna- tional gemaakt. De Zeeuwse vleugelaanval ler van NAC onder 17 ging met het Neder lands Future- team (onder 16) onderuit tegen Estland: 0-2. WIELRENNEN - FC Twente-trainer Marino Pusic over zijn penaltyspecialist Tom Boere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40